piły alligator elektryczne

W tej kategorii znajdziesz piły elektryczne typu tandem alligator z dwoma przeciwbieżnie pracującymi brzeszczotami wykorzystywane do dokładnego cięcia materiałów budowlanych takich jak porotherm, gazobeton czy cegły kratówki.


Piły typu Aligator to specjalistyczne elektryczne narzędzia tnące przeznaczone do najbardziej wymagających robót. Dzięki odpowiednio dobranym brzeszczotom oraz dużej sile tnącej doskonale sprawdzają się do przecinania cegieł, klinkieru, betonu i gazobetonu oraz innych budowlanych materiałów mineralnych. W tej kategorii prezentujemy Państwu specjalistyczne typu Alligator pochodzące od renomowanych i uznanych marek.

Czym jest piła szablasta i dlaczego warto w nią zainwestować?

Pilarka szablasta typu Alligator to elektryczny sprzęt tnący do efektywnego i bezpiecznego przecinania różnego rodzaju materiałów budowlanych - wełny mineralnej, drewna czy materiałów mineralnych. Piła szablasta jest piłą ręczną zasilaną akumulatorowo lub z sieci. Dzięki długiemu i odpowiednio dobranemu brzeszczotowi umożliwia ona wydajne przecinanie dużych materiałów budowlanych.

Dzięki swojej konstrukcji zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz pozwala na wykonywanie głębszych cięć niż standardowe pilarki tarczowe czy wyrzynarki. Sposób prowadzenia brzeszczota zapewnia dużą precyzję cięcia, a możliwość szybkiej jego wymiany znacząco zwiększa funkcjonalność piły. W piłach typu Alligator istotny jest sposób pracy brzeszczotów. Wyposażone są one w dwa przeciwbieżnie pracujące brzeszczoty gwarantujące o wiele większą efektywność pracy i stabilność cięcia materiałów mineralnych.

Piła szablasta typu Alligator może być z powodzeniem wykorzystywana zarówno przez profesjonalistów, jak i majsterkowiczów podczas przecinania bloczków z gazobetonu, cegieł czy wełny mineralnej lub elementów konstrukcyjnych. Piły tego typu świetnie sprawdzą się również do przecinania desek, paneli czy profili.

Na co zwrócić uwagę, wybierając piłę szablastą?

Przed podjęciem zakupowej decyzji związanej z doborem piły szablastej, należy dokładnie zastanowić się, czego oczekujemy od tego elektronarzędzia, jakie materiały zamierzamy ciąć oraz w jakich warunkach urządzenie będzie wykorzystywane. Następnie własne preferencje, przewidywania i oczekiwania należy zestawić z rynkową ofertą nowoczesnych pił szablastych.

Najważniejszymi aspektami, na które należy zwrócić uwagę przed podjęciem zakupowej decyzji, są: moc znamionowa, długość ostrza, kompatybilne brzeszczoty, długość i częstotliwość skoku brzeszczotu.

Moc znamionowa

Większa moc znamionowa piły szablastej determinuje jej efektywność podczas przecinania grubych i twardych materiałów. Dzięki dużej mocy silnika urządzenie sprawnie poradzi sobie z przecinaniem porothermu, gazobetonu czy cegłówki kratówki. Standardowo profesjonalne piły typu Alligator dysponują mocą 1,5-2 kW.

Długość ostrza

Im dłuższe ostrze, tym piła szablasta sprawniej poradzi sobie z przecinaniem grubszych bloków betonowych lub innych wielkogabarytowych materiałów budowlanych. Dłuższe ostrze zapewni również większy poziom bezpieczeństwa podczas pracy.

Kompatybilność z brzeszczotami

Piła typu Alligator to wyjątkowo uniwersalne i funkcjonalne narzędzie, które pozwoli na cięcie niemal dowolnego materiału, o ile wyposażone jest w odpowiedni do tego brzeszczot. Większość profesjonalnych pił jest kompatybilnych z brzeszczotami z zębami HSS lub TCT do ciecia drewna, brzeszczotami z zębami TCT do cięcia bloczków ceramicznych i gazobetonu czy z zębami HSS 1TPI do przecinania wełny izolacyjnej. Standardowo brzeszczoty wykonywane są z twardej stali z węglikami.

Długość i częstotliwość skoku

Od tych dwóch parametrów zależy to, jak szybko i wydajnie piły szablaste poradzą sobie z cięciem materiałów. Im dłuższy skok, tym urządzenie jednorazowo zbierze więcej materiału. Z kolei większa częstotliwość pracy pozwoli na szybsze przecinanie betonu, cegły czy drewna. Standardowo piły szablaste zapewniają długość skoku na poziomie 40 mm oraz płynną regulację jego częstotliwości w zakresie od 0 do 3000 skoków na minutę.

Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą bogatą ofertą pił szablastych oraz innych profesjonalnych elektronarzędzi. Zapraszamy także do kontaktu z naszymi doradcami - z przyjemnością zaproponujemy Państwu najlepsze rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb.