kosiarki akumulatorowe

Kosiarki akumulatorowe to bardzo dynamicznie rozwijająca się część oferty narzędzi o napędzie akumulatorowym. Dzięki coraz lepszym i wydajniejszym akumulatorom ich parametry pracy dorównują kosiarkom o napędzie spalinowym lub elektrycznym, a są znacznie wygodniejsze w obsłudze i cichsze w trakcie pracy. Obecnie oferujemy kosiarki akumulatorowe firm DeWALT i Makita, kosiarki dostępne są w dwóch wersjach; z akumulatorami i ładowarką na wyposażeniu, bądź w wersji zerowej bez akumulatorów i ładowarki. Oferta kosiarek obejmuje kosiarki o różnej szerokości koszenia, co ułatwia dobór właściwej kosiarki do wielkości powierzchni, która będzie koszona.


Kosiarki akumulatorowe dostępne są na rynku już od pewnego czasu, niemniej do tej pory nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Od kilku lat trend ten ulega stopniowej zmianie i zarówno profesjonaliści, jak i użytkownicy prywatni coraz częściej decydują się na zakup sprawdzonej kosiarki na akumulator. W naszym sklepie znajdą Państwo wyłącznie sprawdzone i chętnie wybierane przez polskich fachowców oraz hobbystów kosiarki akumulatorowe do trawy. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Kosiarka elektryczna akumulatorowa dlaczego warto zdecydować się na jej zakup?

Kosiarka elektryczna akumulatorowa to wyjątkowo komfortowe w eksploatacji urządzenie, które łączy zalety kosiarek spalinowych z kosiarkami przewodowymi. Sprzęt tego typu jest wręcz stworzony do skutecznego i wygodnego pielęgnowania działek i ogrodów o małych i średnich powierzchniach, których wielkość nie przekracza ok. 500-600 m2.

Kosiarki do trawy akumulatorowe nie emitują spalin, są wyjątkowo ciche, cechują się bardzo wysoką kulturą pracy, są zdecydowanie lżejsze od kosiarek spalinowych, a także są wyjątkowo proste zarówno w użytkowaniu, jak i konserwacji.

Kosiarki akumulatorowe są również o wiele bardziej mobilne zarówno od kosiarek przewodowych, jak i spalinowych. Ich lekkość oraz brak konieczności ciągania za sobą kabla zasilającego sprawiają, że kosiarka bezprzewodowa z łatwością wjedzie w trudno dostępne miejsca, bez trudu ominie nasadzenia, klomby, krzewy czy byliny, a także świetnie sprawdzi się podczas koszenia trawy na pochyłym i nierównym terenie.

Jeśli posiadasz małej lub średniej wielkości działkę albo ogród, kosiarka na akumulator może okazać się naprawdę trafionym zakupem.

Na co zwracać uwagę kupując akumulatorową kosiarkę do trawy?

Kosiarka akumulatorowa nie różni się znacząco od kosiarek przewodowych. Jedyna istotna różnica sprowadza się do sposobu zasilania urządzenia, co bezpośrednio wpływa na parametry techniczne osiągane przez kosiarkę oraz na sposób jej eksploatacji.

Przed zakupem urządzenia tego typu, należy dokładnie określić własne potrzeby, specyfikę koszonego terenu, a także oczekiwania i preferencje względem urządzenia. Poza tym warto dokładnie zapoznać się z rynkową ofertą kosiarek oraz z parametrami, jakie zapewniają nowoczesne kosiarki akumulatorowe.

Wśród najważniejszych parametrów i aspektów, które należy uwzględnić przed zakupem, zalicza się: typ silnika, jakim dysponuje kosiarka do trawy akumulatorowa, liczbę akumulatorów oraz ich parametry, obecność napędu, pojemność kosza, wysokość i szerokość koszenia oraz dodatkowe funkcjonalności.

Typ silnika

Każda kosiarka akumulatorowa wyposażona jest albo w silnik bezszczotkowy, albo szczotkowy (indukcyjny). Silniki bezszczotkowe to nowsze, efektywniejsze i bardziej energooszczędne konstrukcje. Jednostki te zapewniają z reguły większą moc, stabilne parametry i charakterystykę pracy, brak konieczności przezwajania i mniejsze potrzeby związane z konserwacją urządzenia.

Jeśli więc poszukujemy sprawdzonej, niezawodnej i możliwie najefektywniejszej kosiarki, akumulatorowa kosiarka do trawy wyposażona w silnik indukcyjny może okazać się strzałem w 10-tkę.

Liczba akumulatorów i ich parametry

Jednymi z najważniejszych parametrów, jakimi cechują się kosiarki akumulatorowe, jest napięcie akumulatora, pojemność akumulatora, a także liczba ogniw, które zasilają urządzenie. Zazwyczaj kosiarki akumulatorowe dysponują 2-4 sprzężonymi ze sobą akumulatorami, które generują napięcie znamionowe w zakresie 18-32 V.

Pojemność akumulatora zwykle wynosi 2,5-5 Ah. Im większe napięcie akumulatora, tym urządzenie będzie w stanie zapewnić większą moc, a w konsekwencji większą efektywność koszenia. Większa pojemność ogniw wpłynie natomiast na czas pracy. Jeśli sprzęt będzie służył do koszenia większych działek i ogrodów, warto zainwestować w urządzenie kompatybilne z pojemniejszymi akumulatorami.

Napęd

Niektóre bardziej zaawansowane urządzenia wyposażone są w napęd. Zdecydowanie przydaje się on do koszenia większych przestrzeni oraz do koszenia na nierównym terenie o dużych pochyłach. Napęd ułatwia prowadzenie kosiarki, odciążając mięśnie i ułatwiając cały proces koszenia. Jeśli jednak trawnik jest równy i nie jest zbyt rozległy, warto zainwestować w prostszą konstrukcyjnie kosiarkę bez napędu.

Pojemność kosza

Pojemność kosza wpływa na efektywność i wydajność pracy. Jeśli sprzęt będzie wykorzystywany do koszenia dużych trawników, wówczas warto zainwestować w urządzenie wyposażone w kosz o dużej pojemności np. w sprzęt zapewniający pojemność kosza na poziomie 60-70 l.

Analogicznie do koszenia mniejszych działek i ogrodów w zupełności wystarczy mniejsza pojemność kosza – np. kosz o pojemności 40-50 l. Należy pamiętać, że większy kosz zwiększa gabaryty urządzenia, a gromadząca się w nim trawa wpływa na ciężar oraz komfort prowadzenia kosiarki.

Wysokość i szerokość koszenia

Warto zwrócić uwagę również na szerokość koszenia, która wpływa bezpośrednio na efektywność pracy, ponieważ odpowiada za powierzchnię, jaką urządzenie kosi podczas jednego przebiegu. Zwykle szerokość koszenia wynosi od 38 do 55 cm. Duża szerokość koszenia jest rekomendowana przede wszystkim do koszenia dużych trawników. Dzięki regulowanej wysokości koszenia możliwe jest dopasowanie długości koszonego trawnika do własnych preferencji oraz ukształtowania terenu.

Zapraszamy Państwa do zakupów w naszym sklepie!