pistolety klejowe elektryczne

Pistolet do klejenia na gorąco to wszechstronne i uniwersalne narzędzie, które pozwala na sprawne i mocne łączenie ze sobą różnego rodzaju elementów i materiałów. W tej kategorii naszego sklepu prezentujemy Państwu profesjonalne i starannie wyselekcjonowane pistolety klejowe. Nasz asortyment tworzony jest przez najwyższej jakości produkty pochodzące od renomowanych marek.


Czym jest i jak działa pistolet do kleju?

Pistolety do klejenia są narzędziami, które umożliwiają trwałe i szybkie łączenie ze sobą elementów za pomocą klejów topliwych. Zdecydowana większość tego typu urządzeń zasilana jest z gniazd sieciowych, przy czym na rynku spotkać można również pistolety zasilane akumulatorowo.

Zasada działania tego typu narzędzi sprowadza się do umieszczenia w zasobniku specjalnej i kompatybilnej z konstrukcją pistoletu laski z klejem topliwym. Następnie grzałka umieszczona w pistolecie nagrzewa klej, zamieniając go w płynną kleistą masę. Masa ta zostaje wyprowadzona przy użyciu spustu z dyszy pistoletu. Rozgrzane kleje topliwe tworzą niezwykle mocną i trwałą spoinę, która skutecznie klei różnego rodzaju materiały drewniane, z tworzyw sztucznych, metale, szkło i ceramikę czy tkaniny.

Dlaczego warto zainwestować w pistolet do klejenia na gorąco?

Pistolety do kleju to doskonała alternatywa dla standardowych rozwiązań łączeniowych. Zapewniają one o wiele większą efektywność klejenia, większą precyzję pracy oraz możliwość tworzenia wyjątkowo silnych i trwałych połączeń niemal każdego rodzaju materiałów.

Dużą zaletą pistoletów klejowych jest także ich atrakcyjna cena oraz niski koszt i duża dostępność różnego rodzaju klejów topliwych. Decydując się na zakup pistoletu do kleju, uzyskujemy dostęp do niezwykle użytecznego i wszechstronnego urządzenia, które sprawdzi się w niemal każdym zastosowaniu - zarówno w użytku domowym, jak i profesjonalnym.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pistolet do kleju?

Decydując się na zakup pistoletu do kleju, należy uprzednio zapoznać się z rynkową ofertą oraz dostosować konstrukcję i parametry pistoletu do własnych potrzeb i preferencji. Wśród najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając pistolety klejowe, zalicza się: moc znamionową, wydajność, czas nagrzewania oraz rozmiary kompatybilnych lasek kleju.

Moc znamionowa

Wyższa moc znamionowa pistoletu sprawia, że urządzenie będzie szybciej się nagrzewać, a tym samym zapewni większą efektywność, komfort i wygodę pracy. Standardowo pistolety do kleju dysponują mocą rzędu 200-350 W.

Wydajność

Wydajność pistoletu bezpośrednio determinowana jest przez jego moc. Większa wydajność pozwala na szybsze aplikowanie kleju za pomocą dyszy pistoletu. Warto wybrać pistolet o większej wydajności zwłaszcza, gdy zamierzamy kleić większe powierzchnie. Duża wydajność ograniczy zasychanie kleju podczas jego aplikacji na dużych fragmentach materiałów czy elementów konstrukcyjnych. Standardowo pistolet do kleju może zapewnić wydajność rzędu 250-600 g/h.

Czas nagrzewania

Im krótszy czas nagrzewania, tym urządzenie szybciej będzie gotowe do pracy. Poza tym krótki czas nagrzewania ograniczy przestoje w klejeniu podczas nagrzewania kolejnych lasek kleju topliwego. Niektóre pistolety do klejenia na gorąco nagrzewają się w czasie 3-6 minut. Wydajniejsze konstrukcje są w stanie nagrzać klej do optymalnej temperatury w czasie poniżej 3 minut.

Rozmiar kompatybilnych lasek kleju

Urządzenia do klejenia na gorąco mają różne wymiary i są kompatybilne z różnymi laskami kleju. Sztyfty klejowe mogą mieć wymiary od 7 do 12 mm, przy czym większość pistoletów jest kompatybilna z wkładami o wymiarach 11 i 12 mm.

Tu znajdziesz swój pistolet do klejenia

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą atrakcyjną ofertą pistoletów do klejenia. Oferujemy sprawdzone produkty cieszące się dużą popularnością wśród polskich fachowców. Nasz asortyment łączy możliwie najlepszą jakość i użyteczność z niezwykle atrakcyjną ceną. Zachęcamy także do sprawdzenia naszych pozostałych kategorii produktowych.