imadła

W tej  kategorii znajdują się imadła (ściski, zaciski) warsztatowe i profesjonalne imadła kątowe spawalnicze. Imadła samonastawne, automatycznie dopasowujące się do elementów o różnej grubości.


Imadło kątowe to wyjątkowo przydatne akcesorium, które znacząco zwiększy komfort i tempo prac spawalniczych oraz wielu innych prac montażowych i instalatorskich. Z tego typu imadła skorzystają również majsterkowicze i hobbyści, którzy poszukują solidnego i niezawodnego chwytania i przytrzymywania przedmiotów i materiałów. W tej kategorii prezentujemy Państwu naszą wyjątkową ofertę, której skład stanowią najwyższej jakości imadła kątowe przeznaczone do specjalistycznych prac spawalniczych, ślusarskich, monterskich czy instalatorskich. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Do czego przyda się imadło kątowe spawalnicze?

Dzięki swojej praktycznej, solidnej i trwałej konstrukcji imadła kątowe sprawdzą się w wielu profesjonalnych i amatorskich zastosowaniach. Tego typu imadła okażą się nieocenioną pomocą podczas chwytania i przytrzymywania rurek, profili, elementów montażowych czy wielu różnorodnych materiałów budowlanych podczas ich: montowania, spawania, polerowania, malowania, szlifowania czy łączenia.

Z tego też względu imadło kątowe sprawdzi się m.in. w zakładzie ślusarskim, meblarskim, monterskim, w licznych zakładach przemysłowych, warsztatach i serwisach czy w pracowniach spawalniczych.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą imadeł kątowych. W naszym sklepie dysponujemy wyłącznie najlepszymi imadłami, które odznaczają się wyjątkową trwałością, solidnym wykonaniem oraz wygodną eksploatacją. Poza tym ich trwała konstrukcja oraz wygodne i precyzyjne w użyciu nastawy pozwolą na sprawne wypozycjonowanie i zamocowanie chwytanych przedmiotów.

Nasi pracownicy każdego dnia dokładają wszelkich starań, żeby oferta naszego sklepu składała się z wyłącznie najlepszych produktów, które z powodzeniem sprawdzą się zarówno w użytku profesjonalnym, jak i amatorskim. W naszym asortymencie proponujemy Państwu imadła kątowe uznanych i renomowanych marek – m.in. producenta Bessey, który znany jest z produkcji najwyższej jakości specjalistycznych narzędzi ręcznych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając imadło spawalnicze?

Imadła spawalnicze nie są przesadnie skomplikowanymi narzędziami ręcznymi. Niemniej, przed wyborem tego typu sprzętu warto dokładnie określić własne potrzeby i preferencje, a także zapoznać się z rynkową ofertą imadeł.

Wśród najważniejszych kwestii, które należy ustalić przed zakupem, zalicza się: rodzaj konstrukcji imadła, jego zakres roboczy, wysokość i długość szczęk, wagę oraz śrubę dociskającą.

Zwykle imadła spawalnicze produkowane są z wysokiej jakości odlewów żeliwnych, które gwarantują świetne parametry techniczne, w tym sztywność i odporność konstrukcji na ściskanie czy uszkodzenia mechaniczne.

Wybierając narzędzia tego typu, określ zakres roboczy imadła. Zwykle sprzęt tego typu zapewnia zakres roboczy na poziomie ok. 2x90 mm. Ważna jest również maksymalna grubość materiału, jaki można ścisnąć imadłem. Zwykle wynosi ona ok. 50-70 mm. Wysokość i długość szczęk determinuje możliwość chwycenia wysokich i szerokich przedmiotów. Zwykle szczęki imadeł mają wysokość 30-40 mm i długość 100-120 mm. Z kolei waga imadła wynosi ok. 3-5 kg.

Serdecznie zapraszamy do zakupów!