podkaszarki elektryczne

W tej kategorii znajdują się elektryczne kosiarki żyłkowe, podkaszarki, przeznaczone do pielęgnacji trawników oraz do przycinania trawy w miejscach trudno dostępnych.


Pielęgnacja ogrodów, strzyżenie trawników czy dbanie o pozostałe tereny zielone to zadanie, które wymaga wydajnego i efektywnego sprzętu koszącego. W tej kategorii prezentujemy państwu wysokiej jakości, starannie wyselekcjonowane podkaszarki elektryczne, które doskonale sprawdzą się do prac zarówno w przydomowym ogrodzie i działce, jak i do koszenia trawy na terenach firmowych czy miejskich. Zapraszamy do zapoznania się z naszym bogatym asortymentem.

Podkaszarka elektryczna - dlaczego warto w nią zainwestować?

Kosy elektryczne to profesjonalny sprzęt, który pozwala na znaczne przyśpieszenie prac związanych z pielęgnowaniem trawników oraz przycinaniem trawy w trudno dostępnych miejscach. Co więcej, bardziej funkcjonalne podkaszarki pozwolą na wydajne koszenie większych obszarów trawy.

Podkaszarka do trawy może być napędzana silnikiem spalinowym lub elektrycznym - z sieci lub akumulatorowo. Podkaszarka spalinowa to z reguły cięższy, głośniejszy, ale i efektywniejszy sprzęt, który wykorzystywany jest przede wszystkim przez służby komunalne do przycinania dużych połaci terenów zielonych.

Podkaszarki elektryczne są o wiele cichszym, lżejszym, bardziej ergonomicznym i wygodniejszym urządzeniem, które doskonale sprawdzi się do przycinania trawników i pielęgnacji prywatnych lub firmowych ogrodów. Elektryczne kosy cechuje również o wiele bardziej atrakcyjna cena, niższe koszty eksploatacji oraz minimalne wymagania względem konserwacji urządzenia.

Podkaszarki elektryczne zasilane akumulatorowo to bez wątpienia jedne z najbardziej wygodne w użyciu urządzenia, które umożliwiają sprawną pracę również z dala od sieci elektrycznej. Są one szczególnie rekomendowane do przycinania trawy w miejscach oddalonych od zabudowań. Niemniej, w przypadku większości prac w ogrodach czy na działkach, rekomendujemy wysokiej jakości podkaszarki elektryczne zasilane z sieci.

Na co zwrócić uwagę, wybierając podkaszarki elektryczne?

Stojąc przed zakupem tego typu narzędzia do prac w ogrodzie lub na działce, należy dokładnie określić nasze potrzeby i preferencje, a także obszar, który zamierzamy pielęgnować. Kosa elektryczna nie jest przesadnie skomplikowanym urządzeniem, niemniej przed podjęciem zakupowej decyzji, warto dokładnie zapoznać się z jej parametrami technicznymi oraz rynkową ofertą.

Wśród podstawowych kwestii, na które należy zwrócić uwagę, wybierając wykaszarki elektryczne, zalicza się: rodzaj i moc silnika, rodzaj elementu tnącego, szerokość koszenia czy dodatkowe funkcjonalności i rozwiązania zapewniające odpowiedni komfort i bezpieczeństwo pracy.

Rodzaj silnika

Podkaszarka elektryczna może być wyposażona w silnik szczotkowy lub w bezszczotkowy (indukcyjny). Od rodzaju silnika uzależniona jest moc, efektywność, kultura pracy oraz żywotność i trwałość kosiarki.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są urządzenia wyposażone w nowoczesne silniki indukcyjne. Brak szczotek ogranicza iskrzenie oraz zużywanie się elementów roboczych silnika, a także zwiększa kulturę i stabilność pracy - zwłaszcza pod obciążeniem. Poza tym silniki indukcyjne odznaczają się większą trwałością i żywotnością oraz nie wymagają tak częstych działań konserwacyjnych, jak ma to miejsce w przypadku silników bezszczotkowych.

Co więcej, konstrukcja silników indukcyjnych umożliwia uzyskanie większej mocy przy niższym poborze energii elektrycznej przez kosiarkę, co wpływa zarówno na efektywność pracy, jak i na energooszczędność całego urządzenia.

Moc silnika

Im wyższa moc silnika, tym kosiarka sprawniej poradzi sobie z wysokimi i grubymi źdźbłami trawy lub z fragmentami roślin, które zamierzamy wykosić. Standardowo wykaszarka elektryczna dysponuje mocą rzędu 250-400 W, jednak na rynku z powodzeniem możemy znaleźć również o wiele mocniejsze konstrukcje dysponujące mocą dochodzącą nawet do 800-1000 W.

Pamiętajmy jednak, że wyższa moc determinuje również większe zużycie energii elektrycznej, a tym samym wyższe koszty eksploatacji.

Rodzaj elementu tnącego

Zdecydowana większość podkaszarek elektrycznych dysponuje głowicami tnącymi z żyłkami. Niektóre droższe podkaszarki mogą być wyposażane w specjalne noże tnące. Niemniej, najpowszechniej stosowanym rozwiązaniem są żyłkowe głowice tnące.

Wyróżnia się 3 rodzaje głowic tnących implementowanych w podkaszarkach: ręczne, półautomatyczne i automatyczne. W głowicach ręcznych po zerwaniu żyłki trzeba samodzielnie wysunąć jej kolejny odcinek. Znacząco wydłuża to czas pracy i ogranicza jej komfort.

Głowice półautomatyczne wysuwają żyłkę po delikatnym dociśnięciu głowicy do ziemi, natomiast głowice automatyczne wysuwają żyłkę na odpowiednią długość w sposób całkowicie automatyczny.

Szerokość koszenia

Parametr ten wynika bezpośrednio z konstrukcji głowicy oraz osłony elementu tnącego. Podkaszarki elektryczne stosowane są przede wszystkim do podkaszania trawy w trudno dostępnych miejscach. Niemniej, jeśli dysponują odpowiednio dużą szerokością koszenia, mogą być również wykorzystywane do koszenia niewielkich połaci trawnika.

Podkaszarka elektryczna zazwyczaj tnie trawę w obrębie 23-35 cm od centrum głowicy. Jeśli zależy nam na wydajniejszym koszeniu, warto postawić na sprzęt o szerszym zakresie koszenia.

Dodatkowe funkcjonalności

Wśród dodatkowych funkcji, na które warto zwrócić uwagę, zalicza się możliwość regulowania wysokości podkaszarki dzięki teleskopowej konstrukcji, obecność dodatkowego ergonomicznego uchwytu bocznego zwiększającego wygodę pracy czy możliwość regulacji kąta nachylenia głowicy.

Tu znajdziesz najlepsze podkaszarki elektryczne wybierane przez polskich fachowców

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą bogatą i niezwykle atrakcyjną ofertą wykaszarek elektrycznych. Dysponujemy wyłącznie najlepszymi podkaszarkami elektrycznymi sygnowanymi renomowanymi i uznanymi markami. Każdego dnia starannie selekcjonujemy nasz asortyment, aby zapewnić Państwu możliwość wyboru spośród najlepszych i jednocześnie atrakcyjnych cenowo urządzeń. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.