rozdrabniarki do gałęzi elektryczne

Elektryczne rozdrabniarki do gałęzi to urządzenia ułatwiające szybkie sprzątanie resztek po ścięciu drzewa. Rozdrabniają gałęzie o różnych średnicach, znacznie zmniejszając ich objętość i ułatwiając dalszą ich przeróbkę.


Rozdrabniacz do gałęzi

W okresie wiosennych oraz jesiennych porządków na działkach, posesjach czy też w ogródkach oraz sadach najczęściej wykonujemy niezbędne trzebieże i różnego rodzaju prace arborystyczne. Zwykle prace te pozostawiają po sobie mnóstwo gałęzi, organicznych odpadków oraz zdrewniałych fragmentów roślin. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na to, aby się ich pozbyć, są rozdrabniacze do gałęzi.

Pielęgnacja drzew i krzewów to zadanie wymagające odpowiedniego sprzętu

Jeszcze kilka lat temu gałęzie oraz inne ścięte elementy drzew, krzewów i innych roślin były zwyczajnie palone. Obecnie jednak palenie ognisk staje się coraz rzadziej praktykowane ze względu na zmieniające się przepisy prawne.

W większości gmin możliwe jest oddanie tzw. odpadów zielonych. Niemniej, takie rozwiązanie nie jest optymalne ani tym bardziej opłacalne. O wiele lepszym sposobem jest zainwestowanie w rozdrabniacze do gałęzi.

Rozdrabniarka znacząco usprawnia prace ogrodowe, pozwalając na szybkie i komfortowe rozdrabnianie wszelkich zdrewniałych fragmentów roślin na ścinki.

Narzędzia rozdrabniające pozwalają dostosowywać grubość ścinków do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Ścinki pochodzące z rozdrabniania gałęzi mogą być użyte jako kompost czy w różnego rodzaju pracach ogrodowych oraz działkowych jako ściółka lub forma dekoracji.

Jak dobrze wybrać rozdrabniacze do gałęzi?

Wybierając rozdrabniacz elektryczny, w którym sprawnie zmielimy gałęzie, należy dokładnie określić własne potrzeby i oczekiwania. Urządzenie tego typu składa się z mocnego silnika elektrycznego oraz najczęściej z systemu rozdrabniającego z frezem palcowym.

Przed wyborem urządzenia należy określić: moc sprzętu, maksymalną średnicę gałęzi, które można w nim rozdrobnić, wielkość wiórów, pojemność zbiornika na wióry, a także prędkość obrotową frezu rozdrabniającego.

Wysokiej jakości półprofesjonalne i profesjonalne rozdrabniacze dostępne na rynku zwykle generują moc znamionową na poziomie ok. 2000–2500 W, wyposażane są w zbiorniki o pojemności 50–100 l, a także pozwalają na obróbkę gałęzi o średnicy do 45–50 mm. Zwykle prędkość obrotowa frezu rozdrabniaczy wynosi ok. 30–50 obr./min.

Najlepsze rozdrabniacze elektryczne w sklepie PHU ABC!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, w której skład wchodzą rozdrabniacze elektryczne. Wszystkie urządzenia dostępne w naszym asortymencie to sprawdzone produkty pochodzące od czołowych producentów na rynku. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.