klucze dynamometryczne

W naszej ofercie posiadamy pełną gamę kluczy dynamometrycznych, zarówno kluczy mechanicznych sprężynowych i zegarowych, jak i najnowocześniejszej generacji kluczy dynamometrycznych elektronicznych. Wszystkie oferowane przez nas klucze dynamometryczne są skalibrowane i certyfikowane. Znajdą Państwo u nas również wkrętaki dynamometryczne do precyzyjnych prac o niskich momentach obrotowych i dużej dokładności. Zakres pracy kluczy i wkrętaków dynamometrycznych w naszej ofercie to od najmniejszego potrzebnego momentu obrotowego, aż po maksymalny moment obrotowy 2500Nm, przy największych kluczach z mocowaniem 1".


Trudno wyobrazić sobie precyzyjne dokręcanie śrub z określonym momentem obrotowym bez zastosowania klucza dynamometrycznego mierzącego siłę dokręcania. Klucze dynamometrycznenie tylko pozwolą precyzyjnie dokręcić śruby według zaleceń producentów czy specjalistów, lecz także zagwarantują, że dokręcona śruba będzie pewnie i mocno trzymać element montażowy bez ryzyka jego uszkodzenia, zerwania gwintu czy odkręcenia w trakcie eksploatacji. W tej kategorii oferujemy Państwu starannie wyselekcjonowaną ofertę, którą tworzą popularne i chętnie wybierane przez polskich fachowców klucze dynamometryczne.

Czym jest i jak działa klucz dynamometryczny?

Dynamometryczny klucz działa poprzez napinanie wewnętrznej sprężyny w trakcie dokręcania. Napinająca się sprężyna podczas dokręcania śruby wskazuje moment obrotowy, czyli siłę dokręcania. Szeroki asortyment kluczy dynamometrycznych wyposażony jest również w zapadkę, która blokuje dalsze dokręcanie śruby, gdy podczas dokręcania przekroczony zostanie ustalony moment obrotowy.

Narzędzia tego typu powszechnie wykorzystywane są np. w motoryzacji do dokręcania śrub głowicy silnika, w budownictwie do dokręcania elementów konstrukcyjnych obiektów budowlanych i konstrukcji czy w sektorze przemysłowym. Mały klucz dynamometryczny przyda się również podczas serwisowania roweru – zwłaszcza do dokręcania rowerowego mostka czy karbonowych elementów jednośladu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając klucze dynamometryczne?

Wybór narzędzia, jakim jest klucz dynamometryczny mały lub duży, uzależnione jest od kilku kryteriów. Przed zakupem należy dokładnie sprecyzować, do jakiego rodzaju prac zamierzamy wykorzystywać narzędzia, a także jakiego rodzaju śruby będą nim dokręcane.

Analiza własnych potrzeb i rodzaju prac pozwoli precyzyjnie dobrać konstrukcję klucza, jego maksymalną siłę dokręcania, rodzaj konstrukcji czy inne rozwiązania technologiczne ułatwiające wykonywanie zróżnicowanych prac montażowych.

Poza rodzajem klucza i zakresem mocy dokręcania istotny jest typ jego mocowania, typ głowicy, obecność przełącznika kierunkowego, moduł pamięci oraz długość całkowita.

Rodzaj klucza

Na rynku możemy spotkać się z kluczami mechanicznymi oraz elektronicznymi. Te drugie przeznaczone są głównie do wyjątkowo specjalistycznych prac. Oczywiście wyższe modele kluczy mechanicznych również zapewniają możliwie największą precyzję i wysokie parametry pracy niezbędne w specjalistycznych zastosowaniach.

Zarówno klucze elektroniczne, jak i mechaniczne występują w różnych wariantach konstrukcyjnych. Wśród nich należy wymienić m.in. klucz dynamometryczny płaski, wychylny, sprzęgłowy czy nasadkowy.

Zakres pracy

Poza rodzajem klucza niezwykle istotny jest jego zakres pracy. Na rynku z powodzeniem znajdziemy klucze o zakresie od 1 do 5 Nm, jak i narzędzia pozwalające na dokręcanie śrub z siłą od 500 do nawet 2500 Nm. Wybór zakresu pracy musi być dokładnie dostosowany do rodzaju planowanych prac.

Zapraszamy do zakupów

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą pełną ofertą kluczy dynamometrycznych.