wibratory do betonu akumulatorowe

Wibratory do betonu (buławy) to sprawdzone urządzenia przeznaczone do efektywnego i wydajnego zagęszczania mieszanek betonowych, bardzo przydatne zwłaszcza w miejscach o ograniczonym dostępie do prądu i na dużych wysokościach. W tej kategorii prezentujemy Państwu wysokiej jakości akumulatorowe wibratory pochodzące od renomowanych i uznanych producentów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.


Co to jest wibrowanie betonu i czemu służy?

Zagęszczanie betonu poprzez jego wibrowanie nierzadko jest niezbędne do równomiernego i ścisłego rozłożenia masy betonowej w szalunku.

Poprzez zagęszczanie mieszanek betonowych wibrator redukuje liczbę pęcherzyków powietrza w mieszance, a przez to poprawia siłę i tempo wiązania się betonu. Poza tym wibrująca buława usuwa nadmiar wody zarobowej z mieszanki oraz innych składników chemicznych powstałych podczas mieszania cementu. Dzięki temu struktura mieszanki staje się bardziej jednolita, a na jej powierzchni nie obserwujemy nierównomiernego rozkładu kruszywa oraz tak zwanych raków.

Odpowiednio zawibrowany beton jest w stanie uzyskać o wiele większą wytrzymałość na ściskanie - nawet o 30% (zależy od klasy i konsystencji mieszanki). Poza tym tak przygotowany beton zapewnia o wiele większą odporność na wnikanie wody oraz jest bardziej odporny przed korozją. Wibrowanie wpływa również na zmniejszenie skurczu mieszanki, co redukuje ryzyko powstania rys nitkowatych i spękań na powierzchni oraz w strukturze zastygłej masy.

Wibratory do betonu rodzaje - jaki sprzęt należy wybrać?

Wibratory można skategoryzować na wiele sposobów. Głównym kryterium podziału jest konstrukcja wibratora. Na tej podstawie wyróżnia się narzędzia wgłębne, szalunkowe i listwy wibracyjne.

W naszym sklepie znajdą Państwo najwyższej jakości elektronarzędzia wibrujące mechaniczne. Tego rodzaju urządzenia wibrujące wykorzystują silnik elektryczny, który poprzez giętki wałek przekazuje obroty na mimośród zamknięty w stalowej butli, która umieszczona jest na końcu zbrojonej lancy.

Mechaniczny wibrator to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych sprzętów zagęszczających, który wykorzystuje się do pracy przy niskim i średnim natężeniu (do ok. 25 m3 mieszanki na godzinę). Z kolei urządzenia wysokiej częstotliwości generuje drgania przenoszone przez mimośród za pomocą przetwornicy o dużej częstotliwości. Tego typu sprzęt wykorzystywany jest w bardziej wymagających realizacjach - najczęściej na dużych placach budów, w przemyśle, drogownictwie czy podczas produkcji prefabrykatów.

Jaki zagęszczacz do wibrowania mieszanek betonowych wybrać?

Wybór wibratora nie powinien być poddany przypadkowi. Jest to zaawansowane technologicznie i specjalistyczne narzędzie, które powinno się kupować wyłącznie po dokładnym określeniu swoich potrzeb, preferencji oraz rodzaju wykonywanych robót.

Wybierając zagęszczacz, należy zwrócić szczególną uwagę na takie aspekty jak: rodzaj silnika, częstotliwość drgań, długość elementu elastycznego, średnicę buławy oraz parametry akumulatorów.

Rodzaj silnika

W naszym asortymencie dysponujemy wyłącznie wibratorami mechanicznymi oraz wysokiej częstotliwości, które są najpopularniejszymi tego rodzaju narzędziami na rynku. Każde z oferowanych przez nas urządzeń wyposażone jest w silnik szczotkowy, który mimo nieco niższej wydajności względem silników bezszczotkowych, zapewnia o wiele niższą cenę zakupu wibratora.

Częstotliwość drgań

Oferowane narzędzia wyposażone są w jednostki napędowe, które przez mimośród są w stanie generować 12500-15000 drgań na minutę. Im większa liczba wytwarzanych wibracji, tym narzędzie jest w stanie szybciej, wydajniej i efektywniej zagęszczać mieszankę. Warto więc wybierać wibratory, które zapewnią jak największą częstotliwość wibracji.

Długość elementu elastycznego

Długość lancy warunkuje to, na jak dużą głębokość uda się nam umieścić wibrującą buławę. Im dłuższy element wibrujący, tym lepiej, ponieważ zapewni on większą mobilność, wygodę użytkowania, a także znacząco wpływa na funkcjonalność i użyteczność narzędzia. W naszym sklepie znajdą Państwo urządzenia wyposażone w lance o długości 1200-2400 mm. Długa lanca zapewnia również możliwość zagęszczania w ciasnych i długich obszarach - np. w filarach lub słupach.

Średnica buławy

Im większa średnica buławy wibratora, tym urządzenie będzie w stanie lepiej przekazać wibracje mieszance betonowej. Średnice głowic wibratorów są ustandaryzowane i zazwyczaj mieszczą się w zakresie 25-29 mm.

Parametry akumulatorów

Wybierając urządzenie wibrujące do mieszanek betonowych, należy dokładnie zapoznać się z parametrami kompatybilnych z nim akumulatorów. Mają one bowiem kluczowe znaczenie dla efektywności pracy, a także bezpośrednio wpływają na długość zagęszczania na jednym cyklu ładowania.

Standardowo akumulatorowe buławy do mieszanek betonowych wyposażane są w nowoczesne akumulatory litowo-jonowe, które gwarantują stabilne parametry pracy silnika elektrycznego, zapewniają szybki czas ładowania oraz powolne zużywanie zgromadzonej energii elektrycznej.

Napięcie ogniw akumulatorów przekłada się na moc generowaną przez silnik, a tym samym odpowiada za wszystkie istotne parametry pracy buławy. Pojemność akumulatorów z kolei wpływa na czas pracy urządzenia. Warto więc wybierać bezprzewodowe elektronarzędzia, które zapewniają możliwie duże napięcie pracy oraz są kompatybilne z akumulatorami o dużej pojemności.

Dostępne w naszym asortymencie buławy do mieszanek betonowych wyposażane są w akumulatory o napięciu 18 V oraz pojemności 5 Ah. Niektóre z modeli mają aż 2 akumulatory, które mogą być używane zamiennie. Znacząco zwiększa to długość pracy urządzeniem bez potrzeby jego ładowania.

Najlepsze buławy do mieszanek betonowych na rynku

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą atrakcyjną i bogatą ofertą wibratorów do mieszanek betonowych. Znajdą u nas Państwo wyłącznie najlepsze i starannie wyselekcjonowane produkty pochodzące od sprawdzonych, renomowanych i uznanych marek chętnie wybieranych przez polskich fachowców.

W asortymencie sklepu PHU A/B/C dysponujemy wibratorami firm Makita oraz DeWalt, które z powodzeniem sprawdzą się zarówno do niewielkich prac budowlanych, jak i do większych i bardziej wymagających robót.

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące naszej oferty lub wątpliwości związane z podjęciem zakupowej decyzji, serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z naszymi doradcami. Kompleksowo i fachowo doradzimy Państwu najlepsze rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb i preferencji. Zapraszamy również do sprawdzenia pozostałych kategorii produktowych dostępnych w naszym sklepie.