podkaszarki akumulatorowe

Podkaszarka akumulatorowa to idealne narzędzie ogrodnicze do ścinania trawy i chwastów w miejscach, w których zwykłe kosiarki nie dadzą sobie rady - tj. blisko krzewów i drzew, przy brzegach trawników czy w okolicy rabat. W tej kategorii prezentujemy Państwu najwyższej jakości podkaszarki zasilane akumulatorowo, które znacząco ułatwią pracę na działce oraz przyśpieszą działania pielęgnacyjne, jakim poddajemy ogród.


Podkaszarki akumulatorowe do trawy to ergonomiczny i funkcjonalny sprzęt

Podkaszarka akumulatorowa do trawy to wyjątkowo komfortowe i ergonomiczne urządzenie tnące, które pozwoli na wygodną oraz długotrwałą pracę. Ze względu na brak konieczności podłączania jej do sieci elektrycznej, urządzenie to wyeliminuje konieczność ciągnięcia za sobą kabla i przedłużacza, przełączania podkaszarki między gniazdkami, a także ograniczy ryzyko uszkodzenia kabla podczas koszenia. Dzięki temu ogród może być pielęgnowany łatwiej, szybciej i zdecydowanie wygodniej.

Podkaszarka akumulatorowa jest zatem nie tylko o wiele bardziej mobilna i wygodna w użyciu od elektrycznych podkaszarek zasilanych z sieci i podkaszarek spalinowych, ale również zagwarantuje większe bezpieczeństwo obsługi, wyższy komfort pracy oraz całkowitą niezależność od zewnętrznych źródeł zasilania.

Nowoczesne i wydajne silniki elektryczne oraz pojemne ogniwa sprawiają, że wykaszarka akumulatorowa zapewni odpowiednią moc i efektywność, jednocześnie gwarantując długą pracę na jednym cyklu ładowania akumulatorów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając podkaszarki akumulatorowe?

Przed zakupem podkaszarki akumulatorowej, należy zwrócić uwagę na jej kilka istotnych parametrów oraz rozwiązania konstrukcyjne. Urządzenie należy dopasować przede wszystkim do planowanej intensywności prac oraz wielkości koszonego trawnika. Warto wybrać podkaszarkę, która zapewni odpowiedni zapas mocy oraz czasu pracy, co ograniczy naszą frustrację, gdy w trakcie pracy konieczne będzie podładowanie urządzenia lub wymiana akumulatora.

Szerokość koszenia

Szerokość koszenia, jaką odznacza się kosa akumulatorowa, określa, jak duży obszar zetniemy za jednym zamachem urządzeniem. Im większa szerokość koszenia, tym podkaszarka lepiej sprawdzi się do ścinania trawy z większych obszarów i jednocześnie będzie mniej praktyczna przy podkaszaniu w wąskich i trudno dostępnych miejscach. Standardowo podkaszarka akumulatorowa Makita czy DeWalt zapewnia szerokość koszenia na poziomie 26-38 cm.

Typ silnika

Elektryczne kosiarki i podkaszarki stosowane w ogrodzie mogą być wyposażone w silnik komutatorowy (szczotkowy) i indukcyjny (bezszczotkowy). Silniki bezszczotkowe charakteryzują się większą żywotnością oraz nie wymagają tak częstych zabiegów konserwacyjnych, jak silniki szczotkowe. Poza tym mają płaską charakterystykę momentu obrotowego w funkcji prędkości, dzięki czemu mogą pracować z różną prędkością w trakcie obciążania ich obciążeniem znamionowym. Z kolei silniki szczotkowe przy większej prędkości generują większe tarcie, co obniżą ich użyteczny moment obrotowy.

Istotna jest również większa sprawność silników bezszczotkowych względem silników szczotkowych, co warunkowane jest lepszym rozpraszaniem ciepła w silniku. Jedyną wadą silników indukcyjnych jest ich nieco wyższa cena oraz konieczność stosowania przełącznika startowego, który ogranicza wpływ prądu rozruchowego na układ elektryczny podkaszarki.

Napięcie, pojemność i liczba akumulatorów

Im akumulator odznacza się większym napięciem, tym podkaszarka będzie w stanie zapewnić większą moc i moment obrotowy. Do bardziej wymagających prac w ogrodzie warto zastosować podkaszarkę mającą akumulator o napięciu 54 V. Do łatwiejszych zadań sprawdzą się urządzenia o napięciu akumulatora oscylującym ok. 18 V. Niektóre podkaszarki posiadają podwójny akumulator o łącznym nominalnym mniejszym napięciu.

Jeżeli posiadamy duży ogród, działkę lub inny teren zielony, warto postawić na podkaszarki, które posiadają w zestawie 2 akumulatory. Pozwoli to na nieprzerwaną pracę nawet wówczas, gdy jedno z ogniw zostanie wyczerpane.

Pojemność akumulatora ma również kluczowy wpływ na to, jak długo będziemy mogli korzystać z urządzenia na jednym cyklu ładowania ogniw. Wykaszarki akumulatorowe zazwyczaj mogą pochwalić się akumulatorem o pojemności od 4 do 9 Ah.

Wyposażenie dodatkowe

Stojąc przed zakupem wykaszarki, warto zwrócić uwagę na wyposażenie dodawane do zestawu. Sprawdźmy, jakie żyłki znajdziemy w zestawie, a także czy urządzenie sprzedawane jest z akumulatorem i ładowarką. Niektóre elektronarzędzia oferowane są z okularami ochronnymi oraz posiadają dodatkowe żyłki.

U nas kupisz najlepszą podkaszarkę akumulatorową

Nasz sklep oferuje Państwu wyłącznie najlepsze i starannie wyselekcjonowane narzędzia akumulatorowe. Każda wykaszarka akumulatorowa dostępna w naszej ofercie pochodzi od sprawdzonych i renomowanych producentów chętnie wybieranych przez polskich fachowców.

Szeroka oferta produktowa wykaszarek DeWalt i Makita pozwoli Państwu z łatwością dobrać podkaszarkę, dostosowując ją do osobistych potrzeb, preferencji, budżetu czy do wymiarów, jakimi cechuje się Państwa ogród lub działka.

Każda podkaszarka akumulatorowa dostępna w naszym asortymencie wyposażona jest w nowoczesne rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne, które gwarantują znaczną odporność urządzeń na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne, a także zagwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Nasi pracownicy każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby dostosować naszą ofertę asortymentową do rynkowych trendów oraz dynamicznie zmieniającej się branży elektronarzędzi.

Jeżeli mają Państwo pytania lub wątpliwości związane z doborem wykaszarki, serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z naszymi pracownikami. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z zakupem kosy akumulatorowej.

Służymy wsparciem na każdym etapie współpracy. Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałymi kategoriami produktowymi, a także z akcesoriami do wykaszarek, takimi jak żyłki, akumulatory czy części zamienne.