przecinarki do glazury, szkła akumulatorowe

Przecinanie terakoty, glazury oraz innych materiałów ceramicznych czy szklanych to wyjątkowo trudne zadanie wymagające zarówno odpowiednich umiejętności, jak i dobrej jakości sprzętu. Coraz większą popularnością wśród profesjonalistów i fachowców cieszą się przecinarki akumulatorowe, które pozwalają na wygodną i precyzyjną obróbkę materiałów z dala od zewnętrznych źródeł zasilania. W tej kategorii produktowej oferujemy Państwu szeroki asortyment sprawdzonych elektronarzędzi.


Profesjonalne przecinarki akumulatorowe do glazury w świetnej cenie

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo wyłącznie sprawdzone produkty renomowanej marki Makita. Każda dostępna w naszym asortymencie przecinarka do glazury wyposażona jest w: wydajny silnik indukcyjny, pojemne akumulatory o odpowiednio dużym napięciu znamionowym, system zasysania pyłu i kurzu oraz w mnóstwo innych praktycznych rozwiązań znacząco zwiększających komfort i tempo wykonywanych robót.

Co więcej, każda przecinarka do cięcia płytek opatrzona jest wieloletnią gwarancją producenta. Poza tym przecinarki do cięcia płytek pozwalają płynnie regulować parametry pracy, w tym prędkość obrotową czy kąt cięcia. Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty asortymentowej.

A dlaczego warto wybrać bezprzewodową przecinarkę do glazury? Komfort i wygoda pracy, jaką zapewniają tego typu elektronarzędzia, daleko wykracza poza możliwości oferowane przez przecinarki przewodowe do płytek.

Na co zwracać uwagę, wybierając akumulatorowe przecinarki do cięcia płytek?

Należy pamiętać, że przecinarka do cięcia materiałów ceramicznych i szklanych to specjalistyczne elektronarzędzie. Dlatego też jego wybór powinien być poprzedzony wnikliwą analizą własnych potrzeb i oczekiwań.

Kluczowe parametry przecinarek akumulatorowych

Do najważniejszych kwestii technicznych oraz parametrów, na które należy zwrócić uwagę, zalicza się: średnicę tarczy, prędkość obrotową, parametry akumulatorów, głębokość cięcia.

Średnica tarczy

Średnica tarczy determinuje głębokość cięcia, prędkość obrotową oraz ogólną efektywność, użyteczność i ergonomię pracy. Przecinarki akumulatorowe zazwyczaj są kompatybilne z tarczami o średnicy 85–100 mm.

Prędkość obrotowa

Prędkość obrotowa to kolejny istotny parametr. Najczęściej urządzenia akumulatorowe tego typu rozpędzają się do ok. 1600 obr./min na biegu jałowym. Poza maksymalnymi obrotami równie ważna jest ich regulacja.

Maksymalna głębokość cięcia

Równie ważnym parametrem technicznym jest maksymalna głębokość cięcia. Determinuje ona to, jak grube płytki, terakotę czy gres będziemy w stanie przeciąć przy użyciu elektronarzędzia.

Głębokość cięcia zależy od kąta. W przypadku cięcia pod kątem 90 stopni głębokość cięcia zazwyczaj oscyluje w granicach 25–30 mm. Dla kąta 45 stopni jest to już najczęściej 16–18 mm.

Nie bez znaczenia są również parametry akumulatorów. Im większe napięcie znamionowe ogniw zasilających, tym przecinarka do glazury lepiej poradzi sobie z cięciem materiałów ceramicznych.

Z kolei pojemność akumulatorów zasilających przecinarki wpływa na maksymalny czas pracy na jednym cyklu ładowania ogniw narzędzia.

Wybierając narzędzie do cięcia gresu, terakoty i płytek ceramicznych, warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje elektronarzędzia. Wśród nich warto wymienić odsysanie pyłu, możliwość cięcia ukośnego oraz system cięcia na mokro, który znacząco ogranicza zużywanie się tarczy tnącej.

Zapraszamy Państwa do zakupów w naszym sklepie!