nożyce ręczne do ciecia blachy

W tej kategorii znajdują się różne rodzaje ręcznych nożyc do cięcia blachy do robót blacharskich i dekarskich, zarówno nożyce tradycyjne jak i nożyce dźwigniowe wymagające mniejszej siły nacisku, służące do cięcia arkuszy blach o większej grubości. Nożycami tymi można ciąć zarówno blachę płaską jak i blachy faliste czy trapezowe. Ze względu na zastosowanie nożyc do blachy w ofercie znajdują się nożyce uniwersalne do cięcia po prostej i po dużych łukach a także nożyce do blachy do krótkich cięć po prostej i po łukach o małych i dużych promieniach jak i nożyce przelotowe do krótkich i długich cięć po prostej.


Ze względu na kierunek cięcia posiadamy trzy rodzaje nożyc do blachy: lewe, prawe i do cięć prostych.

Lewe nożyce do blachy

Nożyce do cięcia blachy po prostej oraz do łuków lewoskrętnych.

Prawe nożyce do blachy

Nożyce do cięcia blachy po prostej oraz do łuków prawoskrętnych

Nożyce do blachy do cięć prostych

Nożyce przeznaczone do cięcia blachy po linii prostej.

Nożyce ręczne do blachy wykonuje się z różnych materiałów, podstawowym materiałem na nożyce jest stal narzędziowa, mocniejszym materiałem jest stal stopowa lub narzędziowo-stopowa, najtrwalszym stopem jest stal specjalna. Generalnie im stal jest twardsza tym lepsza jest jakość nożyc do cięcia blachy. Dla uzyskania lepszej jakości szczęki tnące często wzbogacane są o wkładki, np. tytanowe.

W naszej ofercie znajdziesz odpowiedni typ nożyc do cięcia blachy dostosowany od kształtu i rozmiaru detalu jaki ma zostać wycięty w blasze trapezowej czy falistej, np. nożyce do blachy do cięć prostych i cięć kształtowych w lewo i w prawo, dwuręczne nożyce do cięcia taśm stalowych czy nożyce do blachy typu amerykańskiego.