pilniki taśmowe elektryczne

Elektryczne pilniki taśmowe to narzędzia przeznaczone do szlifowania w miejscach wąskich o utrudnionym dostępie, pozwalają na precyzyjne wykończenie tych miejsc. Pilniki taśmowe znakomicie sprawdzają się przy szlifowaniu metalu, szkła, drewna, ceramiki i wielu innych materiałów w zależności od zastosowanej taśmy szlifierskiej. Polecamy profesjonalne taśmowe pilniki elektryczne marki Makita i oryginalne taśmy ścierne Makita oraz szlifierki taśmowe Black+Decker z akcesoriami przeznaczone dla majsterkowiczów.


Elektryczny pilnik taśmowy to kompaktowe i użyteczne elektronarzędzie, które doskonale sprawdzi się do szlifowania, polerowania, gratowania czy czyszczenia powierzchni w wąskich oraz utrudnionych miejscach. Pilniki taśmowe umożliwiają zarówno zgrubną, jak i precyzyjną obróbkę każdego rodzaju materiału: drewna, metalu, szkła, ceramiki czy tworzyw sztucznych. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym bogatym asortymentem starannie wyselekcjonowanych pilników taśmowych czołowych producentów elektronarzędzi.

Dlaczego warto zainwestować w pilnik taśmowy elektryczny?

Spośród większości elektronarzędzi przeznaczonych do szlifowania i polerowania, pilniki taśmowe elektryczne stanowią jedne z bardziej użytecznych i wszechstronnych urządzeń. Pozwalają one na sprawne, wygodne i efektywne obrabianie niemal dowolnej powierzchni zarówno na całym jej obszarze, jak i wyłącznie w ciasnych i trudno dostępnych miejscach – np. przy zagięciach, w rogach czy obok krawędzi.

Pilniki wyposażone w taśmy do szlifowania znajdują zastosowanie przede wszystkim w pracach stolarskich, ślusarskich, a także meblarskich. Niemniej, narzędzia te z powodzeniem sprawdzą się również w użytku hobbystycznym i doraźnym wszędzie tam, gdzie konieczne jest zgrubne lub precyzyjne spiłowanie, szlifowanie, polerowanie lub oczyszczanie zróżnicowanych materiałów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pilnik taśmowy?

Choć pilniki taśmowe nie należą do nazbyt skomplikowanych urządzeń, to przed zakupem tego typu urządzenia, należy sprecyzować i przeanalizować własne potrzeby, a także oczekiwania względem narzędzia. Poza tym zakup powinien być poprzedzony zweryfikowaniem aktualnej rynkowej oferty.

Do najważniejszych parametrów technicznych, które należy uwzględnić, wybierając pilniki taśmowe, należy zaliczyć ich: moc, rodzaj i wymiary taśmy szlifierskiej, prędkość obrotową oraz maksymalną głębokość szlifowania.

Moc

Im większa moc urządzenia, tym pilnik taśmowy zapewni o wiele większą efektywność obróbki powierzchni. Duża moc silnika jest szczególnie rekomendowana podczas obróbki twardszych materiałów oraz do zdzierania grubszych warstw materiału. Zwykle pilniki taśmowe generują od 350 do 600 W mocy.

Wymiary taśmy szlifierskiej

Wymiary taśmy szlifierskiej są jednymi z ważniejszych parametrów pilników taśmowych. Wymiary taśmy uzależnione są od wymiarów stopy szlifierskiej, a im większa powierzchnia taśmy, tym urządzenie będzie w stanie sprawniej obrabiać większe powierzchnie. Do szlifowania mniejszych i trudniej dostępnych powierzchni rekomendowane jest zastosowanie pilników o mniejszym wymiarze taśmy. Zwykle pilniki taśmowe wyposażone są w taśmy szlifierskie o wymiarach od 451x13 mm, 533x9 mm oraz 544x30 mm.

Prędkość obrotowa

Prędkość obrotowa wpływa na tempo szlifowania. Im większa prędkość, tym pilnik będzie w stanie efektywniej zedrzeć dany materiał. Do powierzchni wykonanych z miękkich materiałów warto wybrać pilniki o dużej prędkości obrotowej, z kolei do obróbki twardszych materiałów rekomendowane jest szlifowanie z mniejszą prędkością. Wybierając pilnik taśmowy, warto zdecydować się na urządzenie, które umożliwia płynną regulację prędkości obrotowej.

Maksymalna głębokość szlifowania

Maksymalna głębokość szlifowania determinuje efektywność pilnika w zgrubnym zdzieraniu dużych ilości materiału. Jeśli planujemy pilnikiem bardziej intensywne prace, warto postawić na możliwie dużą maksymalną głębokość obróbki. Zwykle profesjonalne pilniki pozwalają na obrabianie materiałów do głębokości ok. 3-4 cm.

Zapraszamy do zakupów

Serdecznie zapraszamy Państwa do zakupów w naszym sklepie. Służymy fachowym wsparciem na każdym etapie współpracy oraz pomagamy dobrać odpowiednie urządzenie dostosowane do Państwa potrzeb i preferencji.