dmuchawy akumulatorowe

Dmuchawy powietrza do przedmuchiwania i osuszania maszyn oraz urządzenia uniwersalne pracujące jako dmuchawy, odkurzacze i odsysacze od producentów: DeWalt i Makita. Doskonale sprawdzają się na budowach oraz w ogrodach przy oczyszczaniu terenu z liści, piasku, wiórów czy trawy.


Dmuchawy akumulatorowe to wyjątkowo praktyczny i coraz popularniejszy sprzęt, który wykorzystywany jest do sprawnego sprzątania liści, kurzu oraz innych zanieczyszczeń z dachów, systemów rynien, trawnika czy chodników oraz placów. W tej kategorii prezentujemy Państwu naszą ofertę, w której skład wchodzą dmuchawy akumulatorowe chętnie wybierane przez fachowców oraz majsterkowiczów. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Dmuchawa akumulatorowa i jej zalety

Akumulatorowe dmuchawy do liści doskonale sprawdzają się zarówno do sprzątania, zmiatania i odkurzania drobnych zanieczyszczeń na małych posesjach, jak i z powodzeniem wykorzystywane są do czyszczenia niewielkich obiektów komercyjnych czy przemysłowych.

Nowoczesne i pojemne akumulatory litowo-jonowe implementowane w urządzeniach zapewniają długi czas pracy na jednym cyklu ładowania ogniw oraz gwarantują odpowiednio dużo energii do wydajnej i komfortowej pracy.

Niektóre produkty dostępne na rynku wyposażone są dodatkowo w funkcję odkurzania liści. Taki odkurzacz do liści pozwala sprawnie uprzątnąć opadłe liście oraz inne niewielkie zanieczyszczenia organiczne i umieścić je w specjalnym pojemniku. Niektóre produkty wyposażone są również w funkcję rozdrabniania, która zmniejsza objętość zebranych zanieczyszczeń.

Na co zwracać uwagę, wybierając dmuchawy akumulatorowe?

Choć akumulatorowa dmuchawa nie jest nadmiernie skomplikowanym urządzeniem, przed jej zakupem warto dokładnie zapoznać się z rynkową ofertą urządzeń oraz dobrać sprzęt, którego parametry techniczne i funkcjonalności będą dostosowane do Twoich potrzeb, preferencji i wielkości sprzątanej przestrzeni.

Najważniejszymi parametrami, które determinują funkcjonalność i użyteczność urządzenia, jest prędkość i wydajność przepływu powietrza. Poza tym istotne jest także napięcie i pojemność akumulatora, a także to, czy dmuchawa wyposażona jest w funkcję odkurzania. Jeśli sprzęt dysponuje taką funkcjonalnością, wówczas należy zwrócić uwagę również na maksymalne podciśnienie generowane przez dmuchawę.

Parametry przepływu powietrza

Prędkość przepływu powietrza wpływa na to, jak skutecznie dmuchawa poradzi sobie ze zdmuchnięciem większych i cięższych zanieczyszczeń, a także na jaką odległość będzie w stanie je usunąć. Z kolei wydajność przepływu powietrza określa ogólną wydajność dmuchawy. Ten parametr jest istotny przede wszystkim, gdy zamierzasz sprzątać dmuchawą większą powierzchnię.

Zwykle prędkość przepływu powietrza w dmuchawach oscyluje w granicach od 144 do nawet 338 km/h. Z kolei wydajność przepływu powietrza w tego typu urządzeniach wynosi od 2,6 do aż 13,4 m3/min.

Jeżeli dmuchawa wyposażona jest w funkcję odkurzacza, wówczas należy także zweryfikować maksymalne podciśnienie generowane przez sprzęt. Najczęściej mieści się ono w zakresie od 5,2 do 5,5 kPa, co w zupełności wystarczy do komfortowego odkurzania.

Parametry akumulatora

Od napięcia i pojemności akumulatorów kompatybilnych z dmuchawą zależy czas pracy na jednym cyklu ładowania oraz ogólna moc generowana przez silnik, a tym samym również parametry przepływu powietrza. Zwykle dmuchawy akumulatorowe wyposażone są w ogniwa o napięciu od 14,4 do 54 V. Im większe napięcie, tym większa wydajność silnika. Pojemność akumulatora oscyluje zwykle w granicach od 34 do nawet 9 Ah.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie!