frezy do drewna

Frezowanie drewna polega na standardowej obróbki drewna oraz materiałów drewnianych poprzez ich skrawanie za pomocą frezów odpowiednio dobranych do rodzaju materiału, powierzchni i rodzaju obróbki. Odpowiedni efekt obróbki drewna w dużej mierze uzależniony jest od prawidłowego doboru frezów. W tej kategorii prezentujemy Państwu frezy do drewna do frezarek dolnowrzecionowych i górnowrzecionowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.


Wybierz profesjonalne frezy do drewna w świetnej cenie

W naszym sklepie znajdą Państwo wyłącznie najlepszej jakości frezy pochodzące od najlepszych i najpopularniejszych marek na polskim rynku narzędziowym. Nasi pracownicy to doświadczeni fachowcy, którzy każdego dnia selekcjonują nasz asortyment na podstawie własnego doświadczenia oraz potrzeb i preferencji naszych klientów. To właśnie dzięki temu oferowane przez nas frezy oraz inne narzędzia tworzą komplementarną ofertę, z której z powodzeniem korzystają zarówno fachowcy, jak i hobbyści.

Oferujemy Państwu zarówno frezy do drewna do frezarek górnowrzecionowych, jak i dolnowrzecionowych. W pozostałych kategoriach produktowych oferujemy Państwu frezarki i inne narzędzia skrawające, a także kompatybilne akcesoria.

Na co zwrócić uwagę, wybierając frezy do frezarki górnowrzecionowej i dolnowrzecionowej?

Wybierając zestaw frezów do drewna, należy metodycznie zastanowić się nad tym, jakiego narzędzia potrzebujemy. Frez do frezarki musi być dobrany precyzyjnie pod kątem jej uchwytu montażowego oraz parametrów pracy. Poza tym frez do drewna musi być dopasowany do rodzaju planowanych prac i specyfiki obrabianych powierzchni.

Przed zakupem frezu, należy określić takie parametry jak: rodzaje frezów do drewna, średnicę mocowania, długość całkowitą oraz rodzaj materiału, z którego został wykonany.

Frezy do drewna rodzaje

Frezy do frezarki górnowrzecionowe i dolnowrzecionowej najczęściej wykonywane są w formie frezów tarczowych, prostych na trzpieniu oraz kształtowych na trzpieniu.

Frezy tarczowe przeznaczone są przede wszystkim do efektywnego skrawania twardych materiałów drewnopochodnych. Zwykle elementy te wykonywane są z wyjątkowo trwałej stali szybkotnącej i pozwalają na efektywne wykonywanie rowków i nacięć, a także przecinania różnorodnych materiałów.

Frezy na trzpieniu (palcowe) służą zarówno do obróbki zgrubnej, jak i wykańczającej. Zwykle stosuje się je do obrabiania elementów o nietypowych kształtach, do wykonywania zaobleń, rowków, dziur i nawierceń oraz wielu innych kształtów. Elementy te doskonale sprawdzą się także do prac w wąskich miejscach oraz przy krawędziach. Zwykle wykonywane są ze stali szybkotnącej, widii poliwęglanowej lub ze stali kobaltowej.

Wymiary

Wymiary frezów są kluczowym parametrem, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Zwykle średnica mocowania frezów oscyluje w granicach 8 mm. Wymiary mocowań obrabiarek są ustandaryzowane, przez co ryzyko złego dobrania wymiaru frezu jest zmarginalizowane. Długość całkowita frezów oscyluje w granicach 30-80 mm.

Zapraszamy Państwa do zakupów w naszym sklepie. W przypadku pytań służymy fachową pomocą.