klucze i szczypce do rur

Wszędzie tam, gdzie instalacje składają się z rur, praca przy nich wymaga specjalistycznych narzędzi. Wśród nich znajdują się profesjonalne klucze oraz szczypce nastawne do rur, które przeznaczone są głównie do odkręcania i dokręcania rur, a także śrub i nakrętek o różnych średnicach i rozmiarach. Klucze i szczypce do rur posiadają szczęki o różnym kształcie co ułatwia pracę w różnych sytuacjach i w miejscach o ograniczonym dostępie. W tej kategorii oferujemy wysokie jakości klucze i szczypce firm Bahco, Irimo, Knipex czy Stanley przeznaczone do profesjonalnych zastosowań. 


W tej kategorii prezentujemy Państwu szeroką ofertę, którą stanowią klucze do rur. Asortyment naszego sklepu tworzą wyłącznie najwyższej jakości klucze do rurniezbędne podczas różnego rodzaju prac hydraulicznych, monterskich i instalatorskich. Zapraszamy do zapoznania się z naszą wyjątkową ofertą.

Klucz do rur i jego rodzaje

Oferujemy Państwu narzędzia przeznaczone do użytku zarówno przez profesjonalnych hydraulików i instalatorów, jak i przez domowych majsterkowiczów poszukujących niezawodnego klucza do sprawnej naprawy cieknącej armatury łazienkowej czy przecieków w domowej instalacji hydraulicznej.

Aby jednak klucz hydrauliczny spełnił swoje zadanie, konieczne jest świadome podjęcie zakupowej decyzji i odpowiednie dobranie klucza do rodzaju wykonywanych prac.

Klucz żaba

Żaba klucz to jedno z najpowszechniej stosowanych narzędzi nastawnych. Szczęki żaby wykonywane są z trwałej stali, która gwarantuje odpowiednio mocny ścisk, sztywność narzędzia oraz sprawne przenoszenie momentu obrotowego. Klucz żabka pozwala łatwo nastawiać rozstaw ramion poprzez skokową regulację specjalnej śruby nastawnej. Dzięki dwustronnej dźwigni żabka klucz pozwala łatwo odkręcać nawet wyjątkowo mocno przykręcone i zapieczone śruby. Tego typu narzędzie powinno stanowić standardowe wyposażenie zarówno profesjonalnych hydraulików, jak i majsterkowiczów.

Klucz szwedzki

Szwed to kolejny popularny klucz nastawny przeznaczony do wygodnego i sprawnego odkręcania śrub oraz rur. Kształt klucza szwedzkiego przypomina nieco kombinerki, a zasada jego działania opiera się na mechanizmie dźwigni prostej. Szczęki kluczy szwedzkich są nieco wygięte, a rozstaw między nimi może być płynnie regulowany przy pomocy środkowej śruby nastawnej.

Ze względu na swoje mniejsze wymiary, szwedzkie klucze nastawne doskonale sprawdzą się nie tylko podczas prac hydraulicznych i instalatorskich, lecz także do różnego rodzaju prac monterskich przy odkręcaniu lub dokręcaniu śrub podczas prac domowych i warsztatowych.

Klucze samozaciskowe

Ten rodzaj kluczy może być obsługiwany jedną ręką, co znacząco zwiększa komfort realizowanych prac. Dzięki mechanizmowi sprężyny absorbującej klucz ten samodzielnie zaciska się na odkręcanej lub dokręcanej śrubie, ograniczając konieczność ręcznego nastawiania pozycji klucza. Klucz samozaciskowy to świetne rozwiązanie przede wszystkim do prac w ciasnych miejscach.

Klucz szczupak

Klucze szczupaki (typu S) to klucze nastawne o konstrukcji szczęk w kształcie litery S. Dzięki takiej konstrukcji szczupaki doskonale sprawdzają się do różnorodnych prac związanych z zakręcaniem, odkręcaniem i montowaniem rurek, zaworów czy urządzeń sanitarnych.

Klucz Stillson

Ten rodzaj klucza składa się z jednej rękojeści, która połączona jest ze śrubą nastawną. Szczęki klucza Stillson umieszczone są jedne nad drugimi. Dzięki ryflowaniu lub dużym zębom na szczękach zapewniają one stabilny chwyt i pozwalają na sprawną pracę ze śrubami i zaworami.

Klucz hakowy

Ten rodzaj klucza nieznacznie przypomina pod względem konstrukcji narzędzia należące do typu S. Pozwalają one na wygodną pracę z uszkodzonymi rurami, ułatwiając ich odkręcanie oraz pozycjonowanie.

Klucz taśmowy

Konstrukcja kluczy taśmowych oparta jest na taśmie z tkaniny nylonowej zabezpieczonej zwykle powłoką poliuretanową, która jest nawijana na rurze polerowanej przed jej odkręcaniem lub dokręcaniem. Taśma służy zabezpieczeniu powłoki rury przed jej uszkodzeniem.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie

Zapraszamy Państwa do sprawdzenia naszej pełnej oferty kluczy hydraulicznych. Nasz asortyment tworzą wyłącznie najlepszej jakości produkty pochodzące od uznanych i renomowanych producentów. Dzięki wygodnemu filtrowi z łatwością odnajdą Państwo wybrany produkt.

W przypadku pytań lub wątpliwości związanych z zakupem serdecznie zachęcamy Państwa do składania zapytań za pośrednictwem formularza kontaktowego. Nasi doradcy sprawnie i rzeczowo odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące naszego asortymentu.