odkurzacze elektryczne

W tej kategorii znajdują się odkurzacze przemysłowe znanych i cenionych marek przeznaczone do różnych zastosowań, do pracy na sucho i na mokro. Odkurzacze warsztatowe zasilane sieciowo zazwyczaj mają także możliwość zasilania akumulatorowego. Odkurzacze przemysłowe wyposażone są w wysokiej klasy systemy czyszczenia filtra oraz systemy automatycznego otrzepywania filtra, zapobiegające zapchaniu filtra.


Praca w zakładzie, warsztacie czy w garażu zazwyczaj generuje spore ilości pyłu, skrawków, opiłków czy innych zanieczyszczeń stałych. Jak skutecznie usunąć zabrudzenia i zadbać o czystość w miejscu pracy? Z pomocą przychodzą skuteczne odkurzacze warsztatowe, które z łatwością poradzą sobie z trudnymi i uporczywymi zabrudzeniami. W tej kategorii oferujemy Państwu starannie wyselekcjonowane odkurzacze przemysłowe chętnie wybierane przez polskich fachowców. Zapraszamy do zakupów!

Dlaczego warto zainwestować w odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz warsztatowy to urządzenie, bez którego trudno byłoby zachować odpowiedni poziom czystości w miejscu pracy, w którym powstaje mnóstwo pyłów, zabrudzeń poprodukcyjnych czy odpadków po pracach remontowo-budowlanych.

Z takimi zabrudzeniami nie poradzi sobie żaden odkurzacz domowy, a ich sprzątanie przy użyciu tradycyjnej szczotki ze zmiotką to karkołomne, mozolne i żmudne zadanie, które mimo zmarnowanego czasu nie pozwoli osiągnąć takich efektów, jakie umożliwią profesjonalne odkurzacze budowlane.

Odkurzacze przemysłowe sprawdzą się nie tylko do sprawnego usuwania zabrudzeń i odkurzania warsztatów czy garaży, ale z powodzeniem można używać ich również do czyszczenia tarasów, balkonów, podjazdów, pomieszczeń gospodarczych, piwnic czy zakładów pracy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając odkurzacz warsztatowy?

Urządzenia, jakimi są odkurzacze przemysłowe, nie różnią się zbytnio od domowych odkurzaczy. Wybierając odkurzacz budowlany, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów technicznych, które sprawią, że odkurzacz będzie lepiej dopasowany do specyfiki pracy, rodzaju czyszczonych zanieczyszczeń, wielkości sprzątanej powierzchni oraz naszych preferencji i oczekiwań. Przed zakupem warto także zapoznać się z rynkową ofertą odkurzaczy warsztatowych.

Wśród najistotniejszych kwestii, które należy uwzględnić, wybierając odkurzacze budowlane, zalicza się: klasa filtracji pyłów, moc znamionowa, napięcie akumulatorów, pojemność zbiornika, maksymalne natężenie przepływu powietrza, możliwość pracy na mokro oraz wydajność sprzętu.

Klasa filtracji pyłów

Pod względem klasy filtracji pyłów odkurzacze warsztatowe dzielą się na 3 grupy:

  • L – przeznaczone do pochłaniania pyłów i drobnego kruszywa
  • M – przeznaczone do usuwania pyłów, drobnego kruszywa i resztek gipsu oraz farb
  • H – przeznaczone do usuwania największych oraz niebezpiecznych zanieczyszczeń (pleśni, azbestu czy metali ciężkich).

Wybierając odkurzacz, należy dokładnie sprecyzować rodzaj zanieczyszczeń, które zamierzamy sprzątać przy jego użyciu.

Moc znamionowa

Im większa moc znamionowa, tym odkurzacz przemyslowy zapewni większą efektywność i wydajność pracy. Moc znamionowa wpłynie również na zwiększony pobór energii elektrycznej. Zwykle odkurzacz przemysłowe wyposażone są w silnik elektryczny o mocy w zakresie od 300 do 1400 W.

Napięcie akumulatorów

Decydując się na wybór bezprzewodowego urządzenia, należy zwrócić uwagę na napięcie akumulatorów, które warunkuje moc silnika oraz skuteczność pracy. Zwykle bezprzewodowe elektronarzędzia sprzątające są kompatybilne z ogniwami o napięciu od 14,4 do aż 54 V.

Pojemność zbiornika

Większa pojemność zbiornika ogranicza częstotliwość jego opróżniania. Duży zbiornik wpływa również na masę i gabaryty sprzętu. Pojemność zbiornika powinna być dostosowana do wielkości powierzchni, którą zamierzamy sprzątać. Zwykle odkurzacz warsztatowy wyposażony jest w zbiornik o pojemności od 2,5 do nawet 42 l.

Maksymalne natężenie przepływu powietrza

Maksymalne natężenie przepływu powietrza bezpośrednio wpływa na wydajność urządzenia. Im przepływ powietrza jest większy, tym odkurzacz sprawniej i szybciej zaciąga zabrudzenia do worka lub pojemnika. Przepływ powietrza w sprzęcie tego typu zwykle mieści się w zakresie od 1 do 4500 l/min.

Praca na mokro

Funkcja pracy na mokro znacząco zwiększa funkcjonalność sprzętu. Dzięki tej funkcji możliwe jest nie tylko sprawne odkurzanie powierzchni, ale również dokładne i efektywne mycie jej na mokro. Dzięki temu łatwiej pozbędziemy się zabrudzeń, które wniknęły w posadzkę.

Zapraszamy do zakupów!