piły łańcuchowe akumulatorowe

Akumulatorowe piły łańcuchowe pozwalają na cięcie elementów drewnianych (belek, krawędziaków czy listew) jak również drewna świeżego (gałęzi czy pni drzew). Dzięki niezależnemu zasilaniu akumulatorowemu można nimi pracować w różnych miejscach. Praca tymi narzędziami jest cicha a dzięki coraz wydajniejszym silnikom można nimi pracować coraz dłużej na jednym naładowaniu akumulatora i ciąć coraz grubsze elementy. Najnowszej generacji pilarki łańcuchowe FlexVolt DeWALT pozwalają na cięcie pni (belek) nawet o dużej grubości. W swojej ofercie mamy akumulatorowe pilarki łańcuchowe firm Black+Decker, DeWalt i Makita. Zapewniamy do sprzedawanych przez nas pilarek łańcuchowych oryginalny asortyment taki jak prowadnice, łańcuchy, oleje do smarowania czy pilniki do ostrzenia łańcuchów.


Trudno wyobrazić sobie sprawną obróbkę i cięcie drewna oraz innych miękkich materiałów bez solidnej piły łańcuchowej. W tej kategorii prezentujemy Państwu nowoczesne, funkcjonalne i efektywne piły łańcuchowe, które sprawdzą się zarówno do prac w ogrodzie, jak i do profesjonalnego użytku w branży rolniczej, leśniczej czy budowlanej.

Do czego przyda się pilarka łańcuchowa?

Piły łańcuchowe to nieocenione wsparcie podczas ścinania drzew i krzewów, podczas przygotowywania drewna na opał czy do cięcia desek lub drewnianych elementów konstrukcyjnych. Tego typu urządzenia to absolutnie podstawowe wyposażenie każdego przydomowego warsztatu lub garażu. Ze względu na oferowane możliwości, piły łańcuchowe wykorzystywane są także przez fachowców i profesjonalistów z szerokiego zakresu branż.

Należy pamiętać, że na rynku istnieje wiele różnych pilarek o zróżnicowanej konstrukcji, zasilaniu czy parametrach technicznych. Z tego też względu przed zakupem pilarki, należy dokładnie zapoznać się z rynkową ofertą.

Kiedy i dlaczego piła łańcuchowa akumulatorowa jest lepsza niż piła łańcuchowa spalinowa?

Piła łańcuchowa spalinowa to zdecydowanie powszechniejsze narzędzie, które z racji osiąganej mocy zapewnia dużą wszechstronność i funkcjonalność podczas różnorodnych prac związanych z cięciem drewna. Piły spalinowe to urządzenia, które mimo wielu zalet, mają sporo wad ograniczających komfort ich eksploatacji.

Przede wszystkim dwusuwowe silniki pilarek muszą być regularnie konserwowane, a podczas ich eksploatacji należy dbać o odpowiedni stan i poziom oleju. Konieczne jest także ich cykliczne tankowanie. Poza tym piły spalinowe są o wiele cięższe, mniej bezpieczne oraz generują o wiele, wiele więcej hałasu niż ciche i ergonomiczne elektryczne pilarki akumulatorowe.

Akumulatorowe piły łańcuchowe odznaczają się bardzo wysoką kulturą i stabilnością pracy oraz przyzwoitymi parametrami technicznymi pozwalającymi na efektywne cięcie drzew, krzewów i elementów drewnianych. Istotna dla wygody operatora jest również niska masa, jaką odznaczają się pilarki akumulatorowe. Ważny jest także fakt, że urządzenia elektryczne nie emitują spalin, przez co mogą być z powodzeniem użytkowane również wewnątrz pomieszczeń oraz w miejscach o słabej wentylacji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając piły łańcuchowe akumulatorowe?

Wybierając pilarkę akumulatorową, należy zwrócić uwagę na wiele parametrów, które pozwolą łatwiej dopasować narzędzie do planowanych prac oraz osobistych preferencji.

Typ silnika

Typ silnika w przypadku akumulatorowych pilarek ma kluczowy wpływ na ich efektywność, żywotność oraz stabilność pracy. Elektryczne pilarki mogą być wyposażone w silniki szczotkowe (komutatorowe) oraz bezszczotkowe (indukcyjne).

Silniki szczotkowe to nieco starsze konstrukcje, które odznaczają się gorszym odprowadzaniem ciepła, generowaniem większego tarcia, a także mniejszą żywotnością i stabilnością pracy. Silniki indukcyjne ograniczają częstotliwość koniecznych do wykonywania przeglądów i konserwacji jednostki napędowej, a także gwarantują utrzymywanie równej prędkości obrotowej przy zmiennym obciążeniu znamionowym. Z tego też względu, poszukując narzędzia zasilanego akumulatorowo, warto postawić na nowoczesne silniki bezszczotkowe.

Moc silnika

Moc silnika odpowiada za jej możliwości cięcia twardszych oraz grubszych materiałów. Poza tym im większa moc, tym urządzenie będzie mniej narażone na przegrzewanie i przeciążenie podczas intensywnej eksploatacji. Standardowo pilarki akumulatorowe Makita, DeWalt czy Black&Decker wyposażone są w jednostki napędowe o mocy ok. 1-1,5 kW.

Długość prowadnicy i łańcucha

Od długości prowadnicy oraz łańcucha zależy efektywność urządzenia podczas cięcia grubszych i szerszych elementów. Najkrótsze pilarki zapewniają długość łańcucha i prowadnicy na poziomie 11,5 cm. Tego typu piły przeznaczone są przede wszystkim do cięcia i przycinania mniejszych fragmentów drzew i krzewów.

Zwykle do takich małych pilarek producent w zestawie dodaje wysięgnik, który ułatwia ścinanie gałęzi drzew i krzewów. Do bardziej wymagających prac wykorzystuje się pilarki, które mają długość łańcucha oscylującą w granicach 30-40 cm - np. z oferty pilarek Makita. Taka długość łańcucha gwarantuje bezproblemowe i szybkie cięcie nawet grubszych drzew.

Pojemność, napięcie i liczba akumulatorów

Od zasilania pilarki zależy nie tylko moc osiągana przez urządzenie, ale także maksymalny czas pracy na pojedynczym cyklu ładowania akumulatorów. Pilarki łańcuchowe wyposażone są zwykle w nowoczesne litowo-jonowe akumulatory o napięciu 18-54 V, które zapewniają pojemność rzędu 2-9 Ah. Do bardziej wymagającej i intensywnej pracy warto wybrać pilarkę kompatybilną z akumulatorami o jak największej pojemności i napięciu znamionowym. Przykładem pilarek wyposażonych w ogniwa o pojemności 9 Ah i 54 V są elektronarzędzia Makita.

Sklep PHU A/B/C oferuje najlepsze akumulatorowe pilarki łańcuchowe

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo sprawdzone, solidne i renomowane pilarki. Każdego dnia starannie selekcjonujemy naszą ofertę, aby zapewnić Państwu możliwość wyboru wyłącznie spośród najlepszych produktów pochodzących od renomowanych producentów. Dysponujemy profesjonalnymi pilarkami łańcuchowymi Makita, Black&Decker oraz DeWalt chętnie wybieranymi zarówno przez specjalistów, jak i amatorów.

Każda piła łańcuchowa dostępna w naszym asortymencie wyposażona jest w nowoczesne rozwiązania technologiczne, które gwarantują maksymalny komfort, ergonomię, tempo oraz bezpieczeństwo pracy. Nasze pilarki mają m.in. hamulec elektryczny, zabezpieczenia przed przeciążeniem i przegrzaniem, funkcję automatycznego smarowania i regulacji łańcucha czy zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem.

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące naszego asortymentu akumulatorowych pilarek łańcuchowych, serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszymi doradcami. Służymy kompleksowym wsparciem oraz fachowymi poradami na każdym etapie współpracy.