nitownice pneumatyczne

W tej kategorii znajdziesz nitownice pneumatyczne do nitów zrywalnych, przeznaczone do prac profesjonalnych w warunkach przemysłowych. Nitownice pneumatyczne przystosowane są do montażu nitów aluminiowych, miedzianych, stalowych oraz do nitów ze stali nierdzewnej. Polecamy nitownice pneumatyczne marki Far.


Nitownice pneumatyczne to profesjonalne narzędzia zasilane sprężonym powietrzem, które zapewniają ogromną efektywność i wydajność pracy. Urządzenia tego typu przeznaczone są przede wszystkim do specjalistycznego użytku w sektorze przemysłowym, niemniej z powodzeniem skorzystają z nich również mniej doświadczone osoby oraz majsterkowicze i hobbyści. Zachęcamy Państwa do przyjrzenia się naszej ofercie nitownic pneumatycznych. Nasi pracownicy każdego dnia starannie selekcjonują asortyment naszego sklepu, aby móc zapewnić Państwu możliwość wyboru wyłącznie spośród najlepszych produktów czołowych marek.

Do czego przyda się nitownica pneumatyczna?

Pneumatyczne urządzenia do nitów działają na niemal takiej samej zasadzie, jak ręczne narzędzia do wbijania i zrywania nitów. Kluczowa różnica polega na źródle zasilania sprzętu. W pneumatycznych narzędziach do nitów nity wbija się za pomocą sprężonego powietrza o odpowiednio wysokim ciśnieniu.

Nitownice pneumatyczne wyposażone są w zbiorniki sprężonego powietrza oraz w pompki, które pozwalają na dopompowanie i sprężenie gazu do odpowiedniego ciśnienia. To właśnie dzięki sprężonemu powietrzu pneumatyczne urządzenia do nitów są w stanie wygenerować większą siłę wbijającą nity niż nitownice ręczne.

Nitownica pneumatyczna to urządzenie, które nie wymaga zewnętrznego zasilania. Dzięki temu użytkownik może całkowicie uniezależnić wykonywaną pracę od zewnętrznych źródeł zasilania, jednocześnie zapewniając sobie komfortowe i wydajne wbijanie nitów niezależnie od warunków środowiskowych. To właśnie brak akumulatorów czy konieczności przewodowego zasilania z sieci sprawia, że pneumatyczne urządzenia do nitów są tak praktyczne i użyteczne.

Na co zwrócić uwagę, wybierając nitownice pneumatyczne?

Nitownica pneumatyczna to urządzenie o dość prostej konstrukcji. Niemniej, prawidłowy dobór narzędzia powinien być poprzedzony dokładną i wnikliwą analizą własnych potrzeb oraz oczekiwań względem urządzenia i jego parametrów technicznych.

Wśród najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę przed wyborem urządzenia do nitów, zalicza się: kompatybilność nitów, masę i ergonomię, zakres nitowania oraz ciśnienie robocze.

Kompatybilność nitów

Nitownica pneumatyczna to profesjonalne narzędzie przeznaczone do stosowania w warunkach przemysłowych. Z tego też względu sprzęt tego typu najczęściej jest kompatybilny z nitami wykorzystywanymi do mocowania i montażu konstrukcji oraz mniejszych elementów montażowych hal, konstrukcji stalowych czy innych obiektów wykorzystywanych w sektorze budowlanym i przemysłowym.

W związku z tym pneumatyczna nitownica najczęściej umożliwi montaż nitów aluminiowych, stalowych, wykonanych ze stali nierdzewnej oraz miedzianych. Wybierając nitownicę, należy koniecznie zwrócić uwagę, czy urządzenie będzie w stanie obsłużyć rodzaj nitów, który zamierzasz wykorzystać podczas planowanych prac.

Zakres nitowania

Poza rodzajem nitów istotny jest również zakres nitowania, jakim charakteryzuje się nitownica. Najczęściej nitownice pneumatyczne pozwalają na nitowanie w zakresie od 2 do 6 mm. Zakres nitowania uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju używanych nitów. Przykładowo nitownica obsłuży nity stalowe o mniejszej średnicy niż nity aluminiowe czy miedziane. Wynika to z masy i twardości wbijanych elementów.

Ciśnienie robocze

Ciśnienie robocze jest jednym z istotniejszych parametrów nitownic. Wpływa ono bezpośrednio na siłę nitowania oraz efektywność narzędzia.

Masa i ergonomia

Im mniejsza masa urządzenia, tym większa ergonomia. Poszukując sprzętu do wielogodzinnej pracy, warto postawić na nitownicę o możliwie małej masie oraz odpowiednio wyprofilowanej obudowie. Dzięki temu nawet kilkugodzinna praca nie zmęczy dłoni i umożliwi zachować odpowiednią wydajność.

Zapraszamy do zakupów

Zapraszamy Państwa do zakupów w naszym sklepie. Serdecznie zachęcamy również do zapoznania się z naszymi pozostałymi kategoriami produktowymi. Nasi doradcy z przyjemnością pomogą Państwu dobrać narzędzia dostosowane do Państwa potrzeb i preferencji.