przecinarki do metalu akumulatorowe

Akumulatorowa przecinarka do metalu to elektronarzędzie, które umożliwia efektywną i ergonomiczną obróbkę materiałów twardych. Piła do cięcia metalu przydaje się przede wszystkim do cięcia blachy, płaskowników, kątowników oraz innych metalowych elementów konstrukcyjnych. Jest to bardzo popularne narzędzie, przy cięciu blach dachowych, ponieważ umożliwia precyzyjne cięcie bez niszczenia powłok ochronnych. W tej kategorii prezentujemy Państwu wysokiej jakości akumulatorowe przecinarki do metalu.


Akumulatorowa piła tarczowa do metalu - dlaczego warto?

Elektronarzędzia zasilane akumulatorowo to sprzęt, który łączy optymalną wydajność i efektywność z doskonałą ergonomią, funkcjonalnością oraz komfortem eksploatacji. Akumulatorowa pilarka tarczowa do metalu pozwoli sprawnie przeciąć dany detal lub powierzchnię metalową w dowolnym miejscu; niezależnie od zewnętrznego źródła zasilania.

Z tego też względu akumulatorowe pilarki do metalu doskonale sprawdzają się podczas prac w miejscach bez dostępu lub z utrudnionym dostępem do sieci elektrycznej. Tego typu urządzenia z powodzeniem sprawdzają się zarówno podczas prac w domu czy garażu, jak również mogą być wykorzystywane przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane podczas prac budowlanych, remontowych, wykończeniowych oraz rozbiórkowych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając akumulatorowe przecinarki do cięcia metalu?

Przecinarka tarczowa do metalu to zaawansowane technologicznie elektronarzędzie. Przed podjęciem zakupowej decyzji warto dokładnie zapoznać się z ofertą przecinarek oraz dokonać wyboru poprzedzonego zweryfikowaniem swoich potrzeb i planowanych prac z wykorzystaniem urządzenia.

Pilarka do metalu może być wykonana w formie przecinarki taśmowej i tarczowej. Przecinarki taśmowe sprawdzają się przede wszystkim w precyzyjnych i niezbyt wymagających pracach. Z kolei przecinarka tarczowa okaże się niezastąpiona w większości standardowych i mniej precyzyjnych prac - podczas nacinania betonu i bruku, przecinania kątowników, rur oraz innych elementów metalowych czy do cięcia arkuszy blachy.

Zasilanie przecinarek do metalu

Wiedząc już, jakiego sprzętu poszukujemy, warto określić sposób jego zasilania. Na rynku znajdziemy przecinarki elektryczne zasilane z sieci i akumulatorowo, a także przecinarki spalinowe. Te ostatnie są najbardziej specjalistycznymi narzędziami przeznaczonymi do wyjątkowo wymagających prac z dala od sieci elektrycznej - np. podczas budowy dróg czy wielkopowierzchniowych obiektów budowlanych.

Przecinarki zasilane z sieci zapewniają dużą moc i sprawność, niemniej mogą okazać się mniej komfortowe i ergonomiczne w użytku podczas prac wymagających dużej mobilności. Nowoczesne przecinarki do metalu zasilane akumulatorowo zapewniają zbliżone parametry do przecinarek sieciowych, jednocześnie pozwalając na wydajną, intensywną i niezwykle komfortową pracę nawet do paru godzin na jednym cyklu ładowania akumulatorów.

Piły do metalu z chłodzeniem

Układ chłodzenia wodą podczas cięcia znacząco zwiększa efektywność pracy i ogranicza szybkość przegrzewania się narzędzia podczas długotrwałej obróbki elementów o znacznej grubości.

Układ chłodzący dodatkowo ogranicza zużycie, jakiemu podlega tarcza podczas obróbki, zwiększając jej żywotność i trwałość, a także wpływając na czystszą linię prowadzenia tarczy. Chłodzenie wodą sprawdza się również podczas cięcia nawierzchni asfaltowych i elementów betonowych, które podczas pracy emitują dużą ilość pyłu.

Inne kluczowe parametry - tarcza, głębokość przecinania

Równie istotne podczas wyboru przecinarki do metalu, jest dostosowanie sprzętu pod względem głębokości nacinania materiału. Na parametr ten wpływa przede wszystkim tarcza elektronarzędzia. Do przecinania cienkich elementów metalowych w zupełności wystarczą piły do metalu, których średnica tarczy mierzy 136 mm i pozwala na wykonywanie cięć o głębokości do 51 mm pod kątem 90 stopni.

Do bardziej wymagających prac związanych z obróbką grubych materiałów oraz do nacinania nawierzchni betonowych warto wyposażyć się w przecinarki, których wyposażenie stanowi tarcza o średnicy ok. 230 mm. Taka średnica tarczy pozwala na efektywne cięcie materiału na głębokość nawet do 82 mm.

Średnica tarczy jest niezwykle istotna podczas wyboru przecinarki, niemniej ważniejsza niż średnica tarczy jest średnica otworu, jaki ma tarcza. Parametr ten determinuje kompatybilność piły do metalowych elementów z tarczami dostępnymi na rynku - nie tylko tymi do przecinania elementów metalowych, ale i betonowych czy wykonanych z drewna lub tworzyw sztucznych.

Mamy najlepsze piły tarczowe do metalu

W naszym sklepie znajdą Państwo wyłącznie starannie wyselekcjonowany asortyment. W jego skład wchodzą sprawdzone modele przecinarek do metalu pochodzące od renomowanych i uznanych producentów. Posiadamy najpopularniejsze modele przecinarek Makita oraz DeWalt. Każda oferowana przez nas przecinarka ma nowoczesny i pojemny akumulator Li-Ion o pojemności 5 lub 9 Ah. Wyposażenie niektórych modeli składa się z dwóch akumulatorów w zestawie, walizek, pojemników na opiłki oraz tarczy.

Oferowane akumulatorowe przecinarki są kompatybilne z tarczami o średnicach 136-230 mm tnącymi na maksymalną głębokość do 82 mm. Poza tym niektóre modele umożliwiają montaż tarczy sprawdzającej się do cięcia betonu i bruku. Dzięki temu z łatwością znajdą Państwo elektronarzędzie dostosowane do rodzaju wykonywanej pracy.

Poza standardowym wyposażeniem każda piła do metalu ma nowoczesny bezszczotkowy silnik prądu stałego gwarantujący wysoką efektywność pracy przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii elektrycznej. Dodatkowo modele przecinarek Makita i DeWalt zapewniają ergonomiczną konstrukcję i uchwyt pozwalający na komfortową długą pracę i dysponują zabezpieczeniami przed przeciążeniem. Niektóre urządzenia mają dodatkowo dwustronne systemy podawania wody redukujące zapylenie podczas cięcia betonu i bruku.

Zapraszamy do kontaktu

Jeżeli mają Państwo pytania związane z asortymentem naszego sklepu, nasi pracownicy służą pomocą oraz fachową poradą na każdym etapie współpracy. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.