bruzdownice elektryczne

Bruzdownice elektryczne umożliwiają wycinanie bruzd w ścianach, sufitach czy podłogach pod różnego typu instalację. Bruzdownice do betonu posiadają możliwość ustawiania szerokości ciętego rowka jak i jego głębokości. Dostępne są bruzdownice o różnej średnicy tarcz tnących, umożliwiające nacięcie rowka pod różnego typu kable.


Bruzdownice elektryczne

Bruzdownice elektryczne znacząco przyśpieszają tempo oraz zwiększają komfort prac polegających na wykonywaniu żłobień i bruzd pod przewody elektryczne podczas układania instalacji elektrycznej. W tej kategorii prezentujemy sprawdzone bruzdownice chętnie wybierane przez elektryków. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Bruzdownica elektryczna do betonu – czym jest i dlaczego warto w nią zainwestować?

Bruzdownice elektryczne to urządzenia, które pod względem konstrukcyjnym nieznacznie przypominają szlifierki lub frezarki. Narzędzia tego typu wyposażane są jednak w dwie tarcze tnące o niewielkiej średnicy, które umieszczone są równolegle względem siebie. Tarcze te pozwalają wycinać w ścianach i wylewkach cienkie szczeliny, które następnie muszą być wykute ręcznie, aby wytworzyć trasy kablowe w ścianach i wylewkach.

Bruzdownica znacząco przyśpiesza wykonywanie bruzd, jednocześnie gwarantując stałość wymiarów ich głębokości i szerokości. Poza tym bruzdownica zdecydowanie zwiększa komfort przygotowywania tras kablowych. Z tego też względu bruzdownice elektryczne do betonu stanowią podstawowe wyposażenie każdego elektryka oraz instalatora wykonującego instalacje niskiego napięcia – zarówno instalacje elektryczne, jak i instalacje techniczne.

Jak wybrać bruzdownicę, aby nie żałować?

Bruzdownica nie należy do zbyt skomplikowanych technologicznie urządzeń elektrycznych. Niemniej, jej dobór powinien być poprzedzony dokładną analizą potrzeb i preferencji użytkownika. Wśród najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem sprzętu, zalicza się: moc silnika elektrycznego, średnicę tarcz, szerokość i głębokość cięcia, prędkość obrotową, a także dodatkowe funkcje sprawiające, że obsługa urządzenia będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza.

Moc silnika

Im silnik elektryczny wygeneruje większą moc, tym sprzęt pozwoli na sprawniejsze przecinanie betonu oraz innych twardych materiałów budowlanych. Jednocześnie większa moc silnika zwiększy tempo prac i ograniczy ryzyko przegrzewania się urządzenia. Zwykle bruzdownice wyposażane są w silniki o mocy 1000–15000 W.

Parametry cięcia

Szerokość i głębokość cięcia są jednymi z najistotniejszych parametrów bruzdownic. Od nich zależy szerokość i głębokość wykuwanych bruzd, a w konsekwencji sposób prowadzenia kabli. Zwykle bruzdownice pozwalają na płynną regulację głębokości i szerokości cięcia w zakresie: szerokość od 6 do 40 mm, głębokość od 0 do 50 mm. Na głębokość cięcia znaczący wpływ ma średnica tarczy tnącej. Najczęściej bruzdownica jest kompatybilna z tarczami tnącymi o średnicy 125–150 mm.

Dodatkowe funkcje

Wśród dodatkowych funkcji, które znacząco ułatwiają i przyśpieszają wykonywanie bruzd, należy zaliczyć przede wszystkim: łagodny rozruch, elektroniczną kontrolę prędkości obrotowej pod obciążeniem, blokadę wrzeciona, która ułatwia wymianę tarczy, wyłącznik spustowy czy system tłumienia drgań skrętnych.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą oraz do składania zamówień w naszym sklepie.