smarownice akumulatorowe

Smarownica elektryczna to w pełni profesjonalne urządzenie przeznaczone do wygodnego, wydajnego i szybkiego smarowania elementów maszyn, narzędzi i urządzeń. Najczęściej smarownice wykorzystywane są podczas konserwacji i serwisu maszyn budowlanych, leśnych, rolniczych oraz przemysłowych. Z powodzeniem smarownice akumulatorowe sprawdzą się również w szeroko rozumianym sektorze przemysłowym, jako nieocenione wsparcie służby utrzymania ruchu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Czym są i do czego służą smarownice akumulatorowe?

Smarownica akumulatorowa jest obecnie jedną z najlepszej jakości smarownic dostępnych na rynku. Choć powszechnie wykorzystywane są smarownice ręczne i pneumatyczne, to właśnie urządzenia elektryczne zapewniają najlepsze parametry podawania smaru, przy zapewnieniu najwyższego poziomu komfortu i ergonomii pracy.

Smarownica akumulatorowa umożliwia podawanie smaru pod ciśnieniem za pomocą sztywnych dysz metalowych bądź elastycznych dysz wspierających rozprowadzanie smaru w trudno dostępnych miejsc. Zwykle dysze urządzeń zakończone są końcówkami trójszczękowymi lub smarowniczkami.

Wydajny silnik elektryczny generuje odpowiednio duże ciśnienie robocze oraz dużą prędkość smarowania, dzięki czemu wszelkiego rodzaju prace serwisowe i konserwacyjne przy użyciu smarownicy akumulatorowej przebiegają sprawnie i komfortowo. Co więcej, odpowiednio duże ciśnienie robocze pozwala dodatkowo sprawnie odetkać zapchaną smarowniczkę, ograniczając konieczność ręcznego odtykania urządzenia przed użyciem.

Na co zwrócić uwagę, wybierając smarownicę akumulatorową?

Jaka smarownica jest, każdy widzi. Choć nie jest to przesadnie skomplikowane urządzenie, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, wybierając tego typu sprzęt, a także, w jaki sposób dobrać smarownicę do potrzeb jej użytkowników oraz rodzaju planowanych prac.

Wśród najistotniejszych parametrów technicznych należy zaliczyć: ciśnienie robocze, prędkość smarowania, wydajność, rodzaj kompatybilnego smaru, pojemność zbiornika na wkład oraz parametry akumulatorów.

Ciśnienie robocze

Smarownica elektryczna generuje naprawdę duże ciśnienie dochodzące nawet do 700 barów. Warto postawić na urządzenie z możliwie dużym ciśnieniem roboczym. Przyśpieszy ono pracę, zwiększy tempo posuwu smaru, a także ograniczy ryzyko zatkania się smarowniczki.

Prędkość smarowania (posuwu)

Prędkość posuwu smaru również bezpośrednio przedkłada się na tempo realizowanych prac. Niemniej, prędkość tę powinno dobierać się przede wszystkim do rodzaju prac oraz specyfiki smarowanych urządzeń, maszyn i narzędzi. Zbyt duży posuw niedostosowany do rodzaju smaru może mieć niekorzystne skutki w postaci nadmiernej prędkości podawania smaru. Zwykle smarownice akumulatorowe generują posuw smaru w zakresie ok. 150 g/min.

Pojemność zbiornika na wkład

Pojemność zbiornika na wkład powinna być dostosowana do rodzaju i intensywności prac smarowniczych. Najczęściej smarownice akumulatorowe wyposażone są w zbiorniki na wkład o pojemności 400-500 gramów. Taka pojemność w zupełności wystarczy do sprawnej i wydajnej pracy bez konieczności częstego uzupełniania smaru w smarownicy.

Parametry akumulatorów

Parametry akumulatorów mają kluczowy wpływ na czas pracy smarownicą elektryczną pomiędzy cyklami ładowania, a także na parametry osiągane przez urządzenie. Standardowo smarownice zasilane są akumulatorami o napięciu ok. 18 V i natężeniu 4-5 Ah. Takie parametry w zupełności wystarczają do komfortowego wykonywania robót.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zakupów w naszym sklepie!