pilarki taśmowe akumulatorowe

W tej kategorii znajdują się akumulatorowe pilarki taśmowe pozwalające na przecinanie czy docinanie profili o różnych kształtach czy prętów w dowolnym miejscu, również na miejscu montażu czy na placu budowy. Po zastosowaniu odpowiedniej taśmy pilarką taśmową można przecinać także elementy drewniane. Prezentujemy Państwu starannie wyselekcjonowane pilarki taśmowe pochodzące wyłącznie od renomowanych i uznanych producentów. Każda prezentowana piła taśmowa wykonana jest z najlepszej jakości materiałów, gwarantuje szeroką funkcjonalność oraz optymalną efektywność pracy.


Dlaczego warto wybrać akumulatorowe pilarki taśmowe?

Pilarki taśmowe to urządzenia niezbędne do sprawnej i komfortowej obróbki miękkich i twardych materiałów. Decydując się na zakup tego typu elektronarzędzi, możemy liczyć przede wszystkim na niewielkie straty materiału, znaczną prędkość cięcia, a także bezpieczną pracę. Każda pilarka taśmowa do drewna wyposażona jest w komplet zabezpieczeń chroniących operatora.

Wśród nich należy wymienić m.in. osłony kół taśmowych, osłony nastawne, prowadniki pił, które chronią przed zerwaniem się piły, a także zabezpieczenia elektroniczne, które dbają o optymalną kulturę pracy silnika elektrycznego i zapobiegają jego przegrzaniu.

Dzięki swojej wszechstronności pilarka taśmowa sprawdzi się w przypadku wielu zastosowań. Z powodzeniem można używać tego urządzenia do precyzyjnego przecinania detali wykonanych z drewna, tworzyw sztucznych oraz metali.

Akumulatorowe zasilanie pilarek gwarantuje dużą mobilność oraz komfort eksploatacji, a także uniezależnia obsługę urządzenia od zewnętrznego źródła zasilania. Dzięki temu pilarki taśmowe mogą być użytkowane w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej.

Na co zwracać uwagę, wybierając pilarki taśmowe do drewna i metalu?

Przed podjęciem zakupowej decyzji dotyczącej akumulatorowej pilarki taśmowej, powinniśmy dokładnie zweryfikować nasze potrzeby i preferencje, a także rodzaj planowanych robót. Pilarki powinny być dopasowane przede wszystkim do cięcia konkretnego rodzaju elementów budowlanych lub konstrukcyjnych.

Wśród kluczowych parametrów, które należy ustalić przed podjęciem zakupowej decyzji, zalicza się: moc piły, wysokość roboczą i maksymalną szerokość obrabianego materiału. Poza tym należy pamiętać o konieczności dobrania odpowiednich taśm. Podczas dobierania akumulatorowych pilarek taśmowych konieczne jest zapoznanie się również z parametrami obsługiwanych przez nie akumulatorów.

Moc piły

Moc piły bezpośrednio wpływa na skuteczność i tempo cięcia. Powinniśmy dobrać pilarkę o odpowiednio mocnej jednostce napędowej zwłaszcza do trudniejszych i bardziej wymagających prac opierających się na cięciu twardszych i grubszych materiałów. Warto wziąć pod uwagę wybór mocniejszego sprzętu również w przypadku, gdy zamierzamy ciąć miękkie materiały, ponieważ ograniczy to ryzyko przegrzania się piły i zapewni o wiele dłuższą żywotność silnika.

Wysokość robocza

Maksymalna wysokość robocza odpowiada zarówno za możliwości sprzętu pod względem cięcia większych elementów, jak i wpływa na komfort eksploatacji pilarki. Warto wybierać wysokość roboczą tak, aby wysokość piły tarczowej była nieznacznie większa od elementu przeznaczonego do cięcia.

Szerokość robocza

Na maksymalną szerokość roboczą piły taśmowej wpływa odległość ramy od linii cięcia. Przed zakupem pilarki należy określić, jak szerokie elementy zamierzamy nią obrabiać, a następnie należy dobrać do nich z odpowiednim zapasem maksymalną szerokość roboczą.

Dobór taśm

Za funkcjonalność piły taśmowej w dużej mierze odpowiedzialne są taśmy tnące. Odpowiadają one za precyzję i efektywność cięcia. Podczas zakupu pilarki warto sprawdzić, z jakimi taśmami sprzęt będzie kompatybilny.

Pojemność i napięcie akumulatorów

Obecnie wszystkie profesjonalne elektronarzędzia zasilane są nowoczesnymi akumulatorami litowo-jonowymi. Wybierając urządzenie bezprzewodowe, warto postawić na sprzęt o napięciu znamionowym minimum 18 V, a także taki, który obsługuje akumulatory o sporej pojemności - minimum 4 Ah. Zapewni to długą i komfortową pracę na jednym cyklu ładowania ogniw.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym bogatym asortymentem profesjonalnych akumulatorowych pił taśmowych. Dysponujemy wyłącznie starannie wyselekcjonowanymi modelami chętnie wybieranymi przez polskich fachowców.

Oferujemy Państwu piły taśmowe DeWalt oraz Makita, które zapewniają maksymalny zakres cięcia na poziomie: 63,5-64 x 63,5-64 mm oraz są kompatybilne z taśmami o wymiarach 835 x 12 x 0,5 i 835 x 13 x 0,5 mm.

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące naszej oferty, zapraszamy do skontaktowania się z naszymi doradcami. Z przyjemnością pomożemy Państwu dobrać pilarki do osobistych potrzeb i preferencji, a także rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z podjęciem zakupowej decyzji.