zszywacze akumulatorowe

Zszywacz akumulatorowy jest specjalistycznym narzędziem bezprzewodowym wykorzystywanym do wykonywania szybkich i mocnych połączeń materiałów budowlanych i elementów konstrukcyjnych przy użyciu zszywek. Zapraszamy Państwa do sprawdzenia naszej oferty zszywaczy akumulatorowych. Wszystkie narzędzia dostępne w asortymencie naszego sklepu pochodzą wyłącznie od najlepszych i najpopularniejszych producentów elektronarzędzi na naszym rynku. Zapraszamy do zakupów!


Do czego służą zszywacze akumulatorowe?

Bezprzewodowy zszywacze to urządzenia wykorzystywane do wygodnego łączenia różnorodnych materiałów wykonanych z drewna, metali czy tworzyw sztucznych przy użyciu zszywek.

Zszywacze bezprzewodowe z powodzeniem stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest sprawne i szybkie łączenie elementów – np. do łączenia elementów konstrukcji dachowej, podczas prac remontowych i budowlanych czy w produkcji mebli lub w różnorodnych warsztatach i zakładach przemysłowych.

Fachowcy korzystający z tego typu narzędzia cenią sobie wysoki poziom komfortu i ergonomii pracy, niską masę i niewielkie gabaryty ułatwiające transport urządzenia, a także całkowite uniezależnienie się od zewnętrznego źródła zasilania.

Poza tym nowoczesne urządzenia tego typu wyposażane są w wydajne akumulatory litowo-jonowe, które zapewniają odpowiednio długi czas pracy między cyklami ładowania ogniw, a także generują dużą moc pozwalającą na sprawne wbijanie zszywek również w twardsze materiały.

Na co zwrócić uwagę, kupując zszywacze akumulatorowe?

Przed zakupem bezprzewodowe narzędzia do wbijania zszywek, należy sprawdzić jego parametry, rozwiązania konstrukcyjne, a także dostosować je do własnych potrzeb i specyfiki planowanych robót.

Do kluczowych aspektów technicznych, na które należy zwrócić uwagę, wybierając zszywacz akumulatorowy, należy zaliczyć przede wszystkim typ jego silnika, maksymalną pojemność silnika, długość, szerokość i grubość kompatybilnych zszywek, kąt pochylenia magazynku oraz parametry akumulatorów.

Rodzaj silnika

Elektronarzędzia coraz częściej wyposażane są w nowoczesne silniki indukcyjne, które generują o wiele większą moc przy zachowaniu niższego poboru energii elektrycznej. Poza tym jednostki tego typu są trwalsze oraz zapewniają bardziej stabilne parametry pracy. Z tego względu sprzęt wyposażony w silnik indukcyjny może okazać się trafniejszą inwestycją względem urządzeń z silnikami szczotkowymi.

Pojemność magazynka

Pojemność magazynka ma kluczowe znaczenie dla komfortu i tempa pracy. Zbyt mały magazynek będzie wymagał częstego uzupełniania zszywkami, a z kolei nadmiernie duży magazynek może znacząco zmniejszyć ergonomię pracy. Standardowo magazynki zszywaczy zapewniają pojemność na poziomie od 35 do nawet 150 sztuk zszywek.

Parametry zszywek

Wybór zszywacza akumulatorowego powinien być podyktowany głównie parametrami zszywek, tj. ich długością, szerokością i grubością. Z kolei rodzaj i wymiary zszywek powinny być dostosowane do rodzaju prac łączeniowych oraz łączonych materiałów.

Zapraszamy Państwa do zakupów!