pilarki tarczowe elektryczne

W tym dziale znajdziesz profesjonalne elektryczne pilarki tarczowe z różnymi średnicami tarcz od 165mm do 355mm. Pilarki tarczowe wykonane z solidnych, lekkich materiałów z możliwością precyzyjnego ustawiania kąta i głębokości cięcia i dodatkowymi mechanizmami zabezpieczającymi podnoszą bezpieczeństwo i komfort pracy. Pilarki tarczowe znakomicie sprawdzają się wszędzie tam gdzie konieczne jest bardzo dokładne i czyste cięcie.


Pilarki tarczowe to podstawowe elektronarzędzia wykorzystywane zarówno w przydomowych warsztatach i garażach, jak i w sektorze budowlanym, przemysłowym, rolniczym czy usługowym. W tej kategorii prezentujemy Państwu wysokiej jakości piły elektryczne tarczowe dostosowane do potrzeb i preferencji zarówno fachowców, jak i mniej doświadczonych użytkowników.

Elektryczna pilarka tarczowa - do czego służy?

Piła tarczowa to nieocenione wsparcie podczas precyzyjnego, bezpiecznego i wydajnego cięcia różnego rodzaju miękkich materiałów. Myśląc o tego typu pile, najczęściej przed oczami staje nam pilarka tarczowa do drewna. Niemniej, urządzenia tego typu z powodzeniem wykorzystywane są do cięcia wielu innych materiałów - m.in.: tworzyw sztucznych, paneli podłogowych czy płyt OSB. Pilarki tarczowe z powodzeniem mogą być wykorzystywane podczas prac budowlanych, konstrukcyjnych, montażowych, remontowych czy wykończeniowych do przecinania różnego rodzaju rur, desek, słupków ogrodzeniowych, profili aluminiowych, listew, elementów ścianek działowych czy wielu innych materiałów budowlanych.

Dzięki swojej wszechstronności oraz szerokiej funkcjonalności i użyteczności pilarki tarczowe znajdą zastosowanie w niemal każdej pracy wymagającej precyzyjnego i szybkiego cięcia miękkich i nieco twardszych materiałów.

Pilarka do drewna elektryczna - dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt?

Obecnie większość pilarek elektrycznych napędzana jest silnikiem elektrycznym i zasilana jest z sieci lub akumulatorowo. Nowoczesne elektronarzędzia zapewniają wysoki komfort i kulturę pracy, niewielką wagę, dużą wydajność i efektywność, a także mnóstwo rozwiązań technologicznych wpływających na bezpieczeństwo, ergonomię czy precyzję realizowanych prac. Co więcej, pilarka elektryczna jest wyjątkowo mobilnym urządzeniem - zwłaszcza pilarka tarczowa akumulatorowa.

Dzięki niewielkim gabarytom, małej masie i zasilaniu bezprzewodowym, pilarki akumulatorowe sprawdzą się w miejscach, w których konieczne jest regularne przenoszenie urządzenia podczas realizacji oraz wszędzie tam, gdzie dostęp do sieci elektrycznej jest utrudniony lub niemożliwy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając piłę elektryczną tarczową?

Przed podjęciem zakupowej decyzji dotyczącej piły tarczowej, konieczne jest dokładne zastanowienie się nad tym, jakie materiały zamierzamy przecinać przy użyciu tego narzędzia. Analizie warto poddać również rynkową ofertę elektronarzędzi.

Wśród kluczowych aspektów i parametrów, na które należy zwrócić uwagę, zalicza się: rodzaj piły, jej moc, głębokość ciecia, prędkość obrotową, średnicę tarczy, zabezpieczenia, dodatkowe funkcjonalności oraz parametry kompatybilnych akumulatorów (w przypadku pilarek akumulatorowych).

Rodzaj piły

Wśród elektrycznych pił tarczowych wymienić można: piły łańcuchowe, stolikowe, ręczne, pierścieniowe i wiele innych specjalistycznych elektronarzędzi. Niemniej, najpowszechniej stosowanymi są pilarka ręczna oraz piła tarczowa z prowadnicą.

Pilarki ręczne to wszechstronne narzędzia, które sprawdzą się do przecinania niemal każdego materiału oraz do każdej realizacji. Pilarka tarczowa z prowadnicą przyda się przede wszystkim do cięcia dłuższych materiałów budowlanych oraz elementów konstrukcyjnych.

Moc piły

Im wyższa moc piły, tym urządzenie pozwoli na szybsze cięcie twardszych materiałów. Wysokiej klasy piła elektryczna tarczowa zasilana z sieci dysponuje mocą rzędu 1,5-2 kW. W przypadku urządzeń zasilanych akumulatorowo moc urządzenia determinowana jest przede wszystkim przez napięcie kompatybilnych z elektronarzędziem akumulatorów.

Poza maksymalną mocą uzyskiwaną przez piłę warto również zwrócić uwagę, czy urządzenie zapewnia płynną regulację mocy. Dzięki temu łatwiej będzie dostosować parametry pracy do rodzaju ciętego materiału.

Głębokość cięcia

Parametr ten określa, na jaką maksymalną głębokość piła do drewna tarczowa jest w stanie przecinać materiał. Wpływa na to średnica tarczy, moc piły oraz jej konstrukcja. W przypadku pił kompatybilnych z tarczami o różnych średnicach maksymalna głębokość cięcia ulega zmianie.

Należy rozgraniczyć głębokość cięcia przy kącie 90o oraz przy kącie 45o. Zwykle ręczna piła tarczowa do drewna zapewnia maksymalną głębokość cięcia na poziomie 55-130 mm przy kącie 90o i 35-90 mm przy kącie 45o.

Prędkość obrotowa

Im wyższa prędkość obrotowa, tym piła umożliwia wydajniejszą pracę oraz szybsze cięcie materiałów. Najczęściej piły dysponują prędkością obrotową na biegu jałowym w zakresie 5000-9000 tys. obr./min.

Poza samą prędkością maksymalną istotne jest to, aby piła zapewniała płynną regulację obrotów. Twardsze materiały wymagają obróbki z mniejszą prędkością obrotową, natomiast bardziej miękkie mogą być cięte szybciej.

Zabezpieczenia i dodatkowe funkcjonalności

Każda nowoczesna elektryczna piła wyposażona jest w wiele układów, systemów i innych rozwiązań technologicznych, które skutecznie chronią operatora i urządzenie podczas pracy, a także zapewniają jej większy komfort i ergonomię.

Wśród typowych zabezpieczeń pił tarczowych wymienia się osłonę tarczy i napędu, wyłącznik napędu czy zabezpieczenie przed przeciążeniem silnika. Poza tym profesjonalne pilarki wyposażone są w konstrukcje i układy ograniczające poziom drgań, funkcję Soft Start czy zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia.

Niektóre spośród tego typu produktów pozwalają na podłączenie odkurzacza ograniczającego pylenie piły podczas pracy. Dodatkowo większość pilarek umożliwia płynną regulację kąta cięcia.

Tu znajdziesz najlepsze elektronarzędzia na rynku

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą pełną ofertą produktów. W naszym asortymencie dysponujemy starannie wyselekcjonowanymi narzędziami i urządzeniami dostosowanymi do potrzeb zarówno hobbystów, jak i profesjonalistów. Wśród naszej oferty produktów znajdą Państwo wyłącznie uznane i renomowane marki.

Mają Państwo pytania? Nasi doradcy z przyjemnością na nie odpowiedzą oraz zasugerują najlepsze rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb.