nożyce i sekatory do trawy i żywopłotów akumulatorowe

Akumulatorowe sekatory oraz nożyce do trawy i żywopłotów, przydatne w każdym ogrodzie, sadzie czy na działce podczas przycinania krzewów i żywopłotów oraz cięcia trawy wokół drzew i murków. Oferta tych narzędzi stale poszerza się, szczególnie oferta nożyc do żywopłotu. Posiadają coraz lepsze parametry pracy, ostrza tnące pozwalające na cięcie gałęzi o większej grubości i ostrza o coraz większej długości, co pozwala na wygodne cięcie żywopłotów o dużej wysokości i szerokości. Nożyce do żywopłotów dostępne są w wersjach z akumulatorami i ładowarką na wyposażeniu, jak również w wersji 0 bez akumulatorów i ładowarki. Oferujemy produkty firm Black+Decker, Bosch, DeWalt i Makita. 


Żywopłot stanowi wizytówkę każdej posesji - zarówno prywatnego przydomowego ogrodu, jak i działki przynależącej do firmy. Warto więc zadbać o to, by żywopłot był dokładnie przycięty i zadbany, zapewniając tym samym estetykę całej firmowej lub prywatnej przestrzeni. W tej kategorii oferujemy Państwu profesjonalne akumulatorowe nożyce do żywopłotu.

Nożyce akumulatorowe do żywopłotu - czym są i jak działają?

Elektrycznie zasilane nożyce do żywopłotu to wydajne, proste w obsłudze oraz ergonomiczne narzędzia do sprawnego docinania i przycinania gałązek żywopłotu oraz mniejszych zwartych gałęzi innych roślin obecnych w ogrodzie.

Zasada ich działania sprowadza się do wprawiania w ruch jednego lub dwóch ostrzy - zależnie od zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych - które efektywnie ścinają pędy. Warto w tym miejscu dodać, że dwustronny napęd narzędzia generuje o wiele mniejsze wibracje, a tym samym zapewnia większy komfort pracy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając nożyce do żywopłotu?

Nożyce do żywopłotu to niezwykle zróżnicowane pod względem konstrukcji i parametrów narzędzia stosowane w ogrodzie. Przed ich zakupem warto więc dokładnie zapoznać się z rynkową ofertą, a także skonfrontować ją z osobistymi potrzebami, preferencjami oraz specyfiką planowanych prac.

Wśród kluczowych kwestii oraz parametrów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając nożyce do żywopłotu są m.in.: sposób zasilania, rodzaj ostrza, moc, moment obrotowy, waga, czas pracy na jednym cyklu ładowania, dodatkowe akcesoria i funkcjonalności.

Sposób zasilania

Na rynku możemy znaleźć nożyce do żywopłotów zasilane spalinowo, elektrycznie z sieci lub akumulatorowo. Spalinowe nożyce to najmniej ergonomiczne, zapewniające minimalny komfort pracy profesjonalne narzędzia przeznaczone do ścinania ogromnych połaci żywopłotów oraz innych gałęzi. Urządzenia te są niezwykle głośne, ciężkie i sprawdzają się wyłącznie do użytku przez służby komunalne czy przez specjalistów z branży rolniczej lub leśnej.

Nożyce do żywopłotu zasilane z sieci elektrycznej zapewniają nieco gorsze parametry techniczne, jednak w zupełności wystarczające do efektywnego ścinania i podcinania żywopłotu w obrębie mniejszego obszaru. Ich największą wadą jest uzależnienie od sieci elektrycznej oraz stosunkowo niewielka mobilność.

Ostatnią i zdecydowanie najpopularniejszą grupą nożyc są nożyce akumulatorowe. Zapewniają one odpowiednią moc, która pozwala na sprawne ścinanie i podcinanie żywopłotów, są lekkie, kompaktowe, w pełni mobilne, a także gwarantują najwyższy komfort pracy.

Rodzaj ostrza

Ostrza w nożycach mogą być jednostronne lub dwustronne. Ostrza jednostronne pozwalają z reguły na dłuższe cięcia i najlepiej sprawdzają się do pielęgnacji szerokich oraz płaskich żywopłotów. Z kolei ostrza dwustronne przeznaczone są głównie do precyzyjnych cięć - np. podczas docinania żywopłotów o nietuzinkowym kształcie. Nożyce mogą być wyposażone w jedno lub dwa ostrza.

Poza samym rodzajem ostrza, istotne są także ich gabaryty. Dłuższy nóż pozwoli na wydajniejsze cięcie żywopłotu, tym samym wpływając na tempo wykonywanych prac. O ile nożyce stricte do cięcia żywopłotu posiadają z reguły długie hartowane ostrza, o tyle nożyce akumulatorowe do trawy i do żywopłotu wyposażane są najczęściej w o wiele krótsze ostrza o specjalnej konstrukcji. Ostrza nożyc mierzą zwykle od 150 do nawet 650 mm długości.

Moc

Niezależnie od tego, czy wybieramy nożyce do trawy, czy nożyce do żywopłotów lub urządzenie łączące te funkcjonalności, należy bezwzględnie zwrócić uwagę na moc, jaką dysponuje urządzenie. Jeżeli chcemy efektywnie pielęgnować ogród lub inną posesję, należy zadbać o to, by wybrane elektronarzędzie dysponowało odpowiednio dużą mocą.

Moc wydajnych nożyc nie powinna być niższa niż ok. 100 W. W większości przypadków producenci nie podają bezpośrednio mocy urządzenia wyrażonej w watach, a wskazują napięcie znamionowe urządzenia. Parametr ten również może być świetnym wyznacznikiem możliwości nożyc. Dobrej jakości nożyce do żywopłotu zwykle wyposażone są w akumulatory o napięciu 18 V i pojemności 2 Ah i większej.

Czas pracy na jednym cyklu ładowania

Im większa pojemność akumulatora, tym lepiej. Profesjonalne nożyce do żywopłotu wyposażone są w akumulatory o pojemności nawet 9 Ah, podczas gdy mniejsze nożyce do cięcia trawy zwykle posiadają akumulatory o pojemności ok. 1,5-2 Ah.

Dodatkowe akcesoria i funkcjonalności

Ogród to przestrzeń, która aby pięknie wyglądać, wymaga kompleksowego podejścia. Z tego też względu, wybierając nożyce ogrodowe, warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalności oraz dodatkowe akcesoria dodawane do zestawu.

Nowoczesne nożyce do żywopłotu i trawy posiadają m.in. diody wskazujące stan naładowania akumulatora, blokady wyłącznika, system beznarzędziowej wymiany noża oraz wyłącznik bezpieczeństwa. Poza tym wraz z nożycami producenci oferują w zestawie osłonę noży i różnorodne przystawki do cięcia.

Tu znajdziesz swoje nożyce do żywopłotu i trawy

Nasz sklep oferuje Państwu bogatą i starannie wyselekcjonowaną ofertę akumulatorowych nożyc ogrodowych, które pozwolą na efektywne, komfortowe i sprawne cięcie i pielęgnację każdego rodzaju żywopłotów i traw.