klucze nasadowe udarowe i akcesoria

W tej kategorii znajdziesz szeroką gamę kluczy nasadowych udarowych oraz akcesoriów do nasadek udarowych. Klucze nasadowe udarowe wytrzymują duże obciążenia, cechują się wysoką wytrzymałością na uderzenia. Trudno byłoby odkręcić zapieczone, zablokowane lub mocno osadzone śruby bez odpowiedniego klucza udarowego. Klucze udarowe są powszechnie wykorzystywane przede wszystkim w profesjonalnych warsztatach samochodowych oraz zakładach wulkanizacyjnych i maszynowych. Ale nie tylko. Są one również stosowane przez majsterkowiczów podczas prac w ogrodzie, warsztacie i garażu. Zachęcamy Państwa do przejrzenia naszej wyjątkowo bogatej oferty, w której skład wchodzą klucze udarowe oraz komplementarne narzędzia.


Sprawdzone nasadki do kluczy udarowych

Klucze udarowe akumulatorowe, przewodowe czy pneumatyczne składają się z narzędzia, które stanowi klucz oraz części roboczej będącej nasadką klucza. Nasadki udarowe nakładane są na zbierak, w który wyposażone są klucze udarowe akumulatorowe czy pneumatyczne i pozwalają na sprawne odkręcanie i dokręcanie śrub oraz nakrętek o danym rozmiarze.

Czym charakteryzują się nasadki udarowe? Przede wszystkim wykonywane są one z trwałych materiałów zapewniających wysoką sztywność, odporność na odkształcenia oraz gwarantujących twardość ograniczającą ryzyko wyrobienia się nasadki lub jej mechanicznego uszkodzenia.

Najczęściej nasadki udarowe tworzone są ze stali chromowo-wanadowej malowanej proszkowo lub dodatkowo wzmacnianej nasypem z wolframu i molibdenu. Nasyp zwiększa tarcie nasadki po nakrętce lub śrubie, zwiększając skuteczność przekazywania momentu obrotowego i ograniczając ślizganie się nasadki podczas pracy.

Należy też pamiętać, że klucz udarowy akumulatorowy czy pneumatyczny zapewnia o wiele większy moment obrotowy oraz moc udaru, co przekłada się na działanie na nasadkę dużych sił. Z tego względu nasadki te mają masywniejszą konstrukcję, grubsze ścianki oraz solidniejszy otwór montażowy względem standardowych nasadek do kluczy ręcznych.

Dodatkowo są one również głębsze, co zapewnia większą powierzchnię styku z nakrętkami i śrubami oraz pozwala na przekazywanie większego momentu obrotowego bez ryzyka uszkodzenia nasadki lub odkręcanego elementu.

Klucz udarowy i nasadki – jak prawidłowo dobrać narzędzie?

Dobór klucza udarowego oraz nasadki udarowej powinien być poprzedzony wnikliwą analizą rodzaju planowanych prac, wymiarów śrub i nakrętek, które będą odkręcane przy użyciu narzędzia, a także osobistych preferencji i oczekiwań.

Nasadka do klucza udarowego powinna być dobierana przede wszystkim na podstawie wymiaru zbieraka oraz rozmiaru śrub i nakrętek, które będą nią odkręcane.

Rozmiar mocowania i nasadki

Pod względem rozmiaru zbieraka, czyli trzpienia klucza udarowego, wymienia się 5 najpopularniejszych rozmiarów zbieraków: 1/4”, 1/2”, 3/8”, 3/4” oraz 1”. Z kolei wymiary nasadek do kluczy udarowych najczęściej podawane są w milimetrach, a ich rozmiary oscylują w granicach od 6,3 do nawet 110 mm.

Długość nasadki

Przy doborze nasadek należy również określić ich wysokość. Jak wspomnieliśmy, na rynku dostępne są nasadki długie i krótkie. Nasadki krótkie najczęściej mierzą od 20 do 47 mm wysokości, podczas gdy nasadki długie znacznie przekraczają te długości.

Rodzaj nasadki

Istotnym parametrem określającym nasadki do kluczy udarowych jest ich rodzaj. Najczęściej na rynku spotkamy standardowe nasadki sześciokątne i dwunastokątne. Niemniej, sporą grupę narzędzi stanowią również nasadki skrętne, których profil nakręca się na łeb śruby, zwiększając powierzchnię styku i gwarantując łatwe odkręcanie.

Poza tym popularne są także:

  • nasadki imbusowe,
  • specjalne nasadki wydłużane,
  • nasadki do śrub,
  • nasadki z blokadą,
  • elastyczne przedłużki magnetyczne do wkrętarek,
  • nasadki cienkościenne.

Serdecznie zapraszamy do zakupów

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą szeroką ofertą kluczy udarowych oraz specjalistycznych nasadek wraz z adapterami, przejściówkami i przegubami. Oferujemy wyłącznie sprawdzony sprzęt pochodzący od najlepszych producentów narzędzi ręcznych.

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące oferty naszego sklepu, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Nasi doradcy z przyjemnością pomogą Państwu podjąć zakupową decyzję.