wiertnice elektryczne

Przewierty w betonowych lub murowanych ścianach to nie lada wyzwanie – zwłaszcza gdy nie dysponujemy odpowiednimi ku temu narzędziami. Często zdarza się, że wiertarki udarowe nie są w stanie uporać się z wykonaniem odpowiednio dużego otworu w twardych materiałach mineralnych. Wówczas należy zastosować specjalistyczne narzędzia. Zapraszamy do sprawdzenia oferowanych w naszym sklepie profesjonalnych wiertnic do betonu.


Czym jest wiertnica do betonu i kiedy warto z niej skorzystać?

Jeżeli podczas prac budowlanych lub remontowych musimy przewiercić twarde materiały mineralne – np. gruby mur lub posadzkę wykonane z twardych materiałów, wówczas może okazać się, że zwykła wiertarka z udarem nie spełni pokładanych w niej nadziei. Wówczas konieczne jest zastosowanie narzędzi cięższego kalibru – wiertnic do betonu.

Narzędzia te pozwalają na wiercenie oraz przewiercanie otworów w murowanych i betonowych ścianach bez konieczności stosowania udaru. W ten sposób przewiert może być wykonywany nie tylko precyzyjniej, lecz także w bardziej komfortowy sposób bez generowania nadmiernych wibracji podczas pracy.

Zatem wiertnice do betonu sprawdzą się przede wszystkim podczas wymagającej obróbki i wykonywania dokładnych i powtarzalnych otworów w twardych oraz grubych ścianach z żelbetu, betonu lub muru.

Jaka wiertnica do wiercenia w betonie będzie odpowiednia dla Ciebie?

Elektronarzędzia do wiercenia w twardych materiałach to pozornie nieskomplikowany, jednak wysoce specjalistyczny sprzęt, który wymaga dokładnego i przemyślanego wyboru. Wiertnica do betonu powinna być dobierana na podstawie specyfiki wykonywanych prac oraz rodzaju nawiercanych i przewiercanych materiałów.

Dobierając wiertnicę do betonu, należy zwrócić szczególną uwagę na: moc znamionową urządzenia, prędkość obrotową, maksymalną średnicę wiercenia w murze oraz w betonie, a także na liczbę biegów. Poza tym przed zakupem warto sprawdzić, czy wiertnica umożliwia wiercenie na mokro oraz czy jest wyposażona w różnego rodzaju zabezpieczenia i systemy ułatwiające pracę.

Moc znamionowa silnika elektrycznego napędzającego wiertnicę determinuje jej efektywność oraz wydajność pracy. Wiertnice zwykle wyposażane są w mocne jednostki napędowe, których moc najczęściej oscyluje w granicach od 1500 W do nawet 3000 W.

Prędkość obrotowa oraz jej płynna regulacja podczas pracy to kolejny istotny aspekt, który należy wziąć pod uwagę. Ze względu na dużą twardość betonu, muru czy żelbetu, wiertnice nie generują przesadnie dużych obrotów. Zwykle narzędzia tego typu rozpędzają się do 2000–4600 obr./min. Co więcej, niemal każda wiertnica do betonu wyposażona jest w co najmniej 2–3 biegi pozwalające na regulację parametrów pracy.

Maksymalna średnica wiercenia to kolejny kluczowy parametr, który należy uwzględnić przed zakupem tego specjalistycznego elektronarzędzia. Najczęściej półprofesjonalne i profesjonalne wiertnice do betonu są w stanie wykonywać nawierty w murze o średnicy 200–300 mm, a w betonie w zakresie 130–250 mm.

Zapraszamy Państwa do sprawdzenia naszej pełnej oferty, w której skład wchodzą profesjonalne elektronarzędzia.