szczotkarki elektryczne

Szczotkarki elektryczne to profesjonalne narzędzia służące do czyszczenia różnych powierzchni (drewno, blachy itp...) dzięki różnym szczotkom, które mogą być stosowane w tych narzędziach. Szczotkarka elektryczna świetnie sprawdza się również w stolarstwie przy "postarzaniu" i eksponowaniu struktury drewna. Polecamy profesjonalną elektryczną szczotkarkę marki Makita oraz całą gamę szczotek wymiennych przeznaczonych do różnych zastosowań.


Szczotkarka do drewna to przydatna i użyteczna maszyna pozwalająca na sprawne i efektywne czyszczenie różnorodnych twardych powierzchni – m.in. drewna, blachy, tworzyw sztucznych, ceramiki czy powierzchni mineralnych. Szczotkarki sprawdzą się również w postarzaniu oraz eksponowaniu struktury powierzchni drewnianych. W tej kategorii prezentujemy Państwu wysokiej klasy szczotkarki do drewna oraz innych powierzchni. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu.

Do czego służy szczotkarka do drewna oraz innych powierzchni?

Szczotkarki to elektryczne maszyny, które mogą pełnić funkcję szlifierki, polerki oraz urządzenia do sprawnego i dogłębnego oczyszczania i gratowania najróżniejszych powierzchni, a także elementów konstrukcyjnych. Maszyna tego typu jest wyjątkowo wszechstronne i zapewnia szerokie możliwości zastosowania.

Szlifierki szczotkowe z powodzeniem wykorzystywane są w zakładach stolarskich, branży meblowej, a także w szeroko rozumianym przemyśle. Szlifierka szczotkowa doskonale sprawdzi się również w użytku hobbystycznym do drobnych prac polegających na czyszczeniu, szczotkowaniu, polerowani czy szlifowaniu dowolnego rodzaju materiałów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szczotkarki?

Przed zakupem maszyny wyposażonej w szczotki szlifujące, należy dokładnie zapoznać się z jej specyfikacją techniczną, konstrukcją oraz funkcjonalnościami zaimplementowanymi przez producenta. Przed zakupem należy wnikliwie zastanowić się nad przeznaczeniem maszyny, a także nad własnymi preferencjami, i rodzajami prac, do których będziemy wykorzystywać szczotkarki.

Najważniejszymi aspektami, które należy uwzględnić podczas podejmowania zakupowej decyzji, są: moc maszyny, prędkość obrotowa na biegu jałowej szczotki szlifującej, wymiary szczotki, rozwiązania konstrukcyjne, a także funkcjonalności szczotkującej polerki do drewna.

Moc

Moc maszyny jest jednym z najważniejszych parametrów szczotkarki, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Szczotkarki przeznaczone są głównie do zgrubnej oraz bardziej precyzyjnej obróbki miękkich materiałów. Z tego też względu maszyna tego typu najczęściej będzie wyposażona w mniej wydajny silnik elektryczny.

Niemniej, warto wybrać urządzenie zapewniające odpowiednio dużo mocy, która będzie determinować efektywność i tempo pracy. Zwykle szczotkarki i polerki do drewna wyposażone są w silniki generujące ok. 600-1000 W mocy.

Prędkość obrotowa na biegu jałowym

Prędkość obrotowa na biegu jałowym szczotkarki wpływa bezpośrednio na tempo szczotkowania, szlifowania, polerowania czy oczyszczania powierzchni. Im większa prędkość obrotowa, tym urządzenie pozwoli sprawniej uporać się z obróbką powierzchni. Zwykle szczotkarki rozpędzają się do prędkości obrotowej na biegu jałowym, która oscyluje w zakresie 3500 obr./min.

Wymiary szczotki

Szczotka to podstawowe wyposażenie urządzenia. Im maszyna ma większą szczotkę, tym pozwala za jednym biegiem wyszczotkować większą powierzchnię, a tym samym zwiększyć tempo pracy. Szczotkarki o dużych szczotkach rekomendowane są przede wszystkim do pracy z większymi powierzchniami.

Z kolei do bardziej precyzyjnych prac z elementami o bardziej niejednorodnych powierzchniach rekomendowane jest użycie szczotkarek wyposażonych w szczotki o mniejszych wymiarach.

Dodatkowe funkcjonalności

Wśród dodatkowych funkcjonalności, których nie powinno zabraknąć w wysokiej jakości szczotkarce, należy wymienić m.in.: prosty system wymiany szczotek, łatwą regulację głębokości pracy, możliwość podłączenia systemu odpylającego czy zabezpieczenia chroniące przed przeciążeniem silnika podczas intensywnej pracy.

Zapraszamy Państwa do zakupów w naszym sklepie!