nożyce do trawy i żywopłotów elektryczne

W tej kategorii znajdziesz elektryczne nożyce do cięcia trawy i żywopłotów do zastosowania w ogrodach przydomowych, na działkach oraz do profesjonalnego użytku. Regularne stosowanie sekatorów do przycinania żywopłotów czy krzewów pozwala uzyskać doskonałe efekty. Sekatory do pielęgnacji żywopłotów oferujemy w szerokiej gamie zastosowań, od sekatorów (nożyc) z ostrzami o długościach 42 czy 45cm doskonale sprawdzającymi się w małych ogródkach czy działkach, aż  po sekatory pozwalające przycinać żywopłoty o dużej wysokości i szerokości, nożyce takie mają ostrza długie nawet do 70cm i wyposażone są w silniki o mocy do 700W. U nas znajdziesz także elektryczne nożyce teleskopowe (na wysięgniku) umożliwiające przycinanie bardzo wysokich żywopłotów. Do sprzedawanych przez nas nożyc elektrycznych oferujemy pełną gamę części zapasowych i akcesoriów takich jak ostrza wymienne czy osłony na prowadnice.


Strzyżenie żywopłotu oraz pielęgnacja drzew, krzewów, bylin i traw to żmudne i wymagające zajęcie. Na szczęście elektryczne nożyce do żywopłotu znacząco ułatwiają i skracają czas przeznaczony na pielęgnację ogrodów oraz działek. W tej kategorii prezentujemy Państwu sprawdzone nożyce do cięcia żywopłotu, które sprawdzą się zarówno w użytku hobbystycznym, jak i profesjonalnym. Zapraszamy do zakupów.

Dlaczego warto wybrać nożyce do cięcia żywopłotu elektryczne?

Nożyce elektryczne do żywopłotu pozwalają na szybkie, efektywne, wygodne i precyzyjne podcinanie oraz trzebienie żywopłotów, krzewów, bylin oraz innych roślin w ogrodach, na działkach czy pozostałych terenach zielonych.

Inwestując w nożyce do żywopłotu zasilane akumulatorowo, możliwe jest znaczne skrócenie czasu prac pielęgnacyjnych, a także zwiększenie zasięgu podcinania bez konieczności korzystania z drabin czy podestów. Ogrodowe piły do żywopłotu znajdujące się w ofercie naszego sklepu wyposażone są w teleskopowe wysięgniki, które sprawiają, że ogród, w którym rośnie wysoki żywopłot, może być pielęgnowany jeszcze wygodniej, sprawniej i bezpieczniej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając nożyce do żywopłotu elektryczne?

Ogrodowe nożyce do żywopłotów nie są zbyt skomplikowanymi elektronarzędziami. Niemniej, wybierając akumulatorowe nożyce ogrodowe, warto zapoznać się z rynkową ofertą urządzeń oraz dopasować ją do własnych preferencji, specyfiki prac, a także nasadzeń, które porastają ogród.

Wśród najważniejszych kwestii, które należy uwzględnić, wybierając do żywopłotu nożyce akumulatorowe, zalicza się: długość ostrza, moc znamionową silnika, częstotliwość skoków na biegu jałowym, a także dodatkowe funkcjonalności, które ułatwią i uprzyjemnią pracę w ogrodzie.

Długość ostrza

Długość ostrza, w które wyposażone zostały elektryczne nożyce do żywopłotu, jest jednym z najważniejszych parametrów determinujących wygodę, efektywność i tempo realizowanych prac pielęgnacyjnych. Długie nożyce do żywopłotu rekomendowane są przede wszystkim do prac z długimi, gęstymi i grubymi żywopłotami, tujami, krzewami czy bylinami.

Należy jednocześnie pamiętać, że długie ostrze zwiększy gabaryty i masę nożyc, przez co staną się one nieco trudniejsze w użytkowaniu. Zwykle urządzenia tego typu wyposażone są w ostrza o długości od 450 do 650 mm, dzięki czemu każdy znajdzie sprzęt o gabarytach dopasowanych do własnych potrzeb i specyfiki nasadzeń.

Moc silnika

Moc znamionowa wpływa na łatwość cięcia i przycinania, a także przyczynia się do precyzji wykonywanych trzebień. Większa moc silnika ogranicza także ryzyko przegrzania urządzenia spowodowane przeciążeniem podczas intensywnych prac ogrodowych. Zwykle silniki nożyc elektrycznych generują moc w zakresie od 400 do 670 W.

Częstotliwość skoków na biegu jałowym

Im większa częstotliwość skoków na biegu jałowym oraz podczas znamionowej pracy nożyc, tym sprzęt pozwoli na szybsze przecinanie roślin. Warto zwrócić uwagę na ten parametr, zwłaszcza gdy planujemy pielęgnować żywopłoty, tuje czy krzewy na rozległych działkach lub w ogrodach o dużych powierzchniach. Zwykle częstotliwość skoków na biegu jałowym nożyc oscyluje w zakresie od 1500 do 2000 skoków na minutę.

Dodatkowe funkcjonalności

Wśród dodatkowych funkcjonalności, które znacząco ułatwią i przyśpieszą pracę nożycami, należy zaliczyć przede wszystkim teleskopowe wysięgniki, które pozwolą łatwo sięgnąć do wyższych partii roślin bez konieczności wspinania się po drabinach czy podestach.

Poza tym tego typu elektronarzędzia powinny być wyposażone w blokadę przypadkowego rozruchu, system łatwego zdemontowania ostrza, hamulec elektryczny czy ochronę przed przeciążeniem silnika elektrycznego.

Zapraszamy do zakupów

W naszym sklepie znajdą Państwo wyłącznie najlepsze elektronarzędzia chętnie wybierane przez polskich fachowców oraz hobbystów. Nasz asortyment składa się m.in. ze sprawdzonych produktów czołowych marek Makita czy Black&Decker. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą. W przypadku pytań nasi doradcy służą merytorycznym wsparciem.