kompresory akumulatorowe

Zdarzyło Ci się kiedyś przebić oponę na trasie lub jechać na niedopompowanych oponach? Jeżeli chcesz uniknąć w przyszłości nieprzyjemnych konsekwencji w takich sytuacjach, pomyśl o zakupie profesjonalnego i niezawodnego kompresora akumulatorowego.


W jakich sytuacjach przyda Ci się kompresor samochodowy?

Złapanie "gumy" to nic przyjemnego, bowiem jest to niezwykle niebezpieczne - zwłaszcza, gdy jedziesz z dużą prędkością. Poza tym dodatkowo kapeć uziemia Cię na jakiś czas i uniemożliwia kontynuowanie jazdy. Jeżeli nie masz napompowanego koła zapasowego lub zestawu naprawczego i kompresora, możesz spędzić na poboczu drogi sporo czasu czekając na pomoc drogową. Dobry kompresor akumulatorowy pozwoli szybko uporać się z naprawą przebitej opony lub dopompować koło awaryjne.

Jechałeś kiedykolwiek z niedopompowanymi oponami? Taka jazda powoduje znaczące zwiększenie zużycie paliwa, przyśpieszoną eksploatację opon, a także znacząco wpływa na komfort i bezpieczeństwo podróży. Dodajmy do tego sytuację, w której dojeżdżasz na stację paliw lub MOP, które nie posiadają kompresora lub jest on nieczynny.

Kompaktowy kompresor wożony w bagażniku sprawi, że nigdy więcej nie będziesz uzależniony od kompresorów znajdujących się na stacjach oraz będziesz mógł w dowolnej chwili precyzyjnie wyregulować ciśnienie w oponach.

Jak wybrać dobry kompresor akumulatorowy?

Kompresor akumulatorowy w wielu sytuacjach może okazać się niesamowicie cennym i przydatnym urządzeniem, które wybawi kierowców z niejednej opresji. Niemniej, aby prawidłowo spełniał on swoje zadanie, musi być odpowiednio dobrany do naszych potrzeb i preferencji.

Wśród kluczowych parametrów kompresorów należy zaliczyć: ciśnienie pompowania, rodzaj zasilania, wyposażenie dodatkowe, gabaryty oraz wydajność.

Ciśnienie pompowania (moc)

Ciśnienie pompowania (moc) kompresora należy podzielić na znamionowe oraz maksymalne. Wybierając sprzęt warto zwrócić uwagę na obydwie z tych wartości. Dobrej jakości kompresor akumulatorowy powinien pompować opony w zakresie 0-11 barów. Parametr ten nierzadko określany jest również jako moc kompresora.

Rodzaj zasilania

Kompresor do auta zazwyczaj posiada kilka rodzajów zasilania. Urządzenia tego typu mogą być zasilane z gniazda zapalniczki samochodowej (kompresor samochodowy 12V), a także z sieci elektrycznej (kompresor samochodowy 230V). Wybierając sprzęt tego typu warto postawić na urządzenie, które zapewnia jak najwięcej możliwości pod względem rodzaju zastosowanego zasilania. Zwiększa to bowiem funkcjonalność i użyteczność kompresora.

Jedną z najpopularniejszych konstrukcji jest kompresor akumulatorowy - np. kompresor DeWalt DCC018N. Tego typu urządzenia są niesamowicie praktycznym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają na napompowanie opon lub innych przedmiotów bez konieczności stosowania zewnętrznego zasilania. Dzięki temu są to jedne z najlepszych samochodowych kompresorów.

Z powodzeniem mogą być one także stosowane wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do sieci elektrycznej - np. do pompowania materaców czy piłek nad jeziorem, do pompowania opon w motocyklu lub rowerze, pompowania pontonów itd.

Wydajność akumulatorowa

Kompresor zazwyczaj wykorzystywany jest doraźnie w sytuacjach awaryjnych. Niemniej, wybierając tego typu sprzęt warto zwrócić uwagę na wydajność pompy sprężającej powietrze - oczywiście, o ile producent podaje tego typu parametr. Wydajność akumulatora wpływa na to, jak szybko urządzenie napompuje opony lub inne przedmioty.

Najlepszy sprzęt tego typu - np. kompresor akumulatorowy DeWalt - zapewnia wydajność rzędu 0,35 l/min przy ciśnieniu roboczym 6,2 bara oraz wydajność 0,6 l/min przy ciśnieniu roboczym na poziomie 2 barów.

Wyposażenie dodatkowe i funkcjonalności

Nowoczesne urządzenia tego typu wyposażane są w mnóstwo funkcjonalności oraz dodatkowych akcesoriów, które znacząco zwiększają komfort eksploatacji. Wśród typowych funkcjonalności należy wymienić: 2-stopniowy przełącznik ciśnienia powietrza, wbudowany wyświetlacz informujący o aktualnym ciśnieniu w oponie, reflektor doświetlający miejsce pracy, automatyczna regulacja ciśnienia powietrza, samoczynne wyłączenie, a także akcesoria w postaci przejściówek i przewodów zasilających oraz końcówek do różnego rodzaju wentylów.

Sprawdź naszą bogatą ofertę kompresorów

Nasz sklep oferuje Państwu wyłącznie najlepszy, starannie wyselekcjonowany sprzęt wybierany przez polskich fachowców. Dysponujemy produktami renomowanych marek, takich jak: DeWalt, Black&Decker, Makita itd.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w przypadku pytań zapraszamy do skontaktowania się z naszymi pracownikami.