przecinarki elektryczne

Przecinarki elektryczne to uniwersalne i wyjątkowo użyteczne elektronarzędzia, które umożliwiają sprawne przecinanie i docinanie płytek, kamienia, betonu, metalu, drewna czy elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. W tej kategorii oferujemy Państwu szeroki asortyment. Każda przecinarka elektryczna dostępna w naszej ofercie to sprawdzone elektronarzędzie pochodzące od renomowanego i uznanego producenta. Zapraszamy do zakupów!


Elektryczna przecinarka – przyda się również Tobie!

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo elektryczne przecinarki stołowe i ręczne dostosowane do sprawnego cięcia każdego rodzaju materiałów. Dzięki prostej, łatwej w obsłudze i bezpiecznej konstrukcji wszystkie narzędzia obecne w naszym asortymencie umożliwiają ergonomiczną oraz komfortową pracę niezależnie od jej rodzaju czy warunków, w których jest wykonywana.

Ze względu na użyteczność, wszechstronność i funkcjonalność przecinarek urządzenia te doskonale sprawdzają się zarówno w użytku profesjonalnym, jak i hobbystycznym. Z przecinarek korzystają nie tylko glazurnicy, hydraulicy, monterzy czy inni fachowcy działający w szeroko rozumianym sektorze budowlanym, usługowym i przemysłowym.

Sprzęt tego typu umożliwia sprawne i wyjątkowo precyzyjne cięcia elementów konstrukcyjnych czy materiałów budowlanych wykonanych z metalu, drewna, ceramiki oraz tworzyw sztucznych. Wobec tego świetnie sprawdzi się podczas drobnych prac remontowych, aranżacyjnych i wykończeniowych, w trakcie majsterkowania w warsztacie i garażu, a nawet w pracach ogrodowych.

Jak wybierać elektryczne przecinarki do płytek, betonu, metalu i innych materiałów?

Wybór elektronarzędzia umożliwiającego sprawne i precyzyjne cięcie różnego rodzaju materiałów, należy oprzeć na dokładnym określeniu własnych potrzeb oraz preferencji.

Wśród najistotniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając elektryczne przecinarki do płytek, należy wymienić m.in.: rodzaj i wymiary tarczy tnącej, maksymalną głębokość cięcia, moc znamionową urządzenia oraz jego dodatkowe funkcje.

Wymiary tarczy oraz materiał, z którego została ona wykonana, determinują nie tylko głębokość cięcia, lecz także możliwości związane z przecinaniem twardszych i trudniejszych w obróbce materiałów. Do cięcia płytek, kamienia i betonu wykorzystuje się tarcze z nasypem diamentowym. Z kolei do cięcia drewna, metalu oraz tworzyw sztucznych w zupełności wystarczy użycie tarczy wykonanych z twardej stali narzędziowej z opcjonalnym nasypem z węglika spiekanego.

Maksymalna głębokość cięcia w istotny sposób wpływa na możliwości obróbki materiałów i elementów konstrukcyjnych, a w konsekwencji określa funkcjonalność i użyteczność elektronarzędzia. Zwykle przecinarki elektryczne do glazury pozwalają na wykonywanie cięć o głębokości do ok. 35 mm.

Moc znamionowa silnika przecinarki ma fundamentalne znaczenie pod względem jej efektywności oraz minimalizacji ryzyka jej przeciążenia podczas wymagających i długotrwałych prac.

Wśród istotnych funkcji, na które warto zwrócić uwagę, wybierając narzędzia tnące, należy wymienić m.in.: funkcję cięcia na mokro, system odsysania pyłu czy system antywibracyjny oraz antystart i łagodny rozruch.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą przecinarek elektrycznych.