wiązarki do zbrojeń akumulatorowe

Wiązarka do zbrojeń to profesjonalne elektronarzędzie wykorzystywane do szybkiego wykonywania pętli łączących pręty zbrojeniowe podczas prac zbrojarskich i tuż przed zalewaniem zbrojeń zaprawą. Urządzenia do wiązania prętów zbrojeniowych znacząco przyśpieszają pracę, zapewniając użytkownikom możliwość błyskawicznego wykonywania wiązań. W tej kategorii oferujemy Państwu nasz starannie wyselekcjonowany asortyment, który tworzą akumulatorowe wiązarki do zbrojeń.


Wiązarka do zbrojenia – dlaczego warto w nią zainwestować?

Maszyna do wiązania zbrojenia zwróci się już podczas pierwszych robót. Dobrze dobrana i użytkowana wiązarka do zbrojeń jest w stanie przyśpieszyć prace wiązania prętów zbrojeniowych nawet pięciokrotnie! Najlepsze modele wiązarek są w stanie skręcić zbrojenia w tempie zaledwie kilku dziesiątych sekundy, co byłoby absolutnie niemożliwe podczas ręcznego skręcania zbrojeń.

Co więcej, wykorzystanie wiązarki na placu budowy ograniczy potrzeby kadrowe, co dodatkowo znacząco zoptymalizuje koszty pracownicze ponoszone przez firmy budowlane czy podmioty działające w sektorze przemysłowym.

Jednocześnie zwiększone tempo pracy oraz mniejsze zapotrzebowanie na pracowników podczas wiązania zbrojeń pozwoli marginalizować ryzyko opóźnień robót.

Wszystkie te zalety bezpośrednio przedkładają się na znaczne oszczędności czasu, zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu pracy, a w konsekwencji na wymierne korzyści finansowe.

Jak mądrze wybrać wiązarkę do zbrojeń?

Wiązarka do zbrojenia to relatywnie proste bezprzewodowe elektronarzędzie. Niemniej jego wybór powinien być poprzedzony dokładną analizą potrzeb i specyfiki realizowanych prac, a także zapoznaniem się z rynkową ofertą.

Pod względem aspektów technicznych należy zweryfikować przede wszystkim średnicę obsługiwanego drutu wiązałkowego, regulację siły wiązania oraz jego szybkość, średnicę wiązanych prętów zbrojeniowych, a także szacowaną liczbę wiązań na szpulę.

Grubość prętów

Urządzenie powinno być dobrane przede wszystkim do grubości prętów zbrojeniowych, które będą podlegać wiązaniu. Wpływa to na możliwości oraz parametry osiągane przez wiązarkę. Zwykle dobrej jakości wiązarki umożliwiają kręcenie zbrojenia na prętach o wymiarach od 10x10 mm do 13x13 mm.

Wiązanie drutu

Warto zwrócić także na to, aby wiązarka do zbrojeń zapewniała płynną, kilkustopniową siłę wiązania, a także możliwie duże tempo wiązania. Najczęściej dobrej klasy wiązarki pozwalają na parostopniową regulację siły zawiązywania oraz wiążą drut wiązałkowy w tempie od 1 do 0,5 s. Najpowszechniej wykorzystywanym drutem wiązałkowym jest drut o średnicy 0,6-0,8 mm.

Parametry akumulatorów

Nie należy zapominać także o zapoznaniu się z parametrami akumulatorów. Natężenie i napięcie ogniw determinuje czas pracy na jednym cyklu ładowania, a także ogranicza moc silnika elektrycznego zaimplementowanego w urządzeniu. Jeżeli zależy Ci na możliwie długim czasie pracy, wybierz wiązarkę kompatybilną z akumulatorami o natężeniu 5-6 Ah. Dużą moc urządzenia zapewnią ogniwa o napięciu powyżej 18 V.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zakupów!