opalarki elektryczne

Opalarki elektryczne przeznaczone są do usuwania starych powłok malarskich. Przydają się w pracach instalacyjnych, przy wyginaniu rur z tworzyw sztucznych oraz do łączenia różnych przedmiotów (z użyciem specjalnych dysz zgrzewających i topników). Opalarki z płynną regulacją temperatury i wydmuchu pozwalają na precyzyjny dobór parametrów w zależności od wykonywanej pracy.


Opalarki elektryczne to jedne z bardziej wszechstronnych i użytecznych urządzeń, które sprawdzą się do wielu zróżnicowanych zastosowań. Dzięki opalarce elektrycznej możemy szybko opalić drewno, farbę, folię, metale czy gumę oraz opaski termokurczliwe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą opalarek elektrycznych. Oferujemy wyłącznie sprawdzony sprzęt od czołowych producentów.

Do czego przyda się opalarka elektryczna?

Opalarki elektryczne to dość proste urządzenia, których działanie sprowadza się do wydmuchiwania gorącego powietrza nagrzanego przy pomocy spirali grzewczej. W zależności od skomplikowania konstrukcji elektronarzędzia mogą być wyposażone w sterowniki pozwalające ustawić wysokość temperatury czy moc wydmuchiwanego strumienia powietrza. Urządzenia tego typu mogą być zasilane przewodowo z sieci lub akumulatorowo przy pomocy kompatybilnych ogniw.

Urządzenia te sprawdzą się w wielu różnorodnych zastosowaniach i choć w każdym z nich nie okażą się niezbędne, to znacząco przyśpieszą i zwiększą komfort większości prac. Tego typu elektronarzędzia możemy z powodzeniem zastosowań m.in. do usuwania powłok lakierniczych z niemal każdego materiału odpornego na wysoką temperaturę. Do takich prac doskonale sprawdzą się m.in. opalarki do farb.

Poza tym na rynku znajdziemy opalarki do drewna, które umożliwią przypalanie materiałów z drewna oraz tworzyw drewnopochodnych. Opalarki elektryczne możemy zastosować również do: luzowania zapieczonych elementów, lutowania, odmrażania instalacji, zaciskania izolacji termokurczliwych, formowania i zgrzewania elementów z tworzyw sztucznych czy do różnych drobnych prac w warsztacie, garażu czy ogrodzie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając opalarkę elektryczną?

Stojąc przed zakupem opalarki do farby, drewna lub innego rodzaju materiału, powinniśmy zwrócić uwagę na parę istotnych aspektów technicznych urządzenia, które pozwolą nam dokonać trafniejszego wyboru.

Wśród najważniejszych kwestii należy zaliczyć: rodzaj zasilania, moc, wydajność, osiąganą temperaturę i jej regulację, a także możliwość wymiany dysz.

Rodzaj zasilania

Niemal każda opalarka do drewna lub opalarka do farby występuje w wersji przewodowej i bezprzewodowej. Urządzenia przewodowe zapewnią nieco szybsze tempo nagrzewania spirali grzewczej i okażą się dobrym rozwiązaniem zwłaszcza do prac w bezpośredniej bliskości gniazda zasilającego.

Z kolei opalarki do farb lub drewna zasilane bezprzewodowo, ze względu na zapewnianą mobilność, mogą być wygodniejszym rozwiązaniem podczas prac z utrudnionym dostępem do sieci elektrycznej.

Moc

Moc jest jednym z ważniejszych parametrów tego typu urządzeń. Determinuje ona tempo nagrzewania sprzętu, maksymalną temperaturę uzyskiwaną przez opalarkę, a także wydajność nadmuchu powierza. Jeśli więc zależy nam na wydajnej opalarce, warto zainwestować w sprzęt generujący moc powyżej 1800 W.

Temperatura pracy

Elektronarzędzie należy dobierać w zależności od temperatury opalanego materiału. Najczęściej opalarka umożliwia uzyskanie temperatury pracy w zakresie od 50 do nawet 600oC. Poza maksymalną uzyskiwaną temperaturą warto również zwrócić uwagę na możliwość płynnej regulacji temperatury, co pozwoli łatwiej dopasować parametry pracy do rodzaju wykonywanych prac.

Przepływ powietrza

Im większy strumień powietrza, tym opalarka szybciej nagrzeje powierzchnię roboczą, a tym samym skróci czas pracy i zwiększy jej efektywność. Zwykle tego typu urządzenia generują strumień powietrza w zakresie od 185 do 740 l/min.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą pełną ofertą opalarek, a w przypadku pytań do kontaktu z naszymi doradcami.