szlifierki kątowe akumulatorowe

Akumulatorowe szlifierki kątowe to wydajne i efektywne urządzenia, które pozwalają na sprawne cięcie, szlifowanie i gratowanie miękkich oraz twardych materiałów. W tej kategorii prezentujemy Państwu najwyższej klasy profesjonalne szlifierki kątowe najlepszych producentów na rynku, które znajdą zastosowania zarówno w profesjonalnym, jak i bardziej amatorskim użytku. Znajdujące się w naszej ofercie akumulatorowe szlifierki kątowe Li-lon to mocne urządzenia, które są wyposażone w silniki z wymiennymi szczotkami lub najnowsze silniki bezszczotkowe. Zastosowanie dodatkowych mechanizmów zabezpieczających i wydajnego chłodzenia zapewnia wygodną pracę i wysoką trwałość.


Szlifierka kątowa akumulatorowa - uniwersalne i funkcjonalne elektronarzędzie

Szlifierka kątowa na akumulator to nowoczesne i wysoce efektywne urządzenie, które gwarantuje optymalne parametry, szeroką funkcjonalność oraz długi czas pracy na jednym cyklu ładowania. Nowoczesne silniki indukcyjne zapewniają długą żywotność, stabilne parametry pracy oraz niski pobór energii elektrycznej przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności szlifowania.

Poza tym wśród zalet bezprzewodowych szlifierek kątowych należy wymienić także ich mobilność, a co za tym idzie doskonały komfort i ergonomię eksploatacji, które okażą się niezbędne zwłaszcza podczas prac w trudno dostępnych miejscach oraz wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do sieci elektrycznej.

Szlifierki akumulatorowe to sprawdzone rozwiązanie, po które chętnie sięgają zarówno hobbyści i amatorzy, jak i profesjonalne ekipy budowlane, remontowe czy monterskie. W naszym sklepie znajdą Państwo profesjonalne i sprawdzone szlifierki kątowe renomowanych i uznanych producentów.

Oferujemy Państwu narzędzia takich marek jak: Makita, DeWalt, BOSCH, Black&Decker czy Aimsak. Strona sklepu PHU A/B/C starannie selekcjonuje asortyment elektronarzędzi, zapewniając konsumentom możliwość wyboru sprzętu spośród najpopularniejszych i najchętniej wybieranych szlifierek przez polskich fachowców.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szlifierki kątowe?

Szlifierka kątowa to złożone i zaawansowane technologicznie narzędzie, którego wybór nie powinien być poddany przypadkowi. Przed podjęciem zakupowej decyzji warto dokładnie zastanowić się nad osobistymi potrzebami i preferencjami oraz specyfiką planowanych robót. Następnie należy zestawić je z parametrami urządzeń oferowanych na rynku.

Wśród kluczowych parametrów i aspektów technicznych, jakimi odznaczają się tego typu narzędzia, należy wymienić: rodzaj zaimplementowanego silnika i jego moc, prędkość obrotową, parametry akumulatorów, średnicę kompatybilnych tarcz i dodatkowe funkcjonalności.

Rodzaj silnika i jego moc

Szlifierki kątowe wyposażane są w dwa rodzaje silników - bezszczotkowe (indukcyjne; BLDC) i szczotkowe (komutatorowe; DC). Silniki bezszczotkowe zapewniają o wiele dłuższą żywotność, stabilniejsze parametry pracy oraz nie wymagają tak częstych działań konserwacyjnych, jak silniki szczotkowe. Poza tym, ze względu na wyeliminowanie oporów ruchu szczotek, silniki indukcyjne generują większą moc i skuteczniej odprowadzają nadmiar ciepła. Dlatego też, wybierając szlifierkę, warto postawić na urządzenia zasilane silnikami indukcyjnymi.

Poza rodzajem silnika ważna jest także jego moc. W przypadku akumulatorowych szlifierek kątowych określana jest ona przede wszystkim znamionowym napięciem silnika. Im wyższe napięcie, tym urządzenie zapewni większą wydajność pracy. Warto wybierać szlifierki pracujące na napięciu nie mniejszym niż 18 V.

Prędkość obrotowa

Im wyższa prędkość obrotowa, tym szlifierka lepiej poradzi sobie z obróbką materiału. Standardowo na biegu jałowym szlifierki na akumulator generują od 3000 do nawet 11000 obr/min. Warto również sprawdzić, czy szlifierka zapewnia regulację obrotów oraz czy posiada więcej niż jeden bieg. Płynna regulacja prędkości obrotowej pozwoli lepiej dopasować prędkość tarczy do rodzaju prac, jakie będziemy realizować.

Parametry akumulatorów

Obecnie niemal wszystkie akumulatorowe elektronarzędzia zasilane są nowoczesnymi i wydajnymi akumulatorami litowo-jonowymi. Wybierając sprzęt, warto zapoznać się zarówno z napięciem, jak i pojemnością kompatybilnych z nim akumulatorów. Jak wspomnieliśmy, warto wybrać szlifierkę o napięciu większym niż 18 V. Największą efektywnością pracy odznaczać się będą urządzenia o napięciu znamionowym 54 V.

Im wyższa pojemność akumulatorów, tym sprzęt zapewni dłuższą pracę na pojedynczym cyklu ładowania. Jeżeli więc planujemy wyjątkowo intensywną pracę, warto postawić na narzędzie zasilane akumulatorem o pojemności 5-8 Ah.

Średnica tarczy

Średnica tarczy warunkuje maksymalną głębokość cięcia. Standardowo w szlifierkach akumulatorowych stosowane są tarcze o średnicy 115-230 mm.

Dodatkowe funkcjonalności

Przed zakupem elektronarzędzia warto dokładnie zapoznać się z jego dodatkowymi funkcjonalnościami, które zwiększą efektywność, bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Wśród najistotniejszych funkcjonalności możemy wymienić m.in.: elektroniczny hamulec, łagodny rozruch, elektronicznie sterowane sprzęgło zapobiegające odbiciom, system wydmuchu zabezpieczający silnik, funkcję dostosowywania prędkości i momentu obrotowego do warunków pracy czy wskaźnik naładowania akumulatora.

Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą bogatą ofertą bezprzewodowych szlifierek kątowych. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.