klucze trzpieniowe

W tej kategorii znajdują się klucze trzpieniowe sześciokątne (tzw. klucze imbusowe, ampulowe) firm Wera, Bahco i Irimo. Klucze imbusowe przydają są do śrub i wkrętów z gniazdem sześciokątnym, stosowanych np. w urządzeniach, maszynach, rowerach, łodziach i meblach.


Klucze imbusowe należą do jednych z częściej stosowanych kluczy ręcznych. Pozwalają na wygodne dokręcanie i przykręcanie niewielkich śrub, które zwykle montowane są m.in. w meblach, niewielkich elementach montażowych czy częściach rowerowych oraz wszędzie tam, gdzie liczy się mocne przytwierdzenie elementów przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikowi łatwego dostępu i manipulowaniu śrubą. W tej kategorii oferujemy Państwu szeroką ofertę kluczy imbusowych wykonanych wyłącznie z najlepszych materiałów oraz dostosowanych do potrzeb i preferencji zarówno profesjonalistów, jak i hobbystów i amatorów.

Czym są klucze trzpieniowe imbusowe?

Klucz imbus należy do grupy narzędzi trzpieniowych. Klucze te mają sześciokątny przekrój i pozwalają na przykręcanie i odkręcanie śrub o sześciokątnym łbie. Klucz sześciokątny występuje w wielu wariantach konstrukcyjnych i wymiarowych. Wiele firm dysponuje własnymi standardami tego typu kluczy, przez co ich dobór nie powinien być przypadkowy.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo klucze imbusowe o wszelkich najróżniejszych wymiarach i standardach dostosowanych do pracy z każdego rodzaju śrubami o łbie sześciokątnym.

Jaki zestaw kluczy imbusowych wybrać? Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Wybierając komplet imbusów, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na konstrukcję, którą dysponują imbusy. Poza rozmiarem i rodzajem materiału, z których wykonane zostały klucze ampulowe, kształt ich konstrukcji jest najważniejszym kryterium doboru. Należy wiedzieć, że dokręcanie zwykłych śrub o łbie sześciokątnym kluczami typu hex może doprowadzić do wyrobienia główki śruby, a przez to uniemożliwić jej późniejsze odkręcenie lub przykręcenie.

Klucze imbusowe z uchwytem składają się z części pionowej, której końcówka ma kontakt ze śrubą oraz z uchwytu. Dzięki temu klucze imbusowe typu T chwytają śruby sześciokątne większą powierzchnią. Klucze imbusowe tego typu przystosowane są przede wszystkim do odkręcania zapieczonych i zablokowanych śrub.

Zestaw imbusów typu L to standardowe klucze imbusowe bez rączki. Składają się z wygiętego w kształt litery L jednolitego kawałka metalu. W związku z tym, że nie posiadają rączki, mają o wiele mniejsze gabaryty. Pozwala to na ich łatwe przechowywanie i transportowanie np. w sakwach rowerowych. Tego typu klucze czasem wyposażone są w specjalną sześciokątną kulkę, która ułatwia umiejscowienie klucza w gnieździe śruby i wygodne operowanie śrubą przy nieznacznym wychyleniu klucza.

Z jakich materiałów produkowane są klucze imbusowe? Zestaw kluczy ampulowych produkowany jest z mocnej stali chromowo-wanadowej. Klucz imbusowy może być także wykonany z trwałej stali widiowej lub z wyjątkowo mocnej stali szybkotnącej HSS. Klucze imbusowe, ze względu na swoje niewielkie wymiary, są podatne na odkształcanie i złamania. Dlatego też warto zainwestować w klucze imbusowe wykonane z dobrej jakości metalu.

Klucze imbusowe w świetnych cenach

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą bogatą ofertą, w której skład wchodzą profesjonalne i solidnie wykonane klucze sześciokątne. Oferujemy klucze imbusowe wyłącznie renomowanych i uznanych marek. Nasze klucze imbusowe dostosowane są do potrzeb i preferencji zarówno profesjonalistów, jak i mniej wymagających użytkowników.