szlifierki do płyt g-k akumulatorowe

Szlifierka do gipsu zwana potocznie żyrafą to specjalistyczne narzędzie wykorzystywane do wygładzania powierzchni wykonanych z gipsu w trakcie prac wykończeniowych. Szlifierki akumulatorowe do gipsu mogą być stosowane m.in. do szlifowania i wygładzania sufitów oraz ścian z karton-gipsu lub do wygładzania gładzi szpachlowej. W tej kategorii oferujemy Państwu sprawdzone urządzenia do szlifowania gipsu pochodzące od renomowanych i uznanych producentów. Zapraszamy do zakupów.


Do czego służy szlifierka akumulatorowa do gipsu?

Jak sama nazwa wskazuje, szlifierki do gipsu służą do szlifowania oraz polerowania powierzchni gipsowych podczas prac remontowych i wykończeniowych. Dzięki wykorzystaniu tego typu produktu możliwe jest sprawne, szybkie i wyjątkowo komfortowe obrabianie dużych powierzchni oraz uniknięcie żmudnego i mozolnego ręcznego szlifowania.

Najczęściej narzędzia tego typu dzielą się na tzw. żyrafy, szlifierki mimośrodowe i oscylacyjne. Te pierwsze odznaczają się długim teleskopowym wysięgnikiem, który pozwala na wygodne wygładzanie sufitów oraz ścian bez konieczności wchodzenia na drabinę. Dzięki temu żyrafa pozwala na o wiele wygodniejszą pracę, co jest szczególnie ważne podczas wielogodzinnych robót.

Mimośrodowe elektronarzędzia akumulatorowe pozwalają na bardziej precyzyjne wygładzanie powierzchni. Są to narzędzia ręczne o tarczach szlifierskich o średnicy od 150 do ok. 250 mm. Tego typu szlifierki do gipsu pozwalają na wyjątkowo precyzyjne obrabianie i wygładzanie powierzchni gipsowych.

W przypadku produktu oscylacyjnego należy pamiętać o dużym zapyleniu, które jest generowane podczas pracy elektronarzędzia. Niemniej tego typu urządzenia również zapewniają wysoką precyzję pracy.

Na co zwracać uwagę, wybierając żyrafę?

Zdecydowanie najbardziej uniwersalne oraz zapewniające najwyższy poziom komfortu są szlifierki teleskopowe, które po złożeniu teleskopu umożliwiają precyzyjne wygładzanie powierzchni gipsowych i gładzi, a po jego rozłożeniu – sprawne obrabianie powierzchni na sufitach i ścianach.

Przed zakupem szlifierki należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów technicznych. Zalicza się do nich: prędkość obrotową na biegu jałowym, średnicę talerza szlifierskiego oraz parametry kompatybilnych akumulatorów.

Prędkość obrotowa

Prędkość obrotowa elektronarzędzia jest jednym z ważniejszych parametrów, na który należy zwrócić uwagę. Wpływa on na efektywność oraz wydajność pracy. Zwykle tego typu sprzęt zapewnia prędkość obrotową w zakresie od 700 do 1800 obr./min. Poza maksymalną prędkością obrotową warto sprawdzić, czy sprzęt umożliwia płynną regulację prędkości obrotowej.

Średnica talerza szlifierskiego

Ten parametr determinuje powierzchnię roboczą elektronarzędzia. Duża średnica talerza zapewnia większy obszar roboczy, jednocześnie nieznacznie wpływając na precyzję wykonywanych prac. Niemniej średnica talerza szlifierskiego najczęściej oscyluje w granicach 210–225 mm.

Parametry akumulatorów

Wybierając bezprzewodowe elektronarzędzia, należy zwrócić szczególną uwagę na parametry akumulatorów. Wydajność i moc sprzętu zależy przede wszystkim od ich znamionowego napięcia. Zwykle napięcie ogniw w szlifierkach bezprzewodowych oscyluje w granicach 18 V.

Z kolei pojemność akumulatorów wpływa na czas pracy na jednym cyklu ładowania. Akumulatory zwykle mają pojemność 5 lub 6 Ah.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie. Nasz asortyment składa się z wyłącznie sprawdzonych produktów renomowanych marek – m.in. producenta Makita oraz DeWALT.