wiertarki bez udaru elektryczne

W tej kategorii znajdziesz wiertarki elektryczne do wiercenia bez funkcji udaru. Wiertarki bezudarowe sprawdzają się przy rozwiercaniu i wierceniu  w drewnie, różnych rodzajach metali i w tworzywach sztucznych. Znakomicie sprawdzają się w przemysłowych i warsztatowych zastosowaniach przy wierceniu pod nity czy otworów do gwintowania. Wiertarek bezudarowych można używać również jako mieszarek do farb czy zapraw. Oferujemy profesjonalne jedno i dwubiegowe wiertarki bezudarowe elektryczne znanych marek takich jak DeWalt i Makita.


Wiertarki bezudarowe

Wiertarki bezudarowe to praktyczne elektronarzędzia, które doskonale sprawdzają się do wiercenia i nawiercania otworów w drewnie, metalu, a także w tworzywa sztucznych. Narzędzia te sprawdzą się zarówno w rękach profesjonalistów, jak i hobbystów oraz osób, które korzystają z wiertarek sporadycznie podczas prac warsztatowych czy remontowo-budowlanych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą elektronarzędzi pochodzących wyłącznie od renomowanych producentów.

Dlaczego warto zainwestować w wiertarki bezudarowe?

Wiertarki bezudarowe wykorzystywane są zarówno przez hobbystów oraz osoby, które nie oczekują od urządzenia dodatkowych funkcji podkuwania czy udaru, jak i przez profesjonalistów czy majsterkowiczów.

Wynika to z faktu, że taka wiertarka umożliwia o wiele bardziej precyzyjne wykonywanie prac obróbkowych w wymagających materiałach. Co więcej, brak mechanizmu udaru sprawia, że elektronarzędzie jest lżejsze i bardziej poręczne, co w konsekwencji znacząco wpływa na precyzję wykonywanych prac. Poza tym takie urządzenie może być wykorzystywane jako wiertarko-wkrętarka podczas różnego rodzaju prac montażowych.

Istotną zaletą wiertarki bezudarowej jest to, że sprzęt ten może być o wiele tańszy od multifunkcyjnych wiertarek udarowych do wiercenia i nawiercania materiałów mineralnych.

Na co zwracać uwagę podczas dobierania wiertarek bezudarowych?

Stojąc przed zakupem wiertarki bezudarowej, należy zastanowić się, do jakiego typu zadań zamierzamy ją wykorzystać. Na podstawie sprecyzowania rodzaju prac możliwe jest dokładne określenie własnych oczekiwań oraz potrzeb i dopiero na ich podstawie dobranie urządzenia o odpowiednich parametrach i specyfikacji.

Wśród najistotniejszych kwestii, które należy uwzględnić przed podjęciem zakupowej decyzji, należy zaliczyć: moc znamionową sprzętu, liczbę biegów, zakres regulacji prędkości obrotowej na biegu jałowym, rodzaj uchwytu wiertarskiego i jego zakres, a także maksymalne średnice wiercenia w drewnie i stali.

Wiertarka bezudarowa nie potrzebuje zwykle tak dużej mocy, jak wiertarki stosowane do obróbki materiałów mineralnych. Z tego też względu ich moc znamionowa najczęściej oscyluje w granicach 300–800 W. Pod względem liczby biegów producenci zwykle wyposażają swoje urządzenia w jeden lub dwa biegi. Rzadziej na rynku spotkamy się z urządzeniami o czterech czy pięciu biegach.

Podczas doboru wiertarki bezudarowej należy określić nie tylko jej maksymalną prędkość obrotową na biegu jałowym, lecz także stopień jej regulacji. Wiertarki zwykle rozpędzają się do prędkości 4000 obr./min i mają kilkustopniową regulację prędkości obrotowej.

Najczęściej nowoczesne urządzenia wiercące wyposażane są w uchwyt szybkomocujący lub rzadziej w kluczykowy o średnicy od 0,5–6,5 mm do 1,5–13 mm.

O wiele istotniejsza jest maksymalna średnica wiercenia w drewnie i metalu. To ona determinuje możliwości, użyteczność i funkcjonalność wiertarki. Najczęściej bezudarowe urządzenia wiercące zapewniają maksymalną średnicę wiercenia w drewnie na poziomie 15–40 mm i w stali 6,5–13 mm.

Zapraszamy Państwa do zakupów!