szlifierki oscylacyjne akumulatorowe

Szlifierka oscylacyjna jest jednym z częściej wykorzystywanych elektronarzędzi zarówno przez majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. Urządzenie pozwala na wygodne, precyzyjne i szybkie szlifowanie, polerowanie oraz wygładzanie powierzchni drewnianych, betonowych, metalowych czy wykonanych z tworzyw sztucznych. W tej kategorii oferujemy Państwu bogatą ofertę akumulatorowych szlifierek oscylacyjnych.


Do czego służy szlifierka oscylacyjna akumulatorowa?

Oscylacyjna szlifierka to elektronarzędzie, które jest wykorzystywane przede wszystkim do takich robót, jak zgrubne i wykańczające wygładzanie wstępnie oszlifowanych i w miarę gładkich powierzchni.

Narzędzia te wykorzystuje się głównie do polerowania, szlifowania i wykańczania powierzchni betonowych, metalowych, drewnianych i wykonanych z różnorodnych tworzyw sztucznych. Ze względu na uniwersalność i wszechstronność, szlifierki oscylacyjne sprawdzą się podczas wielu prac remontowych, budowlanych i wykańczających.

Urządzenia tego typu powszechnie wykorzystywane są także w specjalistycznych branżach – m.in. w branży meblowej, stolarskiej, dekarskiej, instalatorskiej czy w szeroko rozumianym sektorze produkcyjnym oraz usługowym.

Jak mądrze kupować akumulatorowe szlifierki oscylacyjne?

Wybór zasilanego bezprzewodowo elektronarzędzia powinien być poprzedzony dokładnym przeanalizowaniem rodzaju planowanych robót. Poza tym doboru szlifierki warto dokonać po dokładnym określeniu własnych potrzeb i oczekiwań względem urządzenia oraz po zapoznaniu się z rynkową ofertą elektronarzędzi.

Wybierając tego typu urządzenia, należy zwrócić szczególną uwagę na: rodzaj i moc silnika elektrycznego, parametry akumulatorów, wielkość stopy szlifierskiej, prędkość obrotową oraz obecność funkcji ułatwiających i przyśpieszających pracę.

Rodzaj i moc silnika

Najczęściej nowoczesne szlifierki bezprzewodowe wyposażane są w wydajne i mocne silniki bezszczotkowe, które gwarantują wysoką stabilność pracy. Tego typu jednostki są w stanie zapewnić o wiele większą moc i wydajność przy zachowaniu relatywnie niskiego poboru energii elektrycznej.

Moc akumulatorowych szlifierek oscylacyjnych determinowana jest głównie przez napięcie zasilających je ogniw.

Parametry akumulatorów

Im większe napięcie akumulatora, tym sprzęt zapewni większą moc i efektywność pracy. Najczęściej bezprzewodowe szlifierki oscylacyjne wyposażane są w ogniwa o napięciu znamionowym w zakresie od 18V do 32V.

Pojemność akumulatora wpływa z kolei na czas pracy na jednym cyklu ładowania urządzenia. Najczęściej akumulatory dostępne w zestawach ze szlifierkami mają pojemność 5 Ah lub 6 Ah.

Wielkość stopy szlifierskiej

Im większa stopa szlifierska, tym narzędzie jest w stanie szlifować i polerować większą powierzchnię podczas jednego przebiegu. Jednocześnie większa stopa nieznacznie zmniejsza precyzję pracy.

Prędkość oscylacyjna

Prędkość oscylacji determinuje zarówno łatwość i stabilność prowadzenia urządzenia, jak i tempo obróbki powierzchni. Zwykle szlifierki oscylacyjne zapewniają prędkość bez obciążenia w zakresie od 8000 do 14000 obr./min.

Zapraszamy Państwa do zakupów w naszym sklepie!