piły szablaste akumulatorowe

Piła szablasta to powszechnie wykorzystywane narzędzie, które pozwala na efektywne przecinanie szerokiej gamy różnorodnych materiałów. Piły szablaste akumulatorowe są wyjątkowo funkcjonalnymi i ergonomicznymi elektronarzędziami, które zapewnią sprawne przecinanie miękkich oraz twardszych materiałów, zależnie od zastosowanego brzeszczota.


Czym jest piła szablasta?

Piła szablasta akumulatorowa - zwana także lisim ogonem - to niewielka i niezwykle poręczna oraz wszechstronna piła sprawdzająca się do cięcia różnego rodzaju materiałów. Akumulatorowe urządzenia wyposażone są w jednofazowe silniki elektryczne, które wprawiają w ruch posuwisto-zwrotny zamontowany w pile brzeszczot.

Tego typu elektronarzędzia z powodzeniem wykorzystywane są zarówno przez amatorów, jak i profesjonalne ekipy budowlane czy montażowe.

Piła szablasta zastosowanie: co można przeciąć dzięki temu elektronarzędziu?

Dzięki możliwości szybkiej wymiany brzeszczota piła szablasta może być wykorzystywana do precyzyjnego i szybkiego cięcia dowolnych materiałów. Korzystać można z niej zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz podczas wszelkich prac remontowych, budowlanych, rozbiórkowych czy wykończeniowych.

Piły szablaste wykorzystywane są do cięcia m.in. suchego i mokrego drewna, płyt włóknowo-cementowych, materiałów izolacyjnych, klinkieru i cegieł, pustaków, elementów betonowych oraz metalu. To, jaki materiał będziemy w stanie przeciąć przy użyciu piły szablastej, zależy od zamontowanego brzeszczotu oraz mocy urządzenia.

Dlaczego warto wyposażyć się w piłę szablastą?

Piły szablaste są jednymi z najbardziej poręcznych i skutecznych pił tnących. Mogą być wykorzystywane do cięcia najróżniejszych materiałów, zapewniając przy tym wysoką efektywność i tempo pracy, ergonomię oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wyłącznie najlepszej jakości akumulatorowe piły tnące sygnowane renomowanymi i uznanymi markami. Sklep PHU A/B/C oferuje Państwu piły akumulatorowe takich marek jak Makita, Black&Decker czy DeWalt, oferując jedynie najpopularniejsze i najchętniej wybierane modele pił przez polskich fachowców.

W pilarkę szablastą warto wyposażyć się ze względu na ogromną funkcjonalność i użyteczność urządzenia, która da o sobie znać podczas niemal każdej pracy remontowej, budowlanej, wykończeniowej czy rozbiórkowej. Pilarka szablasta okaże się nieocenionym sprzętem także podczas prac warsztatowych i ogrodowych.

Urządzenie tego typu jest powszechnie wykorzystywane również przez specjalistów w branży meblarskiej, instalatorskiej oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest sprawne przecinanie i obrabianie miękkich oraz twardszych materiałów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając piłę szablastą?

Choć pilarka szablasta nie jest zbyt skomplikowanym technologicznie urządzeniem, przed podjęciem zakupowej decyzji, warto dokładnie zapoznać się z ofertą rynkową i parametrami urządzeń oraz skonfrontować je z osobistymi potrzebami i preferencjami.

Liczba suwów na minutę

Jednym z kluczowych parametrów, którymi odznaczają się pilarki akumulatorowe, jest liczba suwów. Określa ona, jak często brzeszczot wykonuje pełen suw w ciągu jednej minuty; innymi słowy warunkuje tempo pracy brzeszczota. Im większa liczba suwów w ciągu jednej minuty, tym pilarka zagwarantuje szybsze, bardziej precyzyjne i gładsze cięcie. Liczba suwów na minutę może być także określana jako częstotliwość skoków.

Moc silnika

Kolejnym ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest moc silnika elektronarzędzia. Im większa moc jednostki napędowej, tym piła szablasta będzie mogła przeciąć twardsze materiały oraz sprawniej poradzi sobie z cięciem grubszych materiałów. Poza tym większa moc silnika ograniczy ryzyko przegrzania urządzenia.

Konstrukcja pilarki

Pilarki mogą być zasilane z sieci lub akumulatorowo. Pilarki zasilane akumulatorowo gwarantują o wiele większy komfort, swobodę oraz mobilność pracy. Brak konieczności podłączania pilarki do gniazda zwiększa tempo prac, ułatwia przekazywanie urządzenia podczas obróbki materiału w zakładzie produkcyjnym, a także pozwala na eksploatację sprzętu na zewnątrz i w miejscach bez dostępu do sieci elektrycznej. Poza tym akumulatorowe pilarki są lekkie, ergonomiczne i poręczne.

Wybierając pilarkę szablastą, warto zwrócić uwagę na kształt i wagę jej konstrukcji, a także na zastosowane rozwiązania ograniczające przekazywanie wibracji na obudowę urządzenia. Wysokiej jakości sprzęt wyposażony jest także w uchwyty powleczone antypoślizgowym materiałem, który nie tylko zwiększa pewność chwytu, ale i zapewnia wyższą wygodę użytkowania.

Brzeszczot w zestawie

Do optymalnej i efektywnej pracy z poszczególnymi materiałami konieczne jest dobranie odpowiedniego brzeszczota. Zwykle producenci pilarek szablastych w zestawie oferują jeden lub dwa brzeszczoty - jeden do metalu, drugi do drewna. Im będzie ich więcej, tym sprzęt zapewni większą wszechstronność bez konieczności dokupowania dodatkowych akcesoriów. Warto zwrócić także uwagę na długość brzeszczotu - zwłaszcza, gdy piła będzie wykorzystywana do cięcia w trudno dostępnych miejscach.

Typ silnika

W piłach szablastych, podobnie jak w innych elektronarzędziach zasilanych akumulatorowo, producenci instalują silniki komutatorowe (szczotkowe) oraz bezszczotkowe (indukcyjne). Warto postawić na urządzenie z silnikiem indukcyjnym BLDC, który zapewni większą żywotność, stabilność pracy oraz zdecydowanie lepszą sprawność i zdolność do rozpraszania nadmiaru ciepła.

Pojemność, napięcie i liczba akumulatorów

Od pojemności, napięcia oraz liczby akumulatorów zależy zarówno moc i efektywność narzędzia, jak i maksymalny czas jego pracy. Jeżeli poszukujemy pił szablastych do wymagających prac oraz do cięcia twardych materiałów, warto postawić na urządzenia wyposażone w akumulatory o napięciu ok. 54 V i pojemności od 5 Ah wzwyż.

Tu znajdziesz najlepsze akumulatorowe piły do cięcia

Nasz sklep oferuje Państwu wyłącznie najlepszej jakości piły do cięcia, które sprawdzą się w każdej realizacji. Nasz asortyment składa się ze sprawdzonych narzędzi pochodzących od renomowanych marek - DeWalt, Makita oraz Black&Decker. Każdego dnia starannie selekcjonujemy naszą ofertę, aby zapewnić Państwu możliwość wyboru spośród wyłącznie najlepszych elektronarzędzi.

Jeżeli mają Państwo Pytania dotyczące naszej oferty, zapraszamy do kontaktu. Służymy fachową pomocą na każdym etapie współpracy.