kosiarki spalinowe

W tej kategorii znajdziesz kosiarki spalinowe do koszenia trawy wyposażone m.in. w silnik Briggs&Stratton, kosz na trawę czy funkcję mulczowania. Oferujemy także kosiarki samobieżne spalinowe z napędem na tylne koła oraz kosiarki spalinowe z wyrzutem bocznym. Kosiarki spalinowe o różnej szerokości koszenia, dostosowane do powierzchni koszonego trawnika. Polecamy kosiarki spalinowe do trawy marki Makita i Hyundai.


Kosiarka spalinowa to niezwykle przydatne urządzenie do koszenia dużych połaci trawy w miejscach bez dostępu do sieci elektrycznej. W tej kategorii prezentujemy Państwu wysokiej jakości, starannie wyselekcjonowane kosiarki do trawy zasilane silnikami spalinowymi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Spalinowa kosiarka do trawy dlaczego warto w nią zainwestować?

Kosiarki spalinowe względem kosiarek elektrycznych są nieco droższymi i trudniejszymi w eksploatacji oraz konserwacji urządzeniami do cięcia i mulczowania trawy. Niemniej, zapewniają one liczne zalety, które sprawiają, że ich użycie jest wyjątkowo wygodne. Kosiarka spalinowa z napędem doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku koszenia mniejszych ogródków i działek z licznymi nasadzeniami, jak i koszenia dużych posesji. Brak konieczności zmagania się z plączącym się kablem oraz własny napęd kosiarki znacząco przyśpieszają i ułatwiają pracę.

Co więcej, kosiarki spalinowe z napędem z reguły zapewniają o wiele większą szerokość koszenia oraz pojemność kosza względem kosiarek elektrycznych. Dzięki temu zwiększają tempo pracy i zmniejszają liczbę cykli opróżniania kosza podczas koszenia. Należy także wspomnieć o tym, że kosiarki do trawy spalinowe zapewniają o wiele większą moc koszenia i mulczowania, co znacząco ułatwia pracę z grubszą trawą i niepożądanymi nasadzeniami. Nierzadko może okazać się, że tylko kosiarka spalinowa do trawy sprawdzi się w przypadku koszenia terenów łąkowych, ugorów oraz innych nieużytków, na których rosną trudne do koszenia rośliny.

Kosiarka do trawy spalinowa wyłącznie sprawdzone urządzenia

W naszym sklepie znajdą Państwo wyłącznie najlepsze, starannie wyselekcjonowane kosiarki, które odznaczają się najwyższą jakością wykonania, doskonałymi parametrami technicznymi oraz innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi ułatwiającymi obsługę i konserwację.

Prezentowane kosiarki doskonale sprawdzą się do koszenia trawników o powierzchni od 1000 do nawet 2200 m2. Dysponujemy kosiarkami zapewniającymi szerokość koszenia w zakresie od 41 do 56 cm, które pozwalają na wyrzut do kosza oraz na wyrzut boczny – zależnie od trybu koszenia. Im większa szerokość koszenia, tym urządzenie pozwoli na zmniejszenie liczby przebiegów po trawniku, a także zwiększy tempo pracy. Należy jednak pamiętać, że szerokość koszenia determinuje także ciężar i gabaryty urządzenia, a także wpływa na pojemność silnika konieczną do rozpędzenia większego noża tnącego.

Pojemność kosza oferowanych kosiarek spalinowych oscyluje w zakresie od 50 do 70 litrów. Większa pojemność kosza ogranicza konieczność jego cyklicznego opróżniania, co zwiększa wygodę pracy i przyśpiesza koszenie. Pojemność silnika naszych urządzeń wynosi od 140 do 163 cm3. Dzięki temu generują one odpowiednio dużo mocy przy zachowaniu relatywnie wysokiej kultury pracy oraz niskiego poboru paliwa.

Regulacja wysokości koszenia ułatwia dopasowanie długości trawnika oraz dopasowanie parametrów koszenia do ukształtowania terenu. Regulacja wysokości koszenia najczęściej pozwala na wyregulowanie noża tnącego na wysokości od 25 do 75 mm od wysokości gruntu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą pełną ofertą produktową. Oferujemy wyłącznie najlepszej jakości urządzenia pochodzące od renomowanych i uznanych producentów. W przypadku pytań dotyczących zakupu kosiarek zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszego asortymentu.