wentylatory akumulatorowe

Upalnie dni potrafią dać się we znaki – zwłaszcza podczas prac warsztatowych czy różnego rodzaju robót w zakładach pracy lub na placach budów. Na szczęście, aby uporać się z wysoką temperaturą, wystarczy zainwestować w odpowiedni wentylator akumulatorowy, który przyniesie ulgę i ochłodę, gdy żar leje się z nieba. Poza tym okażą się niezwykle pomocne podczas szybkiego suszenia materiałów budowlanych. W tej kategorii prezentujemy Państwu szeroki asortyment produktów składających się z profesjonalnych wentylatorów zasilanych akumulatorowo. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!


Dlaczego warto postawić na wentylatory akumulatorowe?

Akumulatorowe wentylatory stanowią nieocenione wsparcie nie tylko w trakcie letnich upałów w warsztatach, garażach, zakładach, biurach czy domach. Urządzenia tego typu powszechnie wykorzystywane są również do szybkiego suszenia świeżo pomalowanych ścian, gruntów, gipsów i tynków czy różnego rodzaju innych materiałów budowlanych, które należy szybko i dokładnie wysuszyć. Z wentylatorów akumulatorowych można korzystać również do wentylacji pomieszczeń.

Do tego celu z wentylatorów akumulatorowych korzysta się nie tylko latem, ale również w okresie zimowym, gdy niska temperatura utrudnia szybkie wysychanie farb, lakierów czy zapraw lub odprowadzanie gazów.

Wentylatory zasilane na akumulator są również o wiele bardziej mobilne od przewodowych urządzeń. Zwykle konstrukcje tego typu produktów są bardziej kompaktowe i zwarte, dzięki czemu są łatwe w transporcie oraz przechowywaniu. Co więcej, dzięki zasilaniu przy użyciu akumulatorów wentylatory są uniezależnione od zewnętrznych źródeł zasilania.

Dzięki temu mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej – np. podczas robót budowlanych w budynkach, w których nie wykonano jeszcze instalacji elektrycznej czy na placach budów oraz wielkopowierzchniowych halach, w których dostęp do gniazdka elektrycznego jest utrudniony lub niemożliwy.

Jak mądrze kupić wentylator akumulatorowy?

Wybór wentylatorów zasilanych na akumulator nie jest przesadnie skomplikowany. Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z parametrami urządzeń oraz dostosować je do warunków lokalizacyjnych, w których będzie pracować urządzenie.

Do najważniejszych parametrów wentylatorów należy zaliczyć: rodzaj silnika, maksymalną prędkość powietrza, parametry akumulatorów, a także dodatkowe funkcjonalności, jak automatyczna oscylacja głowicy, liczba biegów wentylatora czy możliwość zamontowania na statywie.

Prędkość powietrza

Maksymalna prędkość powietrza uzyskiwana przez wentylator bezpośrednio przedkłada się na jego zdolności wentylacyjne. Najczęściej akumulatorowe wentylatory wydmuchują powietrze o prędkości w zakresie 180-220 m/min.

Typ silnika

Wybierając elektronarzędzia, warto postawić na nowoczesne silniki bezszczotkowe, które zapewniają lepsze parametry pracy, większą żywotność, stabilność parametrów elektrycznych, a także niższy pobór prądu.

Parametry akumulatorów

Parametry akumulatorów wpływają na czas pracy na jednym ładowaniu ogniw oraz na ogólną wydajność sprzętu. Warto wybrać akumulator kompatybilny z akumulatorami o napięciu 14,4-18 V i pojemności 2-3 Ah.

Zapraszamy do zakupów!