przecinarki do cegieł, pustaków, kamieni, betonu, elektryczne

Przecinarki elektryczne do materiałów budowlanych, cegieł, Porothermu, Silikatu, kamieni, betonu, kostki brukowej itp.


Przecinarki do betonu

Elektryczne przecinarki do betonu to coraz popularniejsze urządzenia wykorzystywane zarówno przez specjalistów, jak i majsterkowiczów do prac wymagających sprawnego i precyzyjnego cięcia betonu, kamienia czy innych materiałów mineralnych. W tej kategorii produktowej oferujemy Państwu najwyższej jakości elektronarzędzia cieszące się dużą popularnością wśród polskich fachowców. Zapraszamy do zakupów!

Dlaczego warto zainwestować w przecinarki do betonu?

Ręczne narzędzia do cięcia materiałów mineralnych dostępne w asortymencie naszego sklepu to sprawdzone i renomowane urządzenia, dzięki którym możliwe jest bezpieczne, szybkie, precyzyjne oraz komfortowe przecinanie: kamienia, betonu, marmuru, granitu, kostki brukowej, cegieł, Porothermu, silikatu oraz wielu innych materiałów mineralnych.

Przy korzystaniu z przecinarek do betonu możliwe jest przecinanie materiałów, wykonywanie bruzd, wgłębień i żłobień w murach i posadzkach, docinanie kostki brukowej, kamiennych płytek, cegieł czy bloczków betonowych bądź wszelkie inne prace, które sprowadzają się do obróbki materiałów mineralnych.

Dzięki zainwestowaniu w przecinarki do kamienia, betonu czy cegieł możliwe jest samodzielne wykonanie większości prac polegających na obróbce i docinaniu wszelkiego rodzaju materiałów wykorzystywanych w trakcie prac budowlanych i remontowych. Dysponując tego typu sprzętem, możemy więc samodzielnie wykonać większość prac polegających na przygotowaniu materiałów budowlanych do inwestycji czy prac remontowych, monterskich lub aranżacyjnych.

Na co zwracać uwagę podczas doboru przecinarek do płytek?

Przecinarka przecinarce nierówna. Odpowiedni dobór elektronarzędzia tego typu sprowadza się do przeanalizowania rynkowej oferty urządzeń i na tej podstawie dobranie odpowiedniej konstrukcji, specyfiki i parametrów sprzętu względem własnych potrzeb oraz rodzaju planowanych prac.

Podczas zakupu przecinarki do cegieł, betonu, kamienia czy kostki brukowej należy zwrócić szczególną uwagę m.in. na: moc znamionową urządzenia, średnicę jego tarczy, prędkość obrotową na biegu jałowym, maksymalną głębokość cięcia oraz na dodatkowe funkcje wpływające na tempo, komfort i bezpieczeństwo pracy.

Im mocniejszy silnik, tym elektronarzędzie zapewni większą moc tnącą i pozwoli na efektywniejsze cięcie twardszych oraz trudniejszych w obróbce materiałów. Zwykle przecinarka do cięcia materiałów mineralnych wyposażana jest w jednostkę napędową o mocy od 1200 do 2500 W.

Średnica tarczy to kolejny istotny parametr, który wpływa na wydajność pracy, efektywność skrawania i cięcia materiału, a także na maksymalną głębokość cięcia. Zwykle średnica tarczy elektronarzędzi tego typu narzędzi ręcznych wynosi 125 mm lub 305 mm.

Prędkość obrotowa na biegu jałowym zależy od średnicy tarczy, mocy silnika oraz od jego wysterowania. Najczęściej prędkość obrotowa ręcznych urządzeń tnących materiały mineralne oscyluje w granicach 5000–12 200 obr./min.

Cięcie oraz jego maksymalna głębokość również determinowane są głównie przez średnicę tarczy oraz konstrukcję sprzętu. Najczęściej maksymalna głębokość cięcia wynosi 40–100 mm.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zakupu! Oferujemy najwyższej jakości przecinarki do materiałów mineralnych chętnie wybierane przez polskich fachowców!