aeratory i wertykulatory elektryczne

W tej kategorii znajdziesz aeratory i wertykulatory elektryczne do napowietrzania i regeneracji trawników. Polecamy urządzenia z funkcją aeratora i wertykulatora 2w1. Wertykulator pozwoli oczyścić glebę z niepotrzebnych elementów i napowietrzyć glebę, z kolei aerator pozwoli, aby do korzeni trawy docierało znacznie więcej wody. Trawnik po zabiegu aeracji jest zdecydowanie bardziej elastyczny, szybciej się regeneruje i lepiej odpowiada na nawożenie.


Aeratory do trawy

Właściwa pielęgnacja trawnika to wymagające i czasochłonne zadanie. Chcąc zadbać o trawę w ogrodzie, na działce czy na posesji, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt, który znacząco ułatwi to zadanie. Jednym z tego typu urządzeń są aeratory i wertykulatory do trawy. W tej kategorii oferujemy Państwu profesjonalne wertykulatory elektryczne i aeratory do trawnika, które pozwolą sprawnie napowietrzyć glebę i oczyścić ją z filcu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czym różni się wertykulacja od aeracji?

Wertykulator wykorzystywany jest do wertykulacji trawy. Zabieg ten polega na intensywnym napowietrzeniu gleby oraz usunięciu z trawnika filcu ograniczającego przepuszczalność powietrza, wody i składników mineralnych. Wertykulator elektryczny działa na zasadzie wbijania w trawnik i glebę noży, które umieszczone są na wałkach.

Z kolei aeratory elektryczne działają na zasadzie wykonywania małych otworów w trawniku w celu aeracji trawy. Innymi słowy, aerator rozluźnia glebę, ułatwiając dystrybuowanie wody i powietrza do korzeni trawy.

Istotną różnicą jest również częstotliwość wykonywania zabiegów. Wertykulator wykorzystywany jest głównie do wertykulacji wykonywanej wiosną i jesienią. Z kolei aerator elektryczny może być stosowany do aeracji trawnika o wiele częściej niż dwa razy w roku.

Wertykulator do trawy – jak używać i jaki sprzęt warto kupić?

Obsługa wertykulatora nie należy do skomplikowanych. Dzięki wertykulacji możliwe jest usunięcie filcu i mchu, które powstają podczas koszenia i naturalnego eksploatowania trawnika. Filc i mech sprawia, że trawnik ma utrudniony dostęp do powietrza, co jest przyczyną rozwijania się wielu jego chorób. Wertykulacja to zabieg, który stymuluje trawę do wzrostu, zapewniając jej odpowiedni dostęp do tlenu i ograniczając ryzyko powstawania chorób trawnika.

Z narzędzia do wertykulowania trawnika warto korzystać przede wszystkim wczesną wiosną – najlepiej po drugim lub trzecim koszeniu. Z kolei w okresie jesiennym wertykulację warto przeprowadzać, gdy gleba jest wilgotna – najlepiej w październiku.

Kupując wertykulator, warto nabyć urządzenie z odpowiednio mocnym silnikiem elektrycznym, które zapewni dużą szerokość roboczą oraz będzie wyposażone w kosz na trawę. Warto wiedzieć, że do wertykulatora można dokupić wałek do aeracji, co pozwoli stworzyć z urządzenia uniwersalny aerator wertykulator elektryczny.

Aerator do trawników – jak używać i jaki sprzęt kupić?

Wybór aeratora jest zbliżony do doboru odpowiedniego wertykulatora. Aeratory do trawników również występują w formie urządzeń zasilanych elektrycznie. Aeratory do trawnika wyposażane są zwykle w nieco mniej wydajne silniki elektryczne.

Wybierając sprzęt do aeracji, warto przeglądać oferty urządzeń wyposażonych w pojemny kosz na trawę i zbierane zanieczyszczenia. Trawnik poddawany aeracji zapewni o wiele łatwiejsze grabienie i utrzymanie trawnika w odpowiedniej kondycji.

Planując aerować lub wertykulować trawnik, warto zwrócić uwagę również na zakres regulacji wysokości urządzenia. Najczęściej sprzęt tego typu pozwala na pracę na kilku poziomach wysokości. Dzięki temu łatwiej dopasujemy specyfikę wykonywanego zabiegu pod rodzaj gruntu, jego stromizny i nierówności.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie

Nasz sklep oferuje Państwu jedynie najlepszej jakości urządzenia i maszyny do pielęgnacji trawników oraz ogrodów. Wszystkie narzędzia dostępne w naszym asortymencie są starannie selekcjonowane przez naszych pracowników. Każdego dnia staramy się dopasowywać ofertę sklepu do oczekiwań i potrzeb klientów, kierując się popularnością urządzeń wśród polskich fachowców.

W przypadku pytań dotyczących naszego asortymentu, doradcy sklepu PHU A/B/C służą fachową radą i pomocą na każdym etapie współpracy. Jeśli mają Państwo wątpliwości lub pytania, serdecznie zachęcamy do wysyłania wiadomości za pośrednictwem formularza kontaktowego. Zapraszamy również do zapisu do naszego newslettera, w którym informujemy o nowościach oraz promocjach.