szlifierki taśmowe elektryczne

Lista dobrych sprawdzonych szlifierek taśmowych, które służą do zgrubnego szlifowania większych powierzchni roboczych. Regulowana prędkość, szeroka dostępność taśm, precyzyjność i wysoki komfort pracy to najważniejsze cechy oferowanych elektrycznych szlifierek taśmowych.


Szlifierki taśmowe wykorzystywane są do zgrubnego szlifowania i zbierania materiału z dużych, płaskich powierzchni. Najczęściej szlifierka taśmowa przeznaczona jest do zgrubnej obróbki metalu, drewna oraz tworzyw sztucznych. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym bogatym i starannie wyselekcjonowanym asortymentem szlifierek taśmowych. W naszym sklepie znajdą Państwo wyłącznie najlepsze produkty pochodzące od renomowanych i uznanych producentów.

Szlifierka taśmowa do drewna i metalu zastosowanie

Szlifierki taśmowe do metalu i drewna szlifują, gratują i zdzierają materiał poprzez ruch pasa ściernego. Duża prędkość obrotowa oraz sposób prowadzenia ścierniwa sprawiają, że urządzenia te wykorzystywane są przede wszystkim do sprawnego zgrubnego szlifowania drewna, metalu i materiałów sztucznych o płaskich i równych powierzchniach. Z tego względu urządzenia te zapewniają dużą prędkość prac związanych z wykańczaniem blatów, desek, boazerii, oklein i okładzin, podłóg, litego drewna oraz do innych prac remontowo-budowlanych.

Czym szlifierki taśmowe różnią się od szlifierek mimośrodowych i oscylacyjnych?

Porównując szlifierki taśmowe do mimośrodowych i oscylacyjnych, możemy dojść do wniosku, że szlifierka taśmowa ręczna zapewni możliwie największą prędkość obróbki płaskich i dużych powierzchni. Niemniej, zarówno szlifierki mimośrodowe, jak i oscylacyjne lepiej sprawdzą się do bardziej precyzyjnych prac, a także do obróbki bardziej zakrzywionych i nieregularnych powierzchni.

Co więcej, zarówno oscylacyjne, jak i mimośrodowe narzędzia pozwolą na wygodniejszą obróbkę mniejszych detali oraz niewielkich powierzchni.

Na co zwracać uwagę, wybierając szlifierkę taśmową?

Choć pozornie szlifierka taśmowa do metalu czy do drewna nie jest zbyt skomplikowanym elektronarzędziem, przed podjęciem zakupowej decyzji, warto dokładnie sprecyzować własne potrzeby oraz przeanalizować rynkową ofertę. Dzięki temu podejmiemy o wiele trafniejszą i bardziej świadomą decyzję zakupową oraz lepiej dobierzemy urządzenie do własnych potrzeb.

Najważniejszymi aspektami, na które należy zwrócić uwagę, wybierając szlifierki taśmowe do drewna lub metalu, zalicza się: prędkość posuwu taśmy, wymiary taśmy, moc silnika, zastosowane rozwiązania konstrukcyjne i dodatkowe funkcjonalności.

Prędkość posuwu taśmy

Prędkość obrotu taśmy szlifierskiej jest jednym z kluczowych parametrów, na który należy zwrócić uwagę, wybierając szlifierkę. Parametr ten determinuje efektywność i tempo pracy podczas obróbki materiałów i bezpośrednio przyczynia się do skuteczności szlifowania. Zazwyczaj taśma w szlifierkach pasowych rozpędzana jest do prędkości w zakresie od 120 metrów na minutę do nawet powyżej 500 metrów na minutę.

W przypadku obrabiania twardszych gatunków drewna oraz do obróbki stali warto wyposażyć się w szlifierkę o możliwie jak największej prędkości obrotowej taśmy ściernej. Warto także zwrócić uwagę na to, czy urządzenie pozwala na płynną regulację prędkości posuwu taśmy. Im większy zakres regulacji, tym sprzęt umożliwi bardziej precyzyjne dostosowanie parametrów pracy do rodzaju materiału oraz specyfiki obrabianej powierzchni.

Moc silnika

Im większa moc silnika urządzenia, tym szlifierka do drewna taśmowa pozwoli na skuteczniejsze szlifowanie trudniejszych w obróbce materiałów, a także sprawi, że sprzęt podczas intensywnej pracy nie będzie wykazywał tendencji do nadmiernego przegrzewania się. Duża moc silnika jest konieczna przede wszystkim w przypadku zakupu szlifierki taśmowej do obróbki metali.

Wymiary taśmy

Wymiary taśmy determinują wielkość powierzchni roboczej i wpływają na precyzję obróbki. Im większa taśma ścierna, tym sprzęt lepiej sprawdzi się do wydajnego i zgrubnego szlifowania większych powierzchni. Z kolei, analogicznie mniejsze taśmy pozwolą na dokładniejsze obrabianie mniejszych powierzchni oraz trudniej dostępnych obszarów. Standardowo szlifierka taśmowa dysponuje taśmami o wymiarach od 457x75 mm do ok. 610x100 mm.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu

Zachęcamy Państwa do sprawdzenia naszego bogatego asortymentu szlifierek taśmowych oraz innych elektronarzędzi. Dysponujemy wyłącznie najlepszymi produktami chętnie wybieranymi przez polskich fachowców. W przypadku pytań nasi doradcy służą merytorycznym wsparciem.