prasy hydrauliczne

Prasa hydrauliczna to profesjonalne urządzenie, które wykorzystywane jest w warsztatach samochodowych, zakładach produkcyjnych czy w szeroko rozumianym sektorze przemysłowym. W tej kategorii oferujemy specjalistyczne prasy hydrauliczne przeznaczone do realizacji różnych zadań wymagających zwielokrotnianej siły nacisku. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.


Prasa hydrauliczna warsztatowa – czym jest i dlaczego warto w nią zainwestować?

Prasa hydrauliczna jest urządzeniem wykorzystywanym w wielu zróżnicowanych sektorach przemysłu. Dzięki możliwości wykorzystywania prasy hydraulicznej do zwielokrotniania siły nacisku na małej powierzchni i płynnej oraz łatwej regulacji nacisku i sterowania, prasy hydrauliczne sprawdzają się m.in. do obróbki mechanicznej metali i tworzyw sztucznych, wulkanizowania gumy, wyciskania otworów, a także do prasowania surowców wtórnych czy makulatury.

Prasy warsztatowe z powodzeniem mogą być wykorzystywane w zakładach produkcyjnych, fabrykach, warsztatach samochodowych i maszynowych czy w narzędziowniach.

Na co zwracać uwagę, wybierając prasy warsztatowe?

Prasa warsztatowa to profesjonalne urządzenie i jako takie powinno być dobierane na podstawie precyzyjnego określenia wymagań względem sprzętu oraz planowanych prac, jakie będą wykonywane przy użyciu prasy.

Wśród najistotniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając prasę, należy zaliczyć: gabaryty, w tym szerokość i wysokość maksymalną po zamontowaniu, maksymalny wysuw tłoka, wagę całkowitą, nacisk prasy, a także prędkość prasowania. Poza tym warto zwrócić uwagę na regulację wysokości stołu, liczbę końcówek i płyt z otworami do prasowania, liczbę i specyfikę podpór stalowych oraz parametry zasilania prasy i jakość oraz sposób wykonania ramy, w którą wyposażona jest prasa warsztatowa.

W naszym sklepie znajdą Państwo wyłącznie najlepszej jakości, sprawdzone prasy hydrauliczne chętnie wybierane przez specjalistów z branży samochodowej, maszynowej oraz z szeroko rozumianego sektora przemysłowego. Z naszej strony zapewniamy wyłącznie starannie wyselekcjonowany asortyment opatrzony niezbędnymi atestami i certyfikatami. Każda prasa dostępna w naszym sklepie wykonana jest w sposób zgodny z aktualnymi normami i wymaganiami technicznymi.

Serdecznie zachęcamy do zakupów

Zapraszamy Państwa do zakupów w naszym sklepie. W przypadku pytań lub wątpliwości związanych z doborem odpowiedniego produktu nasi doradcy służą fachowym wsparciem i pomocą.