młoty udarowo-obrotowe elektryczne

Elektryczne młoty udarowo-obrotowe z mocowaniem narzędzi SDS-max to narzędzia pozwalające na efektywne wiercenie w betonie, cegle czy w skałach, jak również wykonywanie prac polegających na kuciu, wykuwaniu otworów, skuwanie tynków płytek czy wylewek. Najnowsze młoty obrotowo-udarowe wyposażone są w systemy zwiększające bezpieczeństwo operatora i poprawiające komfort pracy: sprzęgła przeciążeniowe, systemy antywibracyjne itp. Oferujemy profesjonalne młoty udarowo-obrotowe firmy DeWALT, Bosch i Makita.


Młoty udarowo-obrotowe

Młot udarowo-obrotowy to jedno z podstawowych elektronarzędzi, które znajdziemy na wyposażeniu profesjonalnych ekip remontowo-budowlanych. Sprzęt tego typu pozwoli na sprawne, szybkie i komfortowe skuwanie tynków i glazury, wykuwanie otworów czy kucie całych ścian. W tej kategorii prezentujemy Państwu sprawdzone i uznane wśród profesjonalistów młoty udarowe do wiercenia i kucia w betonie. Serdecznie zachęcamy do zakupów.

Sprawdzone młoty udarowo obrotowe w świetnych cenach

Młot udarowy to specjalistyczne urządzenie, które łączy zalety wiertarki i młotowiertarki. Niemniej, młot udarowy jest wyposażony w o wiele mocniejszy silnik elektryczny, który może generować o wiele większą siłę i energię udaru, jednocześnie zwiększając wszechstronność i użyteczność elektronarzędzia.

Ze względu na dużą moc, młoty udarowe wykorzystywane są głównie do bardziej wymagających i trudniejszych prac – m.in. do wiercenia w betonie, skuwania glazury i tynków czy podkuwania i skuwania ścian.

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo wyłącznie starannie wyselekcjonowane, sprawdzone i renomowane elektronarzędzia, które chętnie wybierane są przez polskich fachowców. W naszej ofercie dysponujemy młotami udarowo-obrotowymi takich marek jak Makita oraz DeWalt.

Jak wybrać młot udarowo obrotowy?

Prezentowane w tej kategorii produktowej narzędzia to specjalistyczny sprzęt przeznaczony do profesjonalnych prac. Wobec tego dobór młotów udarowo obrotowych powinien być poprzedzony dokładną analizą własnych potrzeb, rodzaju planowanych prac oraz intensywności eksploatacji sprzętu.

Do najistotniejszych kwestii technicznych, na które należy zwrócić uwagę, wybierając sprzęt tego typu, należy zaliczyć: moc urządzenia, parametry udaru, prędkość obrotową, maksymalną średnicę wiercenia czy wyposażenie w istotne rozwiązania technologiczne – np. w sprzęgło czy w łagodny rozruch.

Moc urządzenia

Urządzenia udarowe z reguły wyposażane są w mocne i wydajne silniki elektryczne. Na rynku zwykle spotkamy się ze sprzętem generującym od 850 do 1700 W. Wybierając urządzenie do bardziej wymagających zastosowań, warto postawić na młot udarowo obrotowy o mocy co najmniej 1000 W.

Parametry udaru

Energia udaru to kolejny kluczowy parametr determinujący użyteczność i praktyczność elektronarzędzi udarowych. Sprzęt tego typu najczęściej jest w stanie wygenerować udar o energii od 5,5 J do nawet 20 J. Im większy udar, tym szybsze i łatwiejsze będzie podkuwanie i skuwanie twardych materiałów budowlanych.

Poza energią udaru warto także zwrócić uwagę na jego częstotliwość, która będzie warunkować tempo pracy. Niemniej, parametr ten jest mniej istotny od samej energii udaru.

Maksymalna średnica wiercenia

Ten parametr określa użyteczność młotów udarowo obrotowych podczas nawiercania i przewiercania otworów w materiałach budowlanych. Zwykle maksymalna średnica wiercenia podawana jest w przypadku wiercenia w betonie przy użyciu wiertła oraz wiertła z koronką.

W większości przypadków urządzenia tego typu pozwalają na wiercenie w betonie otworów o maksymalnej średnicy 35–52 mm, a w przypadku wiercenia koronką – 100–160 mm.

Dodatkowe funkcje

Komfort, ergonomia i tempo prac w dużej mierze zależy od dodatkowych funkcji zaimplementowanych przez producenta sprzętu. Do najbardziej pożądanych z nich należy zaliczyć łagodny rozruch oraz wyposażenie go w sprzęgło, które znacząco zwiększa kulturę pracy elektronarzędzia i zwiększa komfort operatora.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą pełną ofertą oraz do zakupów w naszym sklepie!