klucze oczkowe

Klucz oczkowy jest jednym z wygodniejszych w użyciu kluczy. Klucze te stanowią podstawowe wyposażenie niemal każdego serwisu, warsztatu czy garażu, zapewniając możliwość szybkiego, sprawnego i komfortowego odkręcania i dokręcania śrub oraz nakrętek. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą szeroką ofertą kluczy oczkowych wykonanych z najlepszej jakości materiałów.


Klucze oczkowe dwustronne i jednostronne dla wymagających

Trudno wyobrazić sobie wygodniejsze w użyciu klucze od kluczy oczkowych. Są one zdecydowanie łatwiejsze w pozycjonowaniu i użytkowaniu od kluczy płaskich i jednocześnie oferowane są w pełnym zakresie rozmiarów w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Poza tym narzędzia tego typu zapewniają o wiele większą powierzchnię styku klucza ze śrubą oraz nakrętką, co bezpośrednio przekłada się na możliwość łatwiejszego odkręcania zapieczonych i zablokowanych śrub. Jednocześnie oczko, w którym umieszczana jest nakrętka bądź śruba ogranicza ryzyko uszkodzenia klucza oraz obrobienia elementu odkręcającego. Co więcej, większa powierzchnia styku marginalizuje efekt ślizgania się klucza po śrubie lub nakrętce.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki asortyment najlepszej jakości ręcznych narzędzi oczkowych – otwartych i zamkniętych, krótkich i długich, osadzonych, łamanych oraz odgiętych w każdym powszechnym rozmiarze. Wszystkie klucze wykonywane są z najlepszej jakości stali stopowej o wysokiej wytrzymałości, co redukuje ryzyko uszkodzenia klucza i zapewnia jego znaczną żywotność.

Rodzaje kluczy oczkowych

Istnieje wiele rodzajów narzędzi ręcznych oczkowych oferowanych w naszym sklepie, które można skategoryzować wedle długości ich rękojeści, rodzaju konstrukcji oraz dodatkowych rozwiązań konstrukcyjnych.

Długość klucza

Pod względem długości wyróżniamy klucze krótkie oraz długie. Te pierwsze zdecydowanie lepiej sprawdzą się w ciasnych i trudno dostępnych miejscach, z kolei długie zapewnią większą dźwignię, a co za tym idzie większy moment obrotowy i większą siłę oddziaływania na śruby i nakrętki.

Konstrukcja klucza

Pod względem konstrukcji klucze można podzielić na zamknięte i otwarte lub półotwarte. Te pierwsze składają się z zamkniętych oczek. Są to najpowszechniejsze tego typu narzędzia na rynku. Otwarte i półotwarte narzędzia zapewniają łatwiejsze manewrowanie w ciasnych miejscach oraz wygodniejsze pozycjonowanie klucza na nakrętkach i łbach śrub.

Konstrukcyjnie należy także podzielić narzędzia ze względu na jego jedno- lub dwustronność. Klucz dwustronny jest zdecydowanie wygodniejsze w użytku. Z jednej strony może być umieszczony klucz płaski, a z drugiej oczkowy lub producenci na każdej ze stron mogą montować klucz o różnym wymiarze, dzięki czemu zwiększają użyteczność i funkcjonalność narzędzia.

Ostatnim aspektem pod względem konstrukcji narzędzi jest kształt ich rękojeści oraz elementu roboczego. Na rynku dostępne są klucze łamane, odgięte oraz osadzone. Odpowiedni dobór kształtu klucza znacząco zwiększa komfort pracy.

Zapraszamy Państwa do zakupów!