podnośniki samochodowe pneumatyczne

Podnośnik samochodowy pneumatyczny, zwany także bałwankiem, to profesjonalne, użyteczne, kompaktowe i wyjątkowo praktyczne podnośniki stosowane do bezpiecznego, szybkiego i wygodnego podnoszenia samochodów osobowych w trakcie prac warsztatowych przy podwoziu oraz podczas wymiany kół lub opon. W tej kategorii oferujemy Państwu najlepszej jakości podnośniki pneumatyczne chętnie wybierane przez zakłady wulkanizacji i warsztaty samochodowe. Zapraszamy do zakupu.


Podnośniki samochodowe pneumatyczne – sprawdzony sprzęt w dobrej cenie

Podnośnik bałwanek (poduszkowy) zapewnia odpowiedni udźwig, krótki czas pompowania, a także optymalną wysokość roboczą, która pozwala na sprawną obsługę serwisową podwozia auta.

Podnośnik pneumatyczny bałwanek to wyjątkowo praktyczne urządzenie, które może być świetną alternatywą dla skomplikowanych, wymagających sporej ilości miejsca oraz drogich podnośników samochodowych. Pneumatyczny bałwanek podnośnik może być stosowany zarówno wewnątrz zakładu, jak i na zewnątrz – zależnie od warunków lokalizacyjnych i przestrzennych.

Poza tym jego kompaktowe wymiary pozwalają na łatwy transport i przechowywanie sprzętu. Dzięki temu podnośnik pneumatyczny może być wykorzystywany np. w ramach mobilnych punktów wulkanizacyjnych czy serwisowych, znacząco przyśpieszając czas realizacji wymiany opon czy napraw wykonywanych pod podwoziem auta.

Jak dobrze wybierać podnośniki pneumatyczne?

Wśród najważniejszych kwestii, które należy uwzględnić podczas kupowania podnośnika, warto wymienić: udźwig, minimalną i maksymalną wysokość podnoszenia, ciśnienie robocze oraz liczbę stopni, do której podnosi podnośnik. Poza tym warto uwzględnić jego wagę oraz rozmiar przyłącza ciśnienia.

Udźwig

Parametr ten jest niezwykle ważny, zbyt słaby podnośnik nie poradzi sobie bowiem z podniesieniem cięższych aut osobowych. Większość bałwanków dostępnych na rynku pozwala na podniesienie aut o masie do 2 ton, co w zupełności wystarczy w przypadku większości samochodów osobowych jeżdżących po polskich ulicach. W nowościach produktowych oferujemy również podnośniki pneumatyczne o udźwigu do 30 ton.

Parametry podnoszenia

Kolejnymi ważnymi parametrami są minimalna i maksymalna wysokość podnoszenia. Parametry te determinują możliwość podniesienia auta na optymalną wysokość podczas realizacji zadań warsztatowych. Standardowo minimalna wysokość podnoszenia wynosi ok. 115 mm, a maksymalna wysokość podnoszenia to ok. 350–400 mm.

Ciśnienie robocze

Ciśnienie robocze to kolejny istotny parametr, który wpływa na dobór odpowiedniego kompresora lub systemu zasilającego podnośnik w sprężone powietrze. W większości przypadków robocze ciśnienie powietrza w podnośnikach pneumatycznych oscyluje w granicach 7–10 barów.

Zapraszamy do zakupów

Zachęcamy Państwa do zakupów w naszym sklepie, a także do zapisania się do naszego newslettera, w którym na bieżąco informujemy o nowościach produktowych i atrakcyjnych promocjach. W przypadku pytań dotyczących naszego asortymentu nasi doradcy służą fachową poradą.