wyciskacze do kleju akumulatorowe

Akumulatorowe pistolety, wyciskarki do kleju i silikonu pozwalają na wygodną pracę w różnych warunkach podczas montażu czy przy pracach serwisowych. W ofercie mamy pistolety (wyciskacze) m.in. firm DeWALT i Makita.


Akumulatorowe wyciskacze do kleju i silikonu pozwalają na wydajne i szybkie nakładanie klejów i silikonów w każdych warunkach lokalizacyjnych. Dzięki ergonomicznej konstrukcji oraz świetnym parametrom pracy urządzenia te znacząco ułatwiają różnorodne prace montażowe, serwisowe czy budowlane, gwarantując o wiele większe tempo i komfort pracy. W tej kategorii prezentujemy Państwu szeroką ofertę akumulatorowych wyciskaczy do silikonu. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu.

Dlaczego warto zainwestować w akumulatorowy wyciskacz do silikonu i kleju?

Zasilany akumulatorowo wyciskacz do mas jest w stanie znacząco przyśpieszyć wszelkie prace łączeniowe. Niektóre wyciskacze wyposażone są w grzałki, które podgrzewają masy, a tym samym pozwalają na ich skuteczniejsze wiązanie. Dzięki temu praca wyciskaczem pozwoli zwiększyć skuteczność i trwałość wiązania.

Za pomocą akumulatorowych wyciskaczy można z powodzeniem nakładać kleje, silikony, akryl, szpachlę oraz wiele innych mas łączeniowych w szybki, wydajny i precyzyjny sposób. Ze względu na swoją wszechstronność, funkcjonalność i użyteczność narzędzia te są szczególnie doceniane przez profesjonalistów, którzy w codziennej pracy łączą elementy przy użyciu mas spoinowych.

Z wyciskacza bezprzewodowego skorzystają również hobbyści i majsterkowicze, którzy chcą szybko, trwale i wygodnie przykleić: listwy przypodłogowe, ceramikę łazienkową, uszczelnić urządzenia sanitarne czy łączyć różnorodne elementy konstrukcyjne wykonane z drewna, metalu czy tworzyw sztucznych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wyciskacz do klejów i silikonów?

Choć pozornie wyciskacze do klejów nie należą do przesadnie skomplikowanych narzędzi, ich dobór nie powinien być poddany przypadkowi. Dobierając sprzęt tego typu do własnych preferencji, należy dokładnie określić rodzaj mas, które będziesz miał zamiar rozprowadzać przy użyciu urządzenia, preferowaną wydajność sprzętu oraz rodzaj klejonych materiałów i elementów konstrukcyjnych.

Wśród kluczowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając akumulatorowy wyciskacz do silikonu i kleju, należy zaliczyć: prędkość posuwu tłoka, maksymalną siłę wyciskania, obsługiwane kartusze oraz parametry kompatybilnych akumulatorów.

Prędkość posuwu tłoka

Prędkość posuwu tłoka determinuje to, jak szybko urządzenie będzie w stanie wyciskać masy, a tym samym wpływa na tempo pracy. Prędkość należy dobrać nie tylko do wydajności pracy, ale również do lepkości i gęstości substancji, które będą wyciskane przy użyciu narzędzia. Zwykle profesjonalne wyciskacze zapewniają prędkość posuwu tłoka na poziomie: 0-9 lub 0-28 mm/s.

Maksymalna siła wyciskania

Maksymalna siła wyciskania określa siłę, z jaką tłok będzie w stanie wyciskać klej, silikon, szpachlę lub inne masy. Im większa siła wyciskania, tym wyciskacz będzie w stanie sprawniej poradzić sobie z bardziej lepkimi i gęstymi substancjami. Zwykle maksymalna siła wyciskania wyciskaczy oscyluje w granicach 2500-3000 N.

Parametry akumulatorów

Pojemność i napięcie akumulatora bezpośrednio wpływają na parametry pracy elektronarzędzia. Im większa pojemność akumulatora, tym wyciskacz będzie w stanie dłużej pracować pomiędzy kolejnymi cyklami ładowania. Zwykle wyciskacze wyposażane są w ogniwa o pojemności 2-3 Ah.

Napięcie akumulatorów wpływa na moc urządzenia i determinuje m.in. maksymalną siłę wyciskania czy prędkość posuwu tłoka. Zwykle wyciskacze pracują na napięciu znamionowym 18 V.

Zachęcamy Państwa do składania zamówień w naszym sklepie internetowym!