bruzdownice akumulatorowe

Tu znajdziesz bruzdownice akumulatorowe do wycinania rowków w betonie. Bruzdownice to nieocenione urządzenie znacząco ułatwiające wykonywanie wgłębień, bruzd i otworów, w których później umieszcza się przewody instalacyjne lub wypełnia się je fugami. W tej kategorii oferujemy Państwu najlepszej jakości sprzęt do wykonywania wgłębień w betonie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.


Czym jest bruzdownica?

Bruzdownica to urządzenie, które pod względem zasady działania i budowy przypomina nieco połączenie piły ze szlifierką kątową. Konstrukcja bruzdownic składa się z tarcz do betonu napędzanych przez silnik elektryczny. Tarcze wykonują nacięcia w powierzchni betonowej, a ich grubość i głębokość jest dostosowana do szerokości umieszczanych w zagłębieniach kabli lub fug. Ergonomiczna konstrukcja, zwarta obudowa i duże rączki ułatwiają wykonywanie bruzd w betonie, zwiększając kontrolę nad urządzeniem i komfort pracy operatora.

Na co zwrócić uwagę, wybierając bruzdownice?

Istnieje wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając te narzędzia. Tylko odpowiednie dostosowanie parametrów technicznych bruzdownicy do specyfiki planowanych robót zagwarantuje wydajną, efektywną i możliwie jak najbardziej komfortowa pracę.

Podstawowymi parametrami, na które należy zwrócić uwagę przed podjęciem zakupowej decyzji, są: rodzaj zasilania, moc urządzenia, prędkość obrotowa, średnica tarczy, szerokość i głębokość cięcia.

Rodzaj zasilania bruzdownicy

Bruzdownica do betonu standardowo zasilana jest elektrycznie, choć na rynku znaleźć można również profesjonalne bruzdownice spalinowe stosowane w profesjonalnych aplikacjach, w których trudno o zasilanie sieciowe. Bruzdownice spalinowe wykorzystywane są m.in. podczas budowy i remontów dróg.

Niemniej, w branży budowlanej i remontowo-usługowej najczęściej stosowane są narzędzia elektryczne, które mogą być zasilane z sieci lub akumulatorowo. Niemal każda bruzdownica elektryczna wyposażona jest w wydajny i mocny elektryczny silnik bezszczotkowy. Zdecydowanie największą mobilnością i zapewnianym komfortem pracy odznaczają się bruzdownice akumulatorowe, które gwarantują odpowiednio dużo energii elektrycznej do nieprzerwanej kilkugodzinnej pracy.

Wybierając bruzdownicę akumulatorową, należy zwrócić szczególną uwagę na liczbę, technologię oraz pojemność akumulatorów, bowiem to od nich zależy tempo i wydajność wykonywanych robót. Najwydajniejsze urządzenia na rynku wyposażone są w co najmniej dwa akumulatory o pojemności powyżej 6 Ah.

Moc urządzenia

Moc urządzenia to jeden z najistotniejszych parametrów sprzętu do wykonywania otworów w betonie. To od mocy uzależniona jest głębokość cięcia, prędkość obrotowa oraz tempo pracy. Największe elektronarzędzia tego typu zapewniają moc powyżej 2 kW. Producenci określają moc bruzdownic również poprzez osiągane przez urządzenia napięcie znamionowe.

Moc bruzdownicy powinna być dostosowana do twardości materiału oraz wielkości realizacji. Należy pamiętać, że mniej wydajne bruzdownice o mniejszej mocy szybciej się przegrzeją podczas intensywnej eksploatacji. Z tego też względu warto zdecydować się na nieco mocniejszy sprzęt dostosowany do wielkości planowanych prac.

Średnica tarczy i wymiary cięcia

Średnica tarczy bruzdownicy bezpośrednio wpływa na maksymalną głębokość cięcia oraz jego szerokość, a także na tempo wykonywania rowków w betonie. Profesjonalna bruzdownica wyposażona jest zazwyczaj w dwie tarcze diamentowe o średnicy 125 mm i grubości 3 mm. Tarcze o takiej średnicy bez problemu wykonają otwory o maksymalnej szerokości 35 mm wzwyż oraz głębokości 32 mm i więcej.

Prędkość obrotowa

Im większą prędkość uzyska tarcza tnąca, tym możliwe będzie szybsze i sprawniejsze wykonanie bruzd w betonie. Standardowo profesjonalna bruzdownica akumulatorowa rozpędza tarcze do prędkości ok. 9000 obr./min, co jest optymalną wartością pozwalającą na efektywne cięcie betonu, niezależnie od składu mieszanki.

Tu znajdziesz swoją bruzdownicę do betonu

Nasz sklep oferuje Państwu jedynie najlepszy asortyment, w którego skład wchodzą wyłącznie renomowane i sprawdzone elektronarzędzia pochodzące od czołowych producentów sprzętu na europejskim rynku.

Wierzymy, że atrakcyjna oferta naszego sklepu pozwoli Państwu z łatwością dobrać bruzdownicę do planowanych prac, osobistych preferencji i potrzeb, a także wielkości budżetu, którym Państwo dysponują.

Nasi pracownicy każdego dnia starannie selekcjonują ofertę bruzdownic oraz innych urządzeń i narzędzi dostępnych w naszym sklepie. Dzięki temu na bieżąco możemy zaoferować Państwu wyłącznie najlepszy i nowoczesny sprzęt niezbędny podczas prac budowlanych, remontowych, drogowych czy wyburzeniowych.

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące oferty naszego sklepu lub mają Państwo problem z doborem odpowiedniego dla siebie urządzenia lub narzędzia, serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z naszymi pracownikami. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa wszelkie pytania, a także zaproponujemy najlepsze rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb.